0

Margit Kilumets soovitab: Agatha Christie “Südasuvised saladused”

Kauaoodatud puhkus! Ilm võib alt vedada, seltskond mitte sobida, puhkuseks valitud koht olla pettumus, aga kui kaasas on kasvõi üks Agatha Christie raamat, siis on tagala kindlustatud.

Sel korral soovitan pakkida seljakotti või kohvrisse värskelt ilmunud lühijuttude kogumiku „Südasuvised saladused”.
Lühijutt on erakordselt nõudlik žanr, mida Christie valdab meisterlikult. Tema lood ei veni, puänt on igas jutus kindlasti olemas, lisaks tegutsevad vanade lemmikute Hercule Poirot’ ja miss Marple’i kõrval ka mitte nii tuntud tegelased. Autori keelekasutus ja oskus sõnadega pilte maalida on inspireerinud ka tõlkijaid. No kujutage endale ette härrasmeest, kes on „delikaatselt ümar”? Kindlasti ei ole Agatha Christie „Südasuvised saladused” pelk mõrvajuttude kogumik. Selles raamatus on stiili, elegantsi, vaimukust. Saab nautida Cornwalli imelist, kuigi pisut kurjakuulutavat rannajoont või šikki Prantsuse kuurorti koos karakterite tulevärgiga, kellest Agatha Christiel iial puudust ei tule.
Loomulikult kõrgub kõige kohal 12 enam-vähem täiuslikult sooritatud kuritegu, mille lahendamisele saab igaüks rohkem või vähem edukalt kaasa elada.

Raamatu leiad SIIT

Margit Kilumets: “Hea kirjanduse nähtamatut mõju on nii palju!” LOE INTERVJUUD