0

Tule Raamatuklubiga külalislahkesse Armeeniasse!

Seoses Air Balticu lendude peatumisega Jerevani lükkub meie reis edasi.

 

Reis toimub 4.–12. maini 2022

Legendide ja piiblilugude maa, maailmas esimesena ristusu vastu võtnud riik Armeenia õitsebki ehk just tänu Noa õnnistusele, kelle laev pärast veeuputust Araratile pidama jäi.

Armeenia pärliks peetav Sevani järv, pilvedesse kõrguvad mäed, kosed, rikas kultuur, unikaalne arhitektuur, pühapaigad – kõik need ootavad avastamist.

 Meie reisijuhiks on geograaf ja vabakutseline ajakirjanik TOOMAS KÜMMEL

 K, 4.05.2022 Tallinn–Riia–Jerevan

Koguneme lennujaamas kl 19.30. Lennud Air Balticuga läbi Riia.
Tallinn–Riia 21.30–22.20  ja Riia–Jerevan 23.05–03.35

N, 5.05.2022 Jerevan (H, Õ)

Varahommikul jõuame Jerevani. Sõidame bussiga hotelli, kus pärast väikest puhkust sööme hommikust. Seejärel siirdume jalgsiekskursioonile linna. Tutvume vana Jerevani hoonete ja Vabariigi väljakuga, Põhja avenüü, Prantsuse väljaku, Saryani pargi ja selle kuulsate skulptuuridega. Piki Mashtotsi avenüüd läheme kaasaegse kunsti muuseumi juurde. Imetleme Sinist mošeed. Päeval teeme ka kohvi- ja puhkepausi (ei sisaldu hinnas).

Kell 18 läheme tagasi hotelli. Pärast väikest puhkust kl 19 lõpetame päeva ühise õhtusöögiga restoranis.

R, 6.05.2022 Jerevan –  Khor Virap – Noravank – Jerevan (H, L)

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Ararati orgu, mis on üks väheseid tasaseid maatükke muidu nii mägises Armeenias. Külastame ühte Armeenia tuntumat vaatamisväärsust Khor Virapi kloostrit, kust hea ilma korral avanevad suurepärased vaated Ararati mäele (5165 m). Kuigi Ararat asub tänapäeval Türgis (varem oli see osa Armeenia territooriumist), on see alati olnud armeenlaste rahvuslik sümbol. Järgmiseks külastame omaaegset vaimse elu keskust, maavärinates korduvalt kannatada saanud Noravanki kloostrit punaste mägede vahel. Pärast lõunasööki ootab meid ringkäik ja degustatsioon Vana Silla veinimajas.
Õhtuks jõuame tagasi Jerevani, kus vaba aja võib sisustada omapäi jalutamiseks või puhkuseks.

L, 7.05.2022 Jerevan (H, Õ)

Pärast hommikusööki alustame tutvumist Armeenia pealinna kõige olulisemate vaatamisväärsustega bussiga ja jalgsi. Käime 22 m kõrguse skulptuuri Armeenia Ema juures, külastame unikaalset vanade käsikirjade muuseumi Matenadarani ja Kaskaade ehk moodsat kunsti treppidel. See on põnev näitusepaik, kust avanevad kaunid vaated linnale, kuid lisaks skulptuuridele avatud territooriumil on näitusepinnad ka siseruumides.

Väike puhkus, võimalus kohvi juua (ei sisaldu hinnas).
Pealelõunal külastame 1915. aasta Genotsiidi memoriaali ja muuseumi ning seejärel Ararati bränditehast koos degustatsiooniga.

Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga restoranis.

P, 8.05.2022 Jerevan – Sevani  järv – Dilidžan (H, L, Õ)

Pärast hommikusööki kirjutame end hotellist välja ja sõidame Sevani järve äärde. Kristallselge veega vulkaanilisest aktiivsusest sündinud kameeleonlik järv asub mägedes u 2 km kõrgusel ning muudab oma värvi paar korda päevas. Teeme umbes 40-minutilise paadisõidu (pardal Armeenia brändi ja maiustused).

Jätkame sõitu Väike-Kaukasuse kuurortlinna Dilidžani poole. Teel teeme peatuse üllatavalt hästi säilinud Gošavanki kloostrikompleksis (12.–13. saj).

Lõunatame autentses armeenia restoranis Dilidžanis. Seejärel jalutame keraamikute ja puunikerdajate stuudiotega palistatud tänavatel. Saame osa kirjanduslik-muusikalisest üllatusest kohalikus galeriis.

Ööbimine ja ühine õhtusöök Dilidžanis.

E, 9.05.2022 Dilidžan–Vanadzor–Gjumri (H, Õ)

Hommikusöök ja väljakirjutamine hotellist. Sõidame Armeenia suuruselt teise linna Gjumrisse. Teele jääb ka suuruselt järgmine linn Vanadzor. Pärast sissekirjutamist Gjumri hotelli väike puhkus, võimalus kohvi juua (ei sisaldu hinnas).

Tutvume Gjumri ja tema ajalooga jalutades. Tegemist on 5. sajandil kreeklaste asutatud linnaga, mille kirju ajalugu sisaldab õitsengut ja uhkeid ehitisi, aga ka sõdu, kannatusi, maavärina külvatud hävingut ja hukku.

Õhtul naudime kohalike muusikute kontserti koos aperitiividega, millele järgneb õhtusöök kuulsas Kalakurus. Ööbimine  Gjumris.

T, 10.05.2022 Gjumri–Vagharšapat– Jerevan (H, L)

Hommikusöök ja väljakirjutamine hotellist. Veedame veel veidi aega Gjumris ning külastame Etnograafiamuuseumi. Seejärel sõidame Van Ardi veinimajja, kus tutvume tootmisega. Järgneb degustatsioon ning lõuna.

Pärast lõunat sõidame Vagharšapati, kus asuv Etšhmiadzini klooster on Armeenia Apostliku Kiriku vaimulik keskus. Selle katedraalis asub kõikide armeenlaste ülempatriarhi ja katoolikose Karekin II kateeder. Tegemist on ajalooliselt ja poliitiliselt olulise kirikuga, mida peetakse nii Armeenia kui kogu maailma üheks vanemaks kirikuks ja mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Vaatame Vagharšapatis veel St. Gajane kirikut ning kuulsuste surnuaeda.
Õhtuks jõuame tagasi Jerevani. Vaba aeg ja õhtusöök omal käel.

K, 11.05.2022 Jerevan–Geghard–Garni–Jerevan (H, L, Õ)

Pärast hommikusööki külastame Vernissaaži kunstiturgu. Seejärel sõidame Geghardi koobaskloostrisse, kus kuulame elavas esituses koorilaulu.
Sõidame edasi Garni külla, kus tutvume ainsa mittekristliku templiga Armeenias, mis on üle elanud ristiusustamise. Talutoidu meistriklassis saame teada, kuidas küpsetada lavašši, ja sööme samas kerge lõuna.
Järgneb kerge, umbes tunniajane matk Garni kurus, kus näeme Azati jõge, Vana silda ning Kivide sümfooniat.

Õhtuks jõuame tagasi Jerevani. Soovijatel võimalus külastada taluturgu.
Lõpuõhtusöök elava muusikaga. Viimane ja lühike öö Jerevani hotellis.

N, 12.05.2022 Jerevan–Riia–Tallinn  

Bussisõit lennujaama kell 2 öösel, lennud Air Balticuga läbi Riia.
Jerevan–Riia 04.35–07.15  ja Riia–Tallinn 12.35–13.25

HINNAD

 Pakett kahekohalises toas 1290 eurot
Pakett ühekohalises toas 1480 eurot

 HIND sisaldab:

 • Lennupileteid Tallinn–Jerevan–Tallinn ühe ümberistumisega
 • Eestikeelset giiditeenust terve reisi vältel
 • Kohalikku giid-assistenti
 • Bussisõite vastavalt programmile
 • Majutust Jerevanis 6 ööd 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega
 • Majutust Dilidžanis 1 öö 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga
 • Majutust Gjumris 1 öö 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega
 • Sööke nagu kavas märgitud (7 hommikusööki, 4 lõunasööki, 5 õhtusööki)
 • Kõiki kavas kirjeldatud sissepääse, sh veini- ja konjakimajade külastusi degustatsioonidega (3 korda)
 • Privaatkontserti Geghardi koobaskloostris
 • Kohalike muusikute kontserti koos aperitiividega Dilidžanis
 • Kõrvaklappe giidi kuulamiseks
 • Joogivett bussis, linnakaarte

HOTELLID

Jerevan, 4* hotell Ani Grand www.anigrandhotelyerevan.com  6 ööd  (4.–8. mai ja 10.–12. mai)
Dilidžan, Best Western Paradise www.paradisehotel.am   1 öö, (8.–9. mai)

Gjumri, Gjumri hotell  www.hotelgyumri.am   1 öö (9.–10. mai)

 ÜLDINE OHUTUSTEAVE ARMEENIAS

Riigisisesed piirangud: https://www.gov.am/en/covid-travel-restrictions/

 REISIDOKUMENT

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Armeenias viisavabalt, pass peab kehtima kogu reisi vältel (ID-kaardiga ei saa reisida).

  Riiki pääsevad:

 • kõikide riikide kodanikud, kes tõendavad, et nad on läbinud koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus vaktsineerimise (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos);
 • viimase 100 päeva jooksul koroonaviirusest tervenenud isikud, kes esitavad sertifikaadi positiivse testitulemuse ja saadud ühe vaktsiinidoosi kohta (vaktsineerimisest peab olema möödas 14 päeva).

 TASUMINE

 • 25% ehk vastavalt 322,5 või 370 eurot tasuda broneerimisel 7 päeva jooksul kinnituseks.
  Ülejäänu koos kõigi lisadega tasuda 20. märtsiks 2022.

TÜHISTAMINE

·         Kui reisimine pole Covid-19 tõttu mais võimalik, siis lükatakse reis edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist lähtuvad tingimused.

·         Reisi tühistamisel omal soovil kuni 19. märtsini 2022  peetakse kinni ettemaks 322,5 või 377 eurot.
Alates 20. märtsist on tühistamistasu 100%.

Palun tutvuge GoTravel AS korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega https://gotravel.ee/reisitingimused/

MUU

 • Reisile pääasevad kehtiva COVID-sertifikaadiga inimesed
 • SERK klubiliikme hind kehtib ka tema kaaslasele.
 • Rühma suurus: minimaalne reisijate arv 25, maksimaalne 35.
 • Reisi ametlik keel on eesti keel. Kohalikke giide vajaduse korral tõlgitakse.
 • Passiandmed on vaja esitada reisibüroole hiljemalt kuu enne reisi.

 

REISIKINDLUSTUS

Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.

Salva Kindlustuse AS on meie pikaajaline partner, kes pakub COVID-19 kaitset ning kuni miljoni euro suurust katet tervisekindlustusele.

 

COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse Salval:

Hüvitatakse COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot).

Samuti kaetakse lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.
Reisitõrke alusel hüvitakse kasutamata reisipaketi maksumuse juhul kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 viirus enne reisi Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud.

 AEG

Ajavahe on 2 tundi, Armeenia on meist ees.

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii, nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu.

Reisi korraldab Go Travel. Registreerumine ja info telefonil 6310126, e-kirja teel [email protected] või GO Traveli e-poes events.gotravel.ee 
kuni 1. aprillini või kuni kohti jätkub