0

Lubage esitleda, krimiraamatute TOP 5 on teie ees!

Suurima rõõmuga teatame, et oleme sellel aastal avaldanud üle 20 kriminaal- ja põnevusromaani.  Nende hulgas on nii klassikuid kui uusi tulijaid, kuid üks on kindel – põnevus ja närvikõdi on lugemisel tagatud!

Meie valikust leiad paeluvaid raamatuid menuautoritelt nagu Agatha Christie, Jo Nesbø, Ann Cleeves, Lee Child, Henning Mankell, John Grisham, Stieg Larsson, Robert Galbraith, John le Carré jne. Selle aasta lugejate lemmikud on aga siin:

 

Robert Galbraith Vere sund

Eradetektiiv Cormoran Strike on Cornwallis oma perel külas, kui tema poole pöördub naine, kes palub abi oma ema leidmiseks – aastal 1974 astus noor naisarst oma töökoha uksest välja ning kadus jäljetult. Naise kadumist uurima asudes tuleb päevavalgele põrgulikult keeruline sasipundar, kuhu on segatud okultism, psühhopaadist sarimõrvar ja tunnistajad, keda ei saa usaldada. Selgub, et ka aastakümneid vanad juhtumid võivad osutuda surmavalt ohtlikeks.

Varraku peatoimetaja Krista Kaer soovitab: „Lugemist soovitades ei saa sellest raamatust kuidagi üle ega ümber. Robert Galbraith’i (pane tähele – see on J.K. Rowlingu pseudonüüm!) seni ilmunud krimiraamatutest peetakse seda parimaks, ja põhjusega.”

Vaata raamatut

 

 

Jo Nesbø „Kuningriik“

„Kuningriik” on mitmekihiline, sünge ja võimas psühholoogiline põnevik. See on lugu suurtest ambitsioonidest, veresidemete jõust ja armastusest, aga ka hoolega varjatud perekonnasaladustest, mis panevad vendadevahelised sidemed proovile. „Kuningriik” on suurepärane psühhotriller!

Suur krimisõber Jaan Martinson ütleb: „„Kuningriik” on plahvatus. Käestpandamatu. Võimas lugemisnauding. Jo Nesbø ei kompa piire, vaid nihutab, tõstes krimikirjanduse uuele tasemele näidates, kuidas tuleb kirjutada kaasaegset trendistoorit – enne ja nüüd toimuvat psühhothrillerit.”

Vaata raamatut

 

 

Ann Cleeves „Kulutuli“

Ann Cleevesi Shetlandi-sarja kaheksas ja viimane romaan „Kulutuli“ viib lugeja tuttavatele radadele, seekord väljamõeldud külla Deltanessi Shetlandi peasaare idarannikul. Lahendada tuleb tavatu mõrvamüsteerium, mille uurimine tähendab taas mängu eluga ja lahendus on kõike muud kui ootuspärane.

Soovitus Raamaturiiulike blogist: „Selle autori puhul peab tõdema, et üllatada ta oskab ja kuidas veel. Kogu sari on lugemise vältel olnud väga põnev ja pingeline. Muidugi viimane osa oli kui kirss tordil. Ahmisin seda lugu endasse ja tundsin, et see lugemine kulges nagu lennates.”

Vaata raamatut

 

 

 

Agatha Christie „Mõrv päikese all“

Agatha Christie raamatud on kindel valik kõigile, kes soovivad lugeda nutika ülesehitusega krimiraamatuid, kus pole rõhutatud võikaid üksikasju. Käesoleva kogumiku kolmeteistkümnes lühijutus tegutsevad Agatha Christie väsimatud mõistatuste lahendajad ja kurjategijate paljastajad Hercule Poirot, Parker Pyne, Harley Quin ja James Bond.

Rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl-Martin Sinijärv soovitab: „Agatha Christie’t on lihtsalt niisama tore soovitada. Suurem osa lugusid ja lahendusi võivad olla kümnete filmide ja ammendavate telesarjade vahendusel ammu pähe kulunud, aga ikka on mõnus lugeda.”

Vaata raamatut

 

 

Henning Mankell „Hiinlane“

Kõrgel rahvusvahelisel tasemel põnevik viitab ohtudele, mis võivad tekkida, kui Hiinast saab taas suurvõim, samal ajal kui demokraatia küsimused on lahendamata. Raamat pakub ohtralt mõtlemisainet ka väljaspool põneviku tavapärast meelelahutuslikku süžeed.

Jaan Martinsoni soovitus raamatule: „Henning Mankell, tuleb tunnistada, on suurepärane kirjanik. Ta ei pea hoidma kinni maailma ühest kuulsamast politseiinspektorist Kurt Wallanderist, vaid võib südamerahuga luua hea romaani ka temata. „Tantsuõpetaja tagasitulek”, duoloogia „Rootsi kummikud” ja „Itaalia kingad” ning nüüd „Hiinlane”… Kõik on pärlid.”

Vaata raamatut

 

 

Need on Varraku viis enim loetud ja kiidetud krimiromaani sellel aastal. Kas Sul on need kõik loetud? Milline raamat Varraku krimiraamatutest Sulle kõige rohkem meeldis?

 

Põnevaid lugemiselamusi!

Kirjastus Varrak

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.