0

Urmas Paeti raamatu “Euroopa Liidu mõjuka välispoliitika võimalikkusest” esitlus

Olete oodatud Urmas Paeti raamatu „Euroopa Liidu mõjuka välispoliitika võimalikkusest“ esitlusele 14. jaanuaril kell 16 Solarise Apollo raamatupoes.
Autoriga vestleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uus juht Vivian Loonela.

Üritusel kontrollitakse COVID-tõendit vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.

 

Urmas Paet
EUROOPA LIIDU MÕJUKA VÄLISPOLIITIKA VÕIMALIKKUSEST
Tõlkinud Mall Laur
Toimetanud Krista Nurm
Kujundanud Endre Tisler
288 lk, kõva köide

Euroopa Liidul on juba pikemat aega ambitsioon etendada maailmas võtmerolli, mis oleks proportsionaalne ELi majandusliku võimsuse ja mõjuga. Selles raamatus ütleb Eesti pikaaegne välisminister ja praegune Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet (Renew Europe), et on veel päris palju minna, enne kui Euroopa Liit suudab ennast rahvusvahelisel areenil tõeliselt maksma panna, ning seda eelkõige ebaefektiivse otsustusprotsessi tõttu, mis aeglustab ja takistab ELi ajamast tõhusat välispoliitikat. Hoolimata lõpututest avaldustest ja deklaratsioonidest pole EL veel oma potentsiaalile vastav tegija suurte globaalsete jõudude keskel.

Paet kutsub Euroopat üles võtma minevikust õppust, töötama välja toimiva kava oma välispoliitilise rolli tugevdamiseks ning tegema ka vajalikke muudatusi. Euroopa Liit ja liikmesriigid peavad suutma seada prioriteete, mõtlema strateegiliselt, rääkima ühel häälel ning omama ühiseid eesmärke – seda kõike realistlikult ja järjepidevalt. Ainult nii on Euroopa riikide huvid kõige paremini kaitstud.

 

 

 

 

 

 

 

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.