0

Virginie Despentes’i raamatu “Vernon Subutex 3” esitlus

Olete oodatud Virginie Despentes’i romaani „Vernon Subutex 3“ ESITLUSELE 22. oktoobril kell 21 Uue Loomingu Majas (Manufaktuuri 5, Tallinn).
Vestlevad tõlkija Maria Esko ja Jürgen Rooste, triloogia peategelasele – muusikale – annavad hääle Temo Saarna ja Henri Hütt.

Osaleda saab kehtiva COVID-19-tõendiga, mis näitab, et olete vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või andnud negatiivse testi. Kohapeal kiirtestimise võimalus puudub.

 

Virginie Despentes
VERNON SUBUTEX 3
Originaal: Vernon Subutex 3
Prantsuse keelest tõlkinud Maria Esko
Toimetanud Leena Tomasberg
Kujundanud Eiko Ojala
344 lk, pehme köide

Vernon ja pealtnäha täiesti kokkusobimatute sõprade punt korraldab Prantsusmaa hüljatud nurgatagustes salapidusid. Hellitavalt konvergentsideks nimetatud tantsuöödel kogetakse seletamatut joovastust, mis painutab ka panetunud skeptiku väärtushinnanguid. Kuuldus Vernoni salapärastest DJ-võimetest levib kulutulena ja põrandaalune idülliulm võiks isegi püsima jääda, kui sellesse ei sekkuks välismaailm, mis on vahepeal hoopis vastupidises suunas liikunud. „Vernon Subutex 3” tegevustik jõuab 2015. ja 2016. aasta sündmusteni, mis raputasid meiegi maailma. Virginie Despentes’i tegelased tunduvad meile aina tuttavamad, nende tunded justkui meie endi omad. Subutexi triloogia viimases raamatus lahenevad nii mõnedki mõistatused, et teha ruumi järgmistele, ja igal lugejal tuleb tahes-tahtmata järele mõelda, „miks peaksid sotsialiseeritud isikud soovima labaste harmooniate saatel rumalasti niheleda”.

Vernoni looja Virginie Despentes on endine seksitöötaja ja pornoajakirjanik, nüüdseks on temast aga saanud rahvusvaheliselt hinnatud kirjanik ja feminist. Eestis on ta tuntud kättemaksuromaani „Kepi mind” (Baise-moi, 1994) alusel vändatud samanimelise filmi järgi. „Vernon Subutex 1” ilmus eesti keeles 2019. aastal, „Vernon Subutex 2” aasta hiljem.