0

Krista Kaer soovitab raamatuid, mis sobivad ka kingikotti

Jõulud lähenevad tempokalt, mis tähendab, et on aeg mõelda, milliseid raamatuid pühade ajal lugeda ja mida raamatusõbra kingikotti valida. Krista Kaer soovitab viit head raamatut, mille seltsis mõnusalt talve nautida:

Piret Jaaks „Taeva tütred“

Piret Jaaksi romaan „Taeva tütred“ sai Kirjanike Liidu romaanivõistlusel 2023. aastal kolmanda koha ja on selle minu meelest kuhjaga ära teeninud. Kui ma ise olen ka mõnikord leidnud, et eesti kirjanikud kipuvad kirjutama oma lähimast ümbrusest ja nende pilk palju kaugemale ei ulatu, siis niisugustest kitsendustest on Piret Jaaksi raamat prii. Lisaks on ta loonud huvitava, tugeva ja mitmekülgse naise kuju. Tema ajaloolise romaani prototüüp on Anna Hedwig Büll (1887–1981), Haapsalust pärit baltisaksa neiu, kes järgis oma kutsumust ja sai pärast õpinguid Peterburis ja Saksamaal õpetajanna-misjonäriks. 1911. aastal sõitis ta misjonitööle Türki, Marashi, kus ta õppis ka ära türgi ja armeenia keele. 1922. aastal läks ta Alepposse, mille lähedal asus suur armeenlaste põgenikelaager. Armeenlased olid sunnitud põgenema genotsiidi eest, mille pani toime Türgi. Kui Türgi võimud saksa misjonärid välja saatsid, sai paigale jääda üksnes Büll kui Eesti kodanik ning oma ennastsalgava tegevusega teenis ta ära nime „emake Büll“.

Tutvu raamatuga

 

Karin Smirnoff „Merikotka karje. Järg Stieg Larssoni Millenniumi sarjale“

Nüüd on siis Lisbeth Salanderi ja Mikael Blomkvisti käekäigu kirjeldamine läinud naise kätte ja Karin Smirnoffi uut lähenemist sellele teemale on juba algusest peale tunda. Sedapuhku ristuvad nende teed Norrlandis, kus toimub halastamatu looduse rüüstamine. Koos suurettevõtetega püüavad seal võimalikult palju kasu saada ka kurjategijad. Mikael Blomkvist sõidab sinna tütre pulma ja Lisbeth Salander samuti mõnevõrra ootamatul perekondlikul põhjusel. Muidugi satuvad nad väga kahtlaste ja jõhkrate sündmuste keerisesse.

Smirnoffi stiil on hoopis teistsugune, kui see oli David Lagercranzil ning tema loodud kurjategijad on tõepoolest hirmutavad. Igatahes tekitab raamatu lõpp tungiva soovi teada saada, mis juhtub edasi.

Tutvu raamatuga

 

J.K. Rowling Harry Potter. Võlumaailma almanahh“

See almanahh on raamat, millest leiab imelisi detaile iga Harry Potteri maailma huviline. Raamatusse on pildid joonistanud seitse kunstnikku ning selles on hõlmatud kõik Harry Potteri maailma aspektid. Vaadeldakse nii võlurite suguvõsasid kui igasugust võlukunsti, millega võluritel tuleb tegemist teha, kaasa arvatud mugude vältimine ja nendega suhtlemine. Omaette peatükk on pühendatud loitsudele ja needustele, aga ka elukatele, olevustele ja taimedele. Kõigis Potteri lugudes on tulnud tegemist teha Võlukunstiministeeriumi üsnagi bürokraatliku aparaadiga ning selles orienteerumisel pakub samuti abi käesolev almanahh. Selle tõlkimine pakkus tõelisi üllatusi, sest väga osavalt on juhitud tähelepanu üksikasjadele, mis võivad raamatutes kergesti tähelepanuta jääda.

Tegu on imeilusa raamatuga, mille uurimiseks ja nautimiseks tuleb võtta aega.

Tutvu raamatuga

 

Juhan Maiste „Eesti mõisad ja lossid II“

Juhan Maiste raamatuid on alati nauding lugeda, sest need püüavad alati anda suuremat pilti, vaadata alati otsesest teemast kaugemale ja teha üldistusi. Ka tema mõisade ja losside kahes köites ei vaatle ta üksnes hooneid, vaid püüab anda ülevaate ka ajastutest, mil need ehitati, ning näidata mõisakultuuri tähtsust eestlaste eneseteadvuse kujunemisel. Seda kõike on tehtud haaravas stiilis ja rohkete illustratsioonidega.

„Eesti mõisade ja losside“ II köites vaadeldud mõisade seas on näiteks Palmse, Maardu, Malla, Rogosi, Vormsi, Hiiu-Suuremõisa, Kolga, Albu, Sagadi, Purdi, Võisku, Mäksa.

Tutvu raamatuga

 

 

Olga Kaju, Triin Paaver Ainult küpsised“

Paljudes peredes tehakse jõuluks peale piparkookide veel ka küpsiseid ning selle juures on kindlasti abi Olga Kaju ja Triin Paaveri raamatust. Kõigepealt antakse häid näpunäiteid selle kohta, kuidas küpsetamiseks valmistuda ja milliseid maitseaineid kasutada. Samuti vaadeldakse enam kui 90 retsepti seas nii soolaseid kui magusaid küpsiseid ning mitmeid küpsiste eri liike. Küpsistel on oma ajalugu, retseptid on kujunenud välja katsetades ja eksides pika aja jooksul, osa on praegu juba peaaegu unustatud, osa praegu moes. „Ainult küpsised” tuletab meile meelde ka retroküpsised. Lisaks on raamatus retsept, mis õpetab küpsetama mõnusaid suutäisi lemmikloomadele.

Küpsised annavad lisaks hea võimaluse teha neid koos lastega ja miks mitte kogu perega. Põhiretsepti saab iga küpsetaja ka omalt poolt täiendada ning küpsised on tõesti olnud, on praegu ja jäävad ka edaspidi. Head küpsetamist!

Tutvu raamatuga

 

Meie e-poest valiku häid raamatuid eri kirjastustelt. Paeluv ilukirjandus, haaravad ajalooraamatud, krimipõnevikud, teatmeteosed, tarbekirjandus, vahvad lasteraamatud – väärt valik igale maitsele!

Mõnusaid lugemishetki!

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.