0

Viis suurepärast romaani, mida sügisel lugeda

Sügis on raamatusõbra lemmikaeg.  Siis kui lehed hakkavad värvi muutma ja päevad lähevad järjest lühemaks, pole midagi mõnusamat, kui keerata end sooja pleedi sisse ja võtta kätte hea raamat. Ja haarata lähedusse suur kruus auravat teed.

On aeg vahetada suvine lugemisnimekiri parimate sügisromaanide vastu. Sügisesed lugemissoovid võivad olla sama kirjud, kui värvimuutvad lehed – kord ihkab hing midagi tõsist ja sügavat, siis jälle lustakaid seiklusi ja mõnusaid lugusid.

Meie raamatusoovituste seas on rahvusvahelisi bestsellereid, parimaks valitud hittraamatuid ja meie lugejate lemmikteoseid. Valikus on nii mitmekihilised ajaloolised romaanid kui ka kergemat lugemist.

Elame kaasa mõnusatele eneseleidmistele Pariisis või vastupidi, peaaegu maailma lõpus väikeses rannakülas. Kulgeme mööda ehedaid jutustusi, kus olulisel kohal on tundmused ja kogemused, kus tegelastel tuleb sügavuti tutvuda nii iseenda kui ka ümbritsevate inimestega. Kohtume elu ja surma vahelises raamatukogus, kus antakse võimalus teha oma elus muudatusi. Saame lugeda keerulistest suhetest, varjatud perekonnasaladustest, armastusest, katsumustest ja ootamatutest seiklustest.

 

Ja siin need ongi – viis suurepärast romaani, mida lugeda soovitame:

 

Kai Aareleid Vaikne ookean

Kai Aareleidi uus romaan „Vaikne ookean” viib lugeja Tartusse, Tallinna, Peterburi, Helsingisse ja müütilise Lõunamere äärde. Ookean ühendab motiivina kõiki romaani lugusid, kus petlikult tüüne pinna alt võib paljastuda terve mahavaikitud elu oma hoovuste, süvikute ja hiidlainetega. Olgu need siis vanemate saladused või peategelase enda kreenikiskuv abielu.

AK kultuuritoimetaja Reet Weidebaum soovitab: „Kai Aareleidi kolmas romaan „Vaikne ookean“ on mitmekihiline perelugu, kus kõrvuti jooksevad sündmused selle sajandi esimesest poolest, põigetega 70-ndate ja 80-ndatesse. Autori jaoks on olulised ema ja tütre vahelised suhted, mälestused ja saladused, mis ulatuvad tagasi lapsepõlve.”

Vaata raamatut

 

 

Elizabeth Jane Howard „Valguse aastad“

Cazalet’ perekonna kroonika tõi autorile, Elizabeth Jane Howard´ile plahvatusliku kuulsuse kogu ingliskeelses maailmas. Raamatuid müüdi miljonites eksemplarides, BBC tegi loo alusel menuka teleseriaal „The Cazalets“, autorist sai elav klassik. „Valguse aastad“, kroonika esimene romaan, on eluline ja ajastutruu lugu, käsitledes Inglise keskklassi elu enne ja pärast Teist maailmasõda. Autor pakub lugejale võimalust mõnda aega oma tegelaste seltsis elada, saada osa nende arutlustest – ka teemadel, millest veel suhteliselt hiljuti palju ei räägitud. Õnnelikule pealispinnale vaatamata võib juba raamatu esimestest lehekülgedest peale hoomata pereliikmete muresid, hirme ja ebakindlust.

Kirjastuse Varrak peatoimetaja Krista Kaer soovitab: „Huvitav on jälgida Cazalet’ kroonika pere elu, nagu oleksidki astunud Briti keskklassi maailma ja näeksid seda seestpoolt.“

Vaata raamatut

 

Agnès Gabriel „Aitäh, Monsieur Dior“

Raamat provintsist pärit noorest neiust, kellest põgenedes sealse kammitsetud ja üksluise abielunaise rolli eest Pariisi, saab moekunstnik Christian Diori muusa. Raamatus on tõeline elu peenelt põimitud väljamõelduga, Christain Diori elulugu ja edusammud moemaailmas segunevad noore naise unistuste ja õnne otsingutega. Mõnus ja positiivne lugemine.

Vaata raamatut

 

 

 

Jenny Colgan „Ranna tänava väike pagariäri“

Südantsoojendav rahvusvaheline bestseller! Liigutav ja naljakas romaan noorest naisest, kes oma elus uue lehekülje pööramiseks kolib mereäärsesse alevisse. Murede unustamiseks hakkab Polly tegelema oma lemmikhobi küpsetamisega, saades kiiresti oma rõõmsa ellusuhtumisega ja erakordselt maitsvate küpsetistega nii kogu küla kui ka kaugemalt tulijate lemmikuks. Ammutades jõudu meelekindlusest ja loomingulisusest, leiab ta uue särava elu paigast, kus ta kõige vähem lootis seda leida.

Näitleja Elisabet Reinsalu soovitab menukat romaani: „Mind on lihtne mõjutada ja looga kaasa vedada. Ja seda „Ranna tänava väike pagariäri” kindlasti ka tegi.”

Vaata raamatut

 

Matt Haig „Kesköö raamatukogu“

Nora leiab end elu ja surma vahel asuvast raamatukogust, kus raamaturiiulid kulgevad lõpmatusse. Iga raamat annab võimaluse proovida mingit teist elu, mida oleksid võinud elada. Näha, kuidas läinuksid asjad siis, kui oleksid langetanud teistsugused otsused …

Kas teeksid midagi teisiti, kui jõuaksid kohani, mida oled kahetsenud? Kas täiuslik elu on olemas?

„Kesköö raamatukogu“ valiti raamatuportaali Goodreads lugejate poolt 2020. aasta parimaks ilukirjandusteoseks. See on paeluv lugu kahetsustest ja uutest võimalustest.

Vaata raamatut

 

 

See nimekiri on täis raamatuid, mis sobivad ideaalselt praegusesse aastaaega. Vali üks või mitu, hea lugemiselamus on kindlustatud!

 

Mõnusat lugemist!

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.