0

Kingiideed väiksematele raamatuhuvilistele

Jõulud lähenevad kiire hooga ja et jõuluaeg rahulikum oleks, tasub jõulukingid juba varakult kingikotti valmis seada. Raamat on alati kõige parem kink, sõltumata huvist ja vanusest!

Siin on mõned kingiideed, millega väikest raamatuhuvilist rõõmustada.

 

Harry Potteri põnev maailm

J.K. Rowlingu maagilise tegelase Harry Potteri raamatud on lummavad, täis ootamatuid pöördeid ja liiguvad ahhetama panevas tempos. Nüüd on väikese võluri seiklused saanud ka imelised värvilised  pildid, millega Jim Kay loob vapustavalt üksikasjaliku võlurite maailma.

Ka Harry Potteri võlumaailmas tegutsevad fantastilised olevused on läbi Olivia Lomenech Gilli joonistuste ellu ärganud. Nendega seotud juhtumisi ja metsikuid imesid saab avastada kuulsa magizooloog Newt Scamander koostatud raamatust.

Ülipopulaarsete Harry Potteri raamatute rikkalikult illustreeritud väljaanded sobivad suurepäraselt nii andunud fännidele kui ka uutele lugejatele.

Vaata raamatuid

 

 

Kaks vahvat jõulujuttu

Kaks vahvat jõuluraamatut „Jõulupõrsas“ ja „Jõuluvanade vahetus“ on just sellised raamatud, mis aitavad lastel jõuludesse rohkem sisse elada.

Jõulupõrsas on maailma üha parima jutuvestja J.K. Rowlingu südantsoojendavja haarav seikluslugu ühe lapse armastusest tema kõige kallima asja vastu, ja sellest, kui kaugele ta
on valmis selle leidmiseks minema. Alf Prøysen aga kirjutab, kuidas jõuluõhtul jõuluvana ja tislerAnderseni kelgud kokku põrkavad ja mis üllatused nad koos välja mõtlevad.

Vaata „Jõulupõrsast
Vaata „Jõuluvanade vahetust

 

 

Eesti autorite lastejutud

Jaanika Palm on koostanud kolm raamatut eesti autorite muinaslugudestloomalugudest ja lastejuttudest läbi aegade.

Raamatutes leidub jutte nii laste igapäevaelust kui mänguasjade seiklustest. Mõned jutud on naljakad ja teevad tuju heaks, teised jälle kutsuvad elu üle järelemõtlema, poetavad mõne tarkusetera või annavad aimu, millega tegelesid lapsed aastaid tagasi.
Raamatuloomad kutsuvad kaasa elama, aitavad õppida üht-teist tarvilikku loomade eluolu kohtaning arendavad noorte lugejate empaatiavõimet kõige elava suhtes. Muinasjutud on aga ajatu klassika, kus väljamõeldud lugudes on alati ka tõetera sees.

Vaata raamatuid

 

Väikestele krimiaustajatele

Raamatusari „Detektiivibüroo nr 2“ on nutikas, kaasahaarav ja põnevust täis!

Jørn Lier Horsti ja Hans Jørgen Sandnesi krimilood lastele on kujunenud noorte lugejate menusarjaks. Autor kirjutab põnevalt ja tõepäraselt väikeses Elvestadi linnas toimuvatest kriminaalsetest juhtumitest, kus raamatusarja peategelased Tiril ja Oliver – ja koer Otto –, koguvad asitõendeid, otsivad seoseid ja satuvad kurjategijate paljastamisel ohtlikesse seiklustesse. Sari on mõeldud lastele vanuses 6-10.

Vaata raamatuid

 

 

Andrus Kivirähki lasteraamatud

Lasteraamatutes on tavaliselt kombeks kirjutada armsatest karumõmmidest, lõbusatest jänkudest ja vallatutest hiirekestest. Andrus Kivirähki lastejuttude kogumikest „Kaka ja kevad“ „Karneval ja kartulisalat“ ja „Tont ja Facebook“ neid karvaseid ja pehmeid loomakesi aga ei leia.

Selle asemel astuvad lugeja ette romantiline kakajunn ja punapäine viiner, munevad sokid ja loll jope, lendavad trussikud ja hambavalu käes vaevlev lohe, täispuhutav vanaisa ja laulev kuusepuu. Ning lisaks veel terve parv veidraid olevusi, kellel varem pole olnud vähimatki võimalust lasteraamatusse pääseda.

Pildid on raamatusse joonistanud Heiki Ernits ja nagu Ernitsa puhul tavaline, võib tema pilte vaatama jäädagi.

Vaata raamatuid

 

Vahvaid lugemiselamusi!

Kirjastus Varrak

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.