0

VARRAK 30: Krista Kaera raamatusoovitused

Kirjastus Varrak tähistab tänavu 30. juubelit! Selle aja jooksul on Varrakult ilmunud hulganisti raamatuid erinevates valdkondades ajalookirjandusest lasteraamatuteni ning teatmeteostest väärtkirjanduseni. 30 aasta jooksul on ilmunud üle 4000 erineva nimetuse.

Sünnipäevakingiks küsisime raamatusoovitusi ja alustuseks avaldame meie peatoimetaja Krista Kaera väärt soovitused:

101 Eesti telesaadet

Ulvi Pihel „101 Eesti telesaadet“

Kui meil on juba olemas 65 aastat eesti teleajalugu, siis annab sealt välja sõõlata põnevamad saated ja ka need, mis on huvitavad veel praegugi. Väga hea ja ülevaatlik raamat, aga mitte kuiv ja hillitsetud, vaid lõbus ja elav, nagu teatavasti peab olema ka üks hea telesaade.

Vaata raamatut

 

 

 

 

Jodi Taylor „Üks neetud jama teise otsa“

Saint Mary kroonika esimene raamat, milles meil hakkab tekkima ettekujutus, milliste hullumeelsete asjadega tegeletakse Saint Mary ajaloouuringute instituudis. Ajalugu uuritakse seal nimelt ajaloosündmuste toimumise ajaks kohale minnes. Muidugi ei ole see päriselt ohutu ja kuigi sekkumist ei lubata, pole sugugi välistatud see, et innukad uurijad lihtsalt kistakse ajaloosündmuste keerisesse.

Tore ja põnev raamat, on nalja, närvikõdi ja suurt armastust, nii et pole ime, et selle pühendunud lugejaskond on jõudsalt kasvanud iga uue raamatuga.

Vaata raamatut

 

Jorn Lier Horst, Hans Jorgen Sandnes „Operatsioon Tuuleiil“

Mina kui vanaema tean omast käest, kui hea on võtta paraja pikkusega põnev raamat ettelugemiseks. Raamat, milles on lapsele ka nuputamist ja mille kangelastele ta saab kaasa elada. Just niisugused on Detektiivibüroo nr 2 tegemistest pajatavad raamatud. Ootan juba kannatamatult järgmist ja väikesed kuulajad ootavad ka.

Vaata raamatut

 

 

 

Terry Pratchett „Rahvas“

Ma kasutan alati iga juhust, et öelda Terry Pratchetti kohta midagi head. „Rahvas“ annab selleks põhjust kuhjaga. See pole ei Kettamaailma ega Tiffany Achingi raamat vaid täiesti omaette lugu ühest saarest ja maailmast, mis võinuks olemas olla. Saarest, kuhu paiskavad hiidlaine ja saatus veel mitte päris meheks saanud Mau ja Briti kuningapere teismelise liikme Ermintrude ja kus neil tuleb hakkama saada elu ja surmaga, mineviku ja tulevikuga. See on imeilus, naljakas, kurb ja tark raamat, niisugune raamat, mida tahaks siis jälle üle lugeda, kui on paha olla ja meel kisub mõruks.

Vaata raamatut

 

 

Elizabeth Jane Howard „Valguse aastad“

Ma mäletan, kuidas ma kunagi lugesin mõnuga „Forsythe’ide saagat“, milles ju ei juhtunudki midagi väga vapustavat, lihtsalt inimesed elasid oma elu. Mingil moel oli seda elu aga väga huvitav jälgida. Samamoodi on huvitav jälgida Cazalet’ kroonika pere elu, mida meile hakatakse näitama 1937. aastast alates. Ühelt poolt on teada, et läheneb Teine maailmasõda ja loob toimuvale äreva tausta, teiselt poolt on selle suure pere liikmed ja nendega seotud inimesed kõik hädas omaenda murede ja valikutega. Tekib tunne, nagu oleksidki astunud Briti keskklassi maailma ja näeksid seda seestpoolt.

Vaata raamatut

 

Christie Watson „Hoolivuse keel“

Christie Watson on Costa preemia võitnud inglise kirjanik, kes on enne kirjutama asumist töötanud 20 aastat eri haiglates õena. Mälestuste põhjal sellest ajast on ta kirjutanud raamatu „Hoolivuse keel“, mille kohta on ka öeldud, et tänapäeval, kui igaüks kirjutab mälestusi, annab Christie raamat tagasi usu sellesse žanrisse. Tundub, et praegu on just õige aeg selle raamatu lugemiseks ja tõdemiseks, et õest, kes istub su voodi kõrval, tema vaiksest hoolivusest võib sageli oleneda see, kas sealt voodist tõused.

Vaata raamatut

 

 

Mõnusat lugemist!

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.