Suur Eesti Raamatuklubi läheb kirjandusreisile PÕHJA INGLISMAALE (Järvepiirkond ja Yorkshire)

Meie giidiks on üks tunnustatumaid ingliskeelse kirjanduse eestindajaid KRISTA KAER

Reisid toimuvad 24.-30. augustini ja 7.-13. septembrini 2019 (mõlemad välja müüdud)

Yorkshire’i ja Järvepiirkonna looduskaunid paigad on inspireerinud kirjandust ja kunsti juba sajandeid. Meri, mäed ja nõmmed on andnud ainet luuletustele ja romaanidele, tänapäevalgi veetlevad need paigad loomingulisi inimesi ning kahtlemata on oma võlu ka sealsel ajalool, mis oma mitmekihilisusega paneb tööle kujutlusvõime.

 1.päev Manchester – Heptonstall – Haworth

Lennud Tallinn-Helsingi 06.05 – 06.40 ja Helsingi – Manchester 08.15 – 09.15. Heptonstall on seotud kahe suure ja vastuolulise luuletajaga. Ted Hughes on osanud oma luules väljendada sügavat seotust loodusega, Sylvia Plath võitles omaenda deemonitega ja seda oli tunda ka tema luules. Haworthis külastame pastoraati, kus elasid õed Brontëd. Sealses muuseumis saab ettekujutuse, milline võis omal ajal olla Charlotte’i, Emily ja Anne’i elu ning kuidas peegeldusid nende argipäev, unistused ja fantaasiad nende loomingus. Ööbimine Brighthouse’is hotellis Holiday Inn Leeds või sarnases (Leedsi läheduses) 2 ööd.

 

2.päev Brighthouse – York – Coxwold – Brighthouse

Külastame Castle Howardi maja ja aedasid. Evelyn Waugh romaani „Tagasi Birdesheadi“ põhjal tehtud filmis oli just see loss üheks peamiseks tegevuspaigaks ning see võimaldab heita pilku Briti aristokraatia kunagisse ellu. Edasi sõidame Coxwoldi, kus mõnda aega elas ja kuhu on ka maetud Laurence Sterne, teoste „Sentimentaalne teekond“ ja „Tristram Shandy elu ja seiklused“ autor. Saab kuulda ka veel eesti keeles ilmumata tõlke katkendeid.

Külastame Yorkshire’i Skulptuuride parki. Tegu on muljetavaldava vabaõhunäitusega, kus võib näha nii Briti kui ka rahvusvaheliste kunstnike loomingut, teiste seas ka Henry Moore’i ja Barbara Hepworthi skulptuure.

 

3.päev Scarborough Whitby Goathland – Washington

Scarborough on huvitava ajalooga maaliline rannikulinn, kus on sündinud säärased tuntud kirjanikud nagu Susan Hill ja Alan Ayckburn. Sõidame Robin Hood’s Baysse, maalilisse kalurikülla, kus on toimunud mitme tuntud filmi võtted. Sealt edasi sõidame Whitbysse. A. S. Byatti romaanis “Lumm” on Whitbyl ja selle ümbrusel väga oluline koht, Bram Stoker aga laskis oma Draculal randuda just seal, kui Dracula Inglismaale oma kadunud armastust otsima tuli. Sel päeval jõuame külastada ka Goathlandi, rahvuvsparki Põhja- Yorkis, kus näeme kaunist nõmmeloodust ja kus on ka mitmete filmide võttepaigad („Heartbeat”, “Harry Potter”). Ööbimine Washingtonis hotellis Holiday Inn Washington või sarnases (Newcastle`i läheduses)

 

4.päev Richmond – Yorkshire Dales

Sõidame Richmondisse. Praegu Kanadas elav Briti krimikirjanik Peter Robinson on pannud oma romaanide peategelase inspektor Banksi tegutsema just sellesse piirkonda, mis on ka looduslikult väga kaunis. Edasi liigume Yorkshire Dalesi rahvusparki, kus tegutses kunagi kirjanikust loomaarst James Herriott ja toimus Briti telesarja „Emmerdale“ tegevus.

Ööbimine Shap’is hotellis Shap Wells Hotel või sarnases (Lake districti rahvuspargi läheduses) 2 ööd.

 

5.päev Järvepiirkond: Grasmere & Rydal, Keswick, Coniston Water and Sawrey Top Hill

Järvepiirkonnaga seostuvad eelkõige Järveluuletajad – William Wordsworth, Samuel Taylor Coleridge, Robert Southey. Nende panus inglise luulesse on hindamatu ja paljude muude teemade kõrval kerkib nende loomingus esile loodus. See on ka üsna loomulik, sest Järvepiirkond on tõesti maaliline paik. „Kui mere taha viia ma, end rännukihul lasin, siis alles mõistsin, Inglismaa, kuis sind armastasin…“ väljendab oma tundeid Wordsworth.

Külastame luuletajatega seotud paiku ja imetleme looduse ilu. Lisaks neile seostub see paik Beatrix Potteriga, Peeter Pikk-kõrva loojaga, kes elas ja suri Järvepiirkonnas, tehes palju selle kauni looduse säilitamiseks.

 

6.päev Lancaster– Liverpool – Haydock

Sõidame Lancasteri, vanasse ja huvitava ajalooga kultuurikeskusesse, kus saame veidi ringi vaadata. Järgmise peatuse teeme Liverpoolis, mis on Inglismaa suuruselt viies linn. See on küll tegus tööstus- ja sadamalinn, aga linnapildis domineerib ikkagi kultuur. Maailm tunneb Liverpooli kui biitlite linna ja sedagi on linnapildis näha. Muide, isegi lennujaam on neil John Lennoni nimeline. Ööbimine Haydockis hotellis Mercure Haydock või sarnases (Liverpooli ja Manchesteri vahel).

 

7.päev Hardyrock – Manchester

Manchester näeb küll välja nagu läbi ja lõhki ratsionaalne tööstuslinn, aga ta on samas ka väga rikka ajalooga ja ka kultuurielu pulbitseb. Sageli põhjaosa pealinnaks kutsutud Manchester on Londoni järel külastatavuselt teine linn Inglismaal. Jõuame kesklinna avenüüdel ja väljakutel pisut ringi vaadata, enne kui lennujaama sõidame.

Lennud Manchester – Helsingi 17.50 – 22.30 ja Helsingi – Tallinn 23.45 – 00.20.

 

KLUBILIIKME HIND (kehtib ka klubiliikme kaaslasele) 995 EUROT SISALDAB:

 

  • Lennupileteid Tallinn – Manchester – Tallinn (äraantav pagas 23 kg)
  • Majutust hotellides kahekohalistes tubades
  • 6 sooja buffee hommikusööki
  • 6 kolmekäigulist õhtusööki hotellides
  • Eestikeelse giidi ja reisisaatja teenuseid kogu reisi vältel
  • Ringsõitu mugavustega bussiga
  • Sissepääsude paketti: Castle Howard (maja ja aiad), Brontë muuseum, Scarborough Castle

Lisatasu eest:

·         Soovi korral ühene majutus hotellides 225 eurot / 6ööd

·         Reisikindlustus

Jätame endale õiguse teha vajaduse korral kavas väikesi muudatusi

 

Registreerumine ja info

e-maili teel sales@gotravel.ee või kõigis GO Traveli büroodes.

TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam, tel  6310 147, 6310149. TARTU:  Kaluri 2, tel  6310 226. PÄRNU: Hommiku 4, tel   6310 217. VILJANDI:  Arkaadia aed 5, tel 6310 227, 6310 228. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel 6310 219, 6310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel 6310 213.

 

TASUMINE

300 € tasuda broneerimisel 3 päeva jooksul kinnituseks.
300 € tasuda 1. maiks
ülejäänud summa tasuda 1. juuliks

TÜHISTAMINE

Reisi tühistamisel kuni 30. aprill ettemaksu 300 EUR ei tagastata.

Kui reisini on jäänud vähem kui 61 päeva, on tühistamistasu 50%.
Kui reisini on jäänud vähem kui 31 päeva, on tühistamistasu 100%.

Soovitame teha reisikindlustuse, mis katab lisaks meditsiiniabile ka reisitõrke kulud.

 

Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega http://gomaailm.ee/reisitingimused/