0

Nädalavahetuse lugemissoovitused

Suvelugemine on täies hoos – siin on viis värsket raamatut, millega mõnusalt aega veeta! Ja pühapäevani on need raamatud 20% soodsamad!

Raamat erakordse saatusega Jäneda mõisaprouast

Alexandra Lapierre
MURA. Leegitsevad mälestused
Soodushind 22.32€  27.90

Maria Zakrevskaja ehk Mura oli erakordse saatusega naine 20. sajandi Venemaa tormiste ajaloosündmuste keerises. Eestis tuntud kui Jäneda viimane mõisaproua, oli Mura ühtaegu Briti salaagendi armuke, Maksim Gorki muusa, H. G. Wellsi kallim ja Londoni haritlaskonna loominguline innustaja. Ta suhtles 20. sajandi tõeliste suurkujudega: tsaari, Stalini, Churchilli, de Gaulle’iga. Bolševike revolutsiooniga aga variseb kogu Mura maailm kokku ja ellujäämiseks saab ta loota vaid omaenda tarkusele.

 

 

Uus mõrvamüsteerium Shetlandil

Ann Cleeves
Külm maa
Soodushind 19.92€  24.90

Ann Cleevesi seitsmendas Shetlandi-seeria romaanis tuleb lugejale tuttaval tandemil, Willow Reevesil ja Jimmy Perezil, kellele seekord varasemast tarmukamalt sekundeerib ka Sandy Wilson, taas lahendada mitme ohvriga mõrvamüsteerium. Sündmuste jada käivitub seekord loodusõnnetusest, ulatuslikust maalihkest, mis sümboolselt katab midagi kinni, teisalt aga toob ka midagi esile. Uurijad ekslevad mitmesuguste võimaluste rägastikus, lisaks vajavad selgitamist ka nende isiklikud suhted.

 

Tuntud koomiku Stephen Fry käsitlus Kreeka kangelastest

Stephen Fry
Kreeka kangelased
Soodushind 22.32€  27.90

Kreeka müüdid on kaunid, verised, romantilised, siivutud ja lõputult traagilised. Tuntud koomiku Stephen Fry jutustatuna saavad need veelgi enam värve ja muutuvad veelgi enam sõltuvust tekitavateks. Sarja esimeses raamatus saime lähemalt tuttavaks uhkete jumalatega, nüüd aga näeme, milleks on suutelised võimas Herakles, vapper Iason, kaval Theseus ja teised, kes püüavad täita võimatuid ülesandeid ja viia ellu unistusi, pälvivad ühtede jumalate soosingu ja langevad teiste raevu alla, püüdlevad kõrgele ja langevad kõrgelt, kuid ei ole kaugeltki lihtsalt jumalate mängukannid. Kätte on jõudnud surelike kangelaste aeg.

 

Raamat rändavast vanakraamipoest ja selle värvikatest asukatest

Eva Roos
Teistmoodi Mööblipood. Nähtamatu tüdruk
Soodushind 14.88€ 18.60

Kuidas muututakse nähtamatuks? Ja kuidas saada tagasi nähtavaks?
Need küsimused keerlevad Matilda Tähna ja August Nööbi peas hetkest, kui nad satuvad Hõbeseekli 30 asuvasse vanakraamikauplusesse ning kohtuvad kentsaka müüjanna Aramilda Tengelpunga, paksu punase koera Piru ja vanapagan Örrõp Karvajalaga.
Teistmoodi Mööblipood on vaevalt sekundi avatud, kui algavad pahandused. Aramilda peab esmakordselt elus tagasi võtma tülika võlueseme ja maksma valuraha, Örrõpi sarved on valesti kõverad, Teistmoodi Mööblipood ei liigu paigast ning Aramilda sõnast sünnib kratt, kes üritab serveerida tapeedivõileiba, koristab kogu seltskonna oimetuks, kaotab ära kliendid ning põhjustab Pirule koleda seedeprobleemi.

 

 

E-RAAMATUD

 

Inspireeriv ümbermaailmareis ajalooliste naiste radadel


Mia Kankimäki
E-raamat: Naised, kellest ma öösiti mõtlen
Soodushind 12.96€ 16.19

Soomlanna Mia Kankimäki rändab seekord kartmatute maadeuurijate, andekate kirjanike ja kirglike kunstnike radadel. Tulusast ametist loobunud ja korteri maha müünud Mia sõidab Aafrikasse, et oma silmaga näha, kuidas seal sada aastat tagasi elas Taani kirjanik, paruness ja kohvifarmer Karen Blixen. Jaapanist otsib Mia abi depressiooni vastu ja loodab kohata maailmakuulsat kunstnikku Yayoi Kusamat, kes on elupõlise vaimuhaiguse kõrvalt suutnud vapustavat karjääri teha. Itaalias Firenzes köidavad Kankimäki meeli unustuse hõlma vajunud renessansiaegsed naiskunstnikud.

„Naised, kellest ma öösiti mõtlen” on osalt reisikiri ja osalt elulooraamat: Kankimäki klaar proosa kirjeldab isepäiseid minevikunaisi, kes pole end lasknud heidutada ühiskondlikest reeglitest ja ootusest.

 

Jack Reacher tegutseb taas! Raamat põnevuse meistrilt


Lee Child
E-raamat: Nagu vits vette
Soodushind 12.51€  15.64

Öise metroorongiga sõites saab Jack Reacher ootamatult aru, et ühe tema kaasreisija võib olla enesetapupommar. Olles varem ühe terrorirünnaku üle elanud, otsustab Reacher selle siin ära hoida. Ent siis juhtub midagi, mida ta ei osanud ette näha, ning vallanduvad sündmused, mille tõttu Jack Reacher osutub äkki pinnuks silmas nii New Yorgi politseile kui ka mitmele USA föderaalametile, rääkimata mingitest kahtlastest turvameestest.
Ta jõuab jälile plaanile, mille eesmärgiks on saada oma valdusse tundlik info, mis puudutab USA eriväelaste kunagist lühimissiooni Afganistanis. Näiliselt vajavad seda infot kunagise Nõukogude armee snaipri lesk ja tütar. Algab võitlus elu ja surma peale.

 

Head lugemist!

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.