0

2022. aasta oodatuimad raamatud

Oleme siin selle aasta uute põnevate raamatute ootel ja hea meelega anname teilegi võimaluse heita pilgu meie lähituleviku plaanidesse!

Ilmumas on häid teoseid väga erinevatel teemadel ja valdkondades, et igaüks saaks valida just selle, mis teda hetkel kõige rohkem kõnetab. Raamatute lugemine on aeg iseendale! Kas siis lõõgastuseks, põnevuseks, vaimu ergutamiseks või teadmiste-oskuste kogumiseks. Head lugemist!

Põnevat:

 

Jo Nesbø krimiraamatud on saanud meie lugejate suurteks lemmikuteks.

Neid raamatuid fännab ka suur krimisõber Jaan Martinson, valides Jo Nesbø raamatud „Poeg” ja „Kuningriik” eelmise aasta parimateks. Ta kirjeldab neid teoseid järgmiselt: lugemisnaudingud, käestpandamatud, plahvatuslikud, krimipärlid.

Muidugi on meil ka see aasta Jo Nesbø raamatuid plaanis! Juba üsna peagi on oodata tema uut jutukogu „Armukadeduse ekspert ja teisi lühijutte”, kus Nesbø fookuses on seekord kire, truudusemurdmise ja kiivuse surmavad tagajärjed. Raamatu saad endale juba ette tellida siit: https://varrak.ee/tootekategooria/ilmumas/ettetellimine/

 

 

Lee Childi kangelane Jack Reacher on jälle seiklemas. Selle sarja 19.raamat „Isiklik” on ilmumas kevadel. Lugejate suurel soovil tuleb kordustrükina välja ka sarja esimene raamat „Tapamaja”, mis on aluseks peagi Amazonis linastuvale teleseriaalile „Reacher”.

Lisaks on ilmumas krimiromaan prantsuse menukirjaniku Michel Bussi’ sulest ja äsja jõudsid raamatulettidele Islandi kirjaniku Yrsa Sigurðardóttiri „Nukk” ning norra menukaimate krimikirjanike Jørn Lier Horsti ning Thomas Engeri „Kreenis”.

Kui tihti iseloomustatakse raamatu süzeesid kui „krahv Monte-Cristolikud” , siis tulemas on ka teos ise! Juba märtsis ilmub kordustrükk Alexander Dumas’ suurejoonelisest seiklusromaanist „Krahv Monte-Cristo”. See on aegumatu põnevik ja kättemaksuromaan armastusest, alatusest, üllusest ja muidugi kättemaksust endast.

 

Ilukirjandusest:

Kevadel on tulemas järg rootsi kirjaniku Fredrik Backmani menuraamatule „Karulinn”. Pärast vapustavat kevadet paisub järgnevas raamatus „Meie teie vastu” kahe naaberlinna vägikaikavedu raevukaks võitluseks raha, võimu ja ellujäämise nimel. Teos kirjeldab haaravalt väikelinna keerulisi inimsuhteid, ustavust, sõprust ja kõike trotsivat armastust. Fredrik Backmani teosed on rahvusvahelised bestsellerid ja ühed enimmüüduimad ka Rootsis. 

Samuti kevade poole jõuab eesti keelde tuntud koomiku Stephen Fry kolmas mütoloogial põhinev teos „Trooja”. Kreeka müüdid on kaunid, verised, romantilised, siivutud ja lõputult traagilised. Stephen Fry poolt ümber jutustatuna saavad nad aga veelgi enam värve ja muutuvad veelgi enam sõltuvust tekitavateks.

Suve hakule oleme planeerinud Iiri auhinnatud kirjaniku Sally Rooney värske romaani „Kaunis maailm, kus sa oled“ ja ka menuraamatu „Peetri keisrinna“ oodatud järje ilmumise.

 

Varraku ajaviitesarjas on tulemas uusi raamatuid nii Kristin Hannahilt, Santa Montefiorelt, kui paljudelt teistelt autoritelt. Krstin Hannahi uus romaan „Neli tuult” on trükivalmis, saad selle endale tellida siit: https://varrak.ee/raamatud/neli-tuult/

Raamat on 1930. aastate elust Texases, kus noorel naisel tuleb otsustada, kas jääda armsasse kodutallu või võtta oma kaks last ning siirduda läände otsima paremat elu. 

 

Ja ka Polly Waterfordi austajatel tasub rõõmustada! Suvel on oodata järge Jenny Colgani menuraamatule „Ranna tänava väike pagariäri“, kus end mõnusalt Mount Polbearne´s sisse seadnud Polly tunneb linnas hõljuvas õrnas suvetuules siiski midagi üsna rahutuks tegevat.

 

 

Fantaasiamaailm:


Jätkame 2022. aastal ühe teenitult kuulsaima ulmeromaani autori Frank Herberti Düüni-raamatute välja andmist.

Kui möödunud sügisel ilmus kordustrükk sarja esimesest osast „Düün”, siis juba peagi on raamatulettidele jõudmas järjed „Düüni messias“, „Düüni lapsed“ ja „Düüni jumal ja keiser”.

„Düüni messias” jõudis just trükikojast ja on tellitav siit: https://varrak.ee/raamatud/duuni-messias/.

Kevadel avaldame maailmaga samaaegselt juba praeguseks palju furoori tekitanud A.F. Steadmani fantaasiaseikluse „Skandar ja ükssarvikuvaras“.

 

 

Kodumaist loomingut:

Eesti kirjanduses on tulemas raamat „Käbi ei kuku …“, mis põhineb samanimelise vestlussaate intervjuudel. Saates vaatasid üksteisele sügavalt silma laps ja lapsevanem. Ühe perekonna kaks põlvkonda. Kuhu on käbi kukkunud? Milline on ema või isa roll lapse jäljeraja kujunemises? Need on mõned küsimused, mida saatejuht Sten Teppan külalistele esitas. Raamatus tuleb avaldamisele 15 intervjuud, kus rääkijateks on meile tuntud inimesed. 

Mikk Targo, kelle nime ei pea muusikasõpradele tutvustama, räägib oma juhtumistest elus raamatus „Haara kinni mu käest“. Raamatus puudutatakse nii Eesti popmuusika ansamblite Vitamiin, Muusik Seif, Kontakt, Mahavok, Code One, Marju Läniku ansambel jt pööraseid seiklusi kui ka Targo enda muusikukarjääri, isiklikke lugusid ja läbielamisi. 

Kevadel jõuab lugejateni Reet Hiiemäe uus raamat „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis“, mis tutvustab Eesti kultuuri tähendsukeelt, sellega seotud sisu ja funktsioone. Raamatust leiab üle 100 märksõna, mille hulgas on näiteks redel, rist, kiik, kurat, nõid, rehepapp, viiskand, vöö jne. 

Ilukirjandusest on uusi raamatuid oodata Aliis Jõelt (Elo Seliranna pseudonüüm), kes jätkab oma kahes varasemas raamatus alguse saanud seiklusi. Uus noorteromaan on tulemas ka Kaia Raudsepalt.

 

Tervisest:


Sellel aastal alustame raamatutesarja, kus tuntud ja tunnustatud arstid räägivad lihtsasti mõistetavas keeles haigustest ja häiretest, mis on tänapäeval aktuaalsed. Sarja avab doktor Margus Lõokese ja Hede Kerstin Luige raamat „Ärevus ja meeleoluhäired: mis need on, kuidas neid märgata ja mida peale hakata“. 

Vaimse tervise teemad on ühiskonnas aina enam fookuses ja üha rohkem inimesi julgeb rääkida sellest, mis neid vaevab. Selles raamatus annavad autorid ülevaate, millised on ärevus- ja meeleoluhäired, kuidas neid enda ja teiste inimeste puhul märgata ning mida nende ilmnemisel teha. Tahe oma elu muuta ja elada võimalikult tervislikku elu on oluline vaimse tervise alus.

Raamatu saab ette tellida siit: https://varrak.ee/tootekategooria/ilmumas/ettetellimine/

Järgmisena ilmuvad sarjas raamatud südame ja veresoonkonna ning naiste tervisest.

 

Loodame, et jagate selle väikese ülevaatega meie ootust uute raamatute üle! Uut ja toredat on muidugi veel tulemas, aga sellest kõigest juba järgemööda, uutes uudistes. 

 

Häid lugemiselamusi!

Kirjastus Varrak

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.