0

Kogu maailma tarkused asuvad inimeses endas

Küsimustele vastavad raamatu „Edu võtmed jäneseaastal 2023/24” autorid Siret ja Janno  Seeder.

Mida toob 22. jaanuaril algav jäneseaasta?

Feng shui üks põhiprintsiipe on viie stiihia – maa, metall, vesi, puu, tuli – teooria: stiihiate energiad meis ja meie ümber. Peagi lõppev tiigriaasta ja algav jäneseaasta kannavad endas mõlemad vee stiihia energiat. Seega on neil tugev ühine joon. Tiigriaasta toetas neid, kes olid valmis uuenema, muutuma. Jänes paneb inimesed fakti ette: ellujäämiseks tuleb muutuva maailmaga kaasas käia. Kui tiiger tõstis esile koostöövajaduse inimeste vahel, siis jänes suunab inimese sisevaatlusele, sest välised muutused ei saa toimuda enne, kui inimesed pole selleks valmis.

Kohati tundub, et inimesed on avatud nii tarkusele kui ka lollusele. Hinnatud on nii teadus kui ka alternatiivsed suunad. Ahmitakse kõike, mõtlemata, kas seda on üldse vaja. Jänes kutsub inimest rahunema, endasse süüvima, usaldama rohkem oma intuitsiooni ja sisetunnet, sest kogu maailma tarkused asuvad inimeses endas.

Jäneseaastaga saab läbi üks suur tarkuste-teadmiste omandamise ajastu ja järgmise draakoniaastaga jõuame me muutuste faasi, kus enam taganeda ei saa.

Miks ei tohi jänese kohta öelda kass?

Hiinas on paljud loomismüüdid seotud jänesega. Jänes, kes valdab maailma ja universumi tarkusi. Jänes, kes istub kuldsel kuul ja segab elueliksiiri (universumi tarkused kokku), kuid ei jaga seda kõigiga. Jänese tarkusest (sisemine ja välimine tarkus) saavad osavaid need, kes suudavad tarkusele järele minna ja need ka lahti kodeerida. See on pikk tee.

Idamaade tarkuste liikumisel läände muutus jänes (keda siinne kultuur peab araks loomaks) pigem kassiks. Seda enam, et füüsiliselt on nad päris sarnased. Hiinas, Nepalis, Vietnamis jm kohtab tänapäeval kasse tänaval väga harva. Neile jäetakse elamiseks majade kõrgemad korrused ja katused.

Mis on feng shui?

Feng shui on üks Hiina raviviisidest ja on välja kasvanud taoismist. Feng shui’d kutsutakse ka energiaõpetuseks, sest inimese eesmärk on õppida tundma iseenda ja ümbritseva elu (ka ruumi) energiaid ning panna need enda jaoks tööle. Oluline on inimese kooseksisteerimine loodusega, tasakaalu saavutamine, halva vähendamine ja hea rohkendamine. Praegu seostatakse feng shui’d pigem ruumi kujundamisega. Kui feng shui vanuseks peetakse umbes 5000 aastat, siis ruumi sisse kolis ta suhteliselt hiljuti, umbes 500 aastat e.m.a.

Mille poolest erineb feng shui horoskoop astroloogilisest horoskoobist?

Feng shui astroloogia on seotud hiina astroloogiaga, kosmoloogiaga ning süüvib sünnihetke sügavamatesse kihtidesse. Sünnihetke energia analüüsimisel ja ka õnneliku, eduka elutee loomisel kasutatakse tasakaalustamist ehk feng shui praktikat läbi viie stiihia energia, yin / yang energia ning bagua energiakaardi. Kindlasti ei tohi kokku panna ja miksida lääne ja ida astroloogiat, sest isegi aja mõiste on teine.

Miks ja kuidas jõudsite teie feng shui juurde?

Siret töötas 1990. aastate teisel poolel ajakirjanikuna ja sattus järjekordset põnevat teemat otsides Rein Weberi ja feng shui juurde. Rein kutsus loengule ja aasta sügisest alustasime ühiselt tutvumist feng shui maailmaga. Paar aastat hiljem said meist diplomeeritud geobioloogid (veesoonte määramine, maakiirguste määramine). Tõeline äratundmine tekkis 2004. aastal, kui alustasime õpinguid hiinlase käe all.

Kui suur on eestlaste huvi feng shui vastu?

Feng shui muutus maailmas populaarseks aastate keskel. Eestisse tõi selle tarkuse laiema avalikkuse ette Rein Weber, kes saabus 1990. aastate keskel Prantsusmaalt tagasi koju. Ise alustasime huviliste soovil feng shui koolitusiaastal. Diplomite järgi on meie juurest läbi käinud peaaegu tuhat inimest üle Eesti. Enne koolitama asumist olime nõustanud kolm aastat kodusid. Kui alguses jõuti meie juurde üldiselt muredega (tervise-, suhteprobleemid), siis viimased viis-kuus aastat oleme nautinud koostööd teadlikult (asukoha analüüsist kuni sisekujunduseni välja) oma kodusid ja büroosid loovate inimestega. Kuna feng shui pole pelgalt ruumi loomine, siis üha enam on nn individuaalseid nõustamisi ja koostööprojekte, näiteks firmadega. Ettevõtte algusaastatel oli põnev kliente kirja panna. 3010. kliendi juures jäi nende kirjapanek kahjuks soiku.

Kuivõrd arvestate oma isklikus elus feng shui’d ja miks?

Me tuletame seda endale iga päev meelde. Kui me midagi oma kodus teeme, siis me väestame selle tegevuse ära (anname taotluse jne). Alati ei peakasutama feng shui klassikalist abivahendit, selleks võib olla ükskõik milline abivahend sõltuvalt viie stiihia eripärast. Kodus oleme ruumide kujundamisel oma elu valdkondade (bagua) aktiveerimisel feng shui’d palju kasutanud. Meie kutsume feng shui’d mänguks energiatega. Oma koduga mängida on lõbus! Igal detailil on sinu jaoks tähendus, kodu hakkab sinuga vestlema. Lihtne näide: elektripirn põleb rahatsoonis läbi, selle vahetamine võtab sekundi, sest kes tahaks heaolu kraani kinni keerata. Feng shui’ga tegelemise pluss on juba see, et mitte ükski asi ei jää ripakile, lõpetamata.

Mis on kõige tähtsamad põhimõtted, mida pidada silmas kodus?

Feng shui’st lähtuvalt on kodu ehk ruumi loomise põhialused järgmised.

* Meie kodu peab vastama meie vajadustele (inimestel, peredel on see väga erinev).

* Meie kodu peab vastama leibkonna suurusele (kui kodu on liiga suur, siis võib see eakama inimese päris „tühjaks tõmmata”).

* Meie kodu peab olema yin / yang tasakaalus (selle määrab peaukse asukoht).

* Meie kodu peab olema defineeritud oma funktsiooni järgi (muidu lähevad inimese rollid elus segamini).

* Meie kodu peab tagama elanike turvatunde ja tagama soovi kontrollida informatsiooni liikumist ruumis enda ümber.

* Meie kodu peab vastama elanikke toetavale elementide ringile, viiele stiihiale (see paneb tööle feng shui põhipostulaadi – sarnane tõmbab sarnast).

Mida pidada silmas suhetes, abielus?

Oluline on inimene, kes suhtesse astub. Andmise-saamise tasakaal, iseenda mõistmine ja enda energeetiline toitmine. Kui sa ei tea, kes sa oled ja mida suhtelt ootad, siis ei saa sa midagi. Olles teadlik endast ja teades, mida suudad ja tahad partnerile pakkuda ning mida soovid vastu saada, hakkad tõmbama oma ellu head, toetavat energiat. Seega on oluline, mida sa enda kohta räägid. Kodus, kui soovitakse suhet tugevdada, tasub pöörduda magamistuppa. See ruum on suhte alustala ja toas peab olema esindatud nii naise kui ka mehe energia. Tavaliselt loovad magamistoa naised ja mehe energia jääb nõrgaks. Naised, kaasake oma partner magamistoa loomisesse ja te loote ühiselt tugeva suhtevundamendi.

Kas inimene, kes on sattunud keerulisse olukorda (suhted ei klapi, tervis on nõrk vms) saab ennast feng shui abil aidata?

Ikka saab! Imele loota ei tasu, tuleb teha parandusi, muudatusi. Enamasti loodetakse feng shui võlujõule, aga ise panustada ei soovita. Need, kes ise panustavad, on kõikvõimsad ja oma elutee loojad.

Teie firma saab 2023. aastal 20-aastaseks. Millega tegelete?

Tegevust alustasime konsultatsioonifirmana ja nõustasime kodusid, büroosid eelkõige kui geobioloogid, aga alates 2005. aastast kui feng shui nõustajad. Samal aastal alustasime koolituste läbiviimist, samuti koolitusi ettevõtetes. 2006. aasta kevadest käivitasime reisisarja põnevatesse kohtadesse Eestis, nn energeetilised ekskursioonid. Aktiivsematel aastatel tegime suve jooksul seitse-kaheksa ekskursiooni. aastal ilmus esimene raamat „Eesti oma feng shui” ning hiljem on ilmunud veel kümme raamatut. 2009. aastal planeerisime õpilastega korraks Hiinas käia. Seal tundsime ennast nagu kodus ja algas meie reisiettevõtja staatus. Nüüdseks oleme teinud Aasiasse (Hiina, Vietnam, Kambodža, Laos, Nepal, Usbekistan, Tiibet jne) rohkem kui 40 reisi. Meil on tekkinud mõnus reisiklubi ja mõnedega juba mitmeaastane reisisõprus. 2010. aastal asutasime e-poe www.eestiomafenghsui.ee.

Üks suur reis toimub meil igal aastal hiina uue aasta saabudes, sest juba 16 aastat korraldame igal aastal uusaasta rituaalseid tähistamisi üle Eesti. Ka sel aastal toimuvad üritused 18. ja 30. jaanuari vahel üle kogu Eesti.

Kes peaksid lugema raamatut „Edu võtmed jäneseaastal”?

Feng shui filosoofia ütleb, et inimene on ise oma teekonna juht, kui ta seda vaid soovib. Tõepoolest, tark inimene õpib tundma aasta eripärasid, määrab, millised on tema ohud ja võimalused. Ohtude mõju saab vähendada ning võimalused muuta oma tugevusteks ja eduks. Tark ei looda, et ehk sel aastal õnnestub või ehk sel aastal läheb minust mööda. Ta loob ise oma Tee ja nii on see teekond tõeliselt nauditav.

See on jõukohane ja silmiavardav lugemine igaühele, olenemata vanusest, soost, haridusest või uskumuste pagasist.

 

Raamatu leiad siit