0

Tule Elena Ferrante Napoli-romaanide radadele

Suur Eesti Raamatuklubi Kutsub Napolisse, Ischiale  ja Rooma.
Reis toimub 5.-11. oktoobrini 2024.
Giidiks on Roomas elav ning Itaalias professionaalse giidina töötav eestlane ULVE KÄRPUK

Viimased 3 kohta!

 Lugu Elena Grecost ja Lila Cerullost, kes kasvasid üles 1950. aastatel Napoli vaeses linnaosas, on tuntud menuka, ent salapärase Itaalia kirjaniku Elena Ferrante romaanisarja ning seriaali „Minu geniaalne sõbranna” kaudu. Ferrante, kelle pseudonüümi taga peituvat tegelikku isikut on siiani suudetud saladuses hoida, pälvis romaanisarja eest ülemaailmse tunnustuse. Lila ja Lenù lugu läks paljudele hinge, autoril on tuhandeid fänne. Muu hulgas liigume radadel, kus nende lugude tegevus toimus. Reisi lõppakordiks on igavene linn Rooma oma Colosseumi ja Foorumiga

 

 1. päev L, 5.10. Benvenuti a Napoli

Lennud Air Balticuga Tallinn – Riia 05.40-06.30 ja Riia – Napoli 07.20-09.25

Kohtume giidiga. Sissejuhatuseks teeme bussiga panoraamtuuri ning naudime kauneid vaateid Napolile ja Napoli lahele. Näeme ka Luzzatti rajooni, kus romaanitegelased lapsepõlves elasid. Bussitiiru lõppedes viime kohvrid hotelli pagasiruumi ja läheme koos lõunasöögile. Pärast lõunat check-in ja väike puhkus hotellis. Pärastlõunal teeme ringkäigu Napoli vanalinnas – Spaccanapolis. Lisaks Napoli kirevale ajaloolisele keskusele näeme palazzo Gravinat, kus tüdukud maestro Olivero käe all õppisid ja ka Ospedale della Pacet, kus töötas Lenu isa. Päeva lõpetab rahvusõhtu Lõuna-Itaalia laulude ning tantsudega Principe Galerii teatris. Galeriis käisid Elena ja Raffaella jäätist söömas, soovides „rikaste maailmast“ osa saada.

 2. päev P, 6.10. Napoli hiilgus

Täna liigume Napolis jalgsi. Pärast hommikusööki läheme avastama Napoli 16. sajandi linnaosa. Näeme Castel Nuovot – Anjou dünastia residentsi, kuningalossi piazza Plebiscitol, mida näeb ka filmikaadrites, Vittorio Emmanueli galeriid ning San Carlo kuulsat ooperiteatrit. Jalutame Chiaia rajooni, kus filmis asus uhke kingapood. Lõunasöök kell 12.30 mereäärse promenaadi restoranis. Pealelõunal on vaba aeg.

 

 1. päev E, 7.10. Ischia saar

Peale varajast hommikusööki jalutame sadamasse, et sõita kell 08.40 laevaga supelsakste paradiisi Ischia saarele. Külastame Foriot, kus Nino ja Lenu palazzo Cigliano juures vestlesid. Sõidame Borgo Sant Angelo kalurikülla, kust paistab ka Marronte rand, noorte suvepuhkuse paik. Jätkame sõitu Ischa Pontesse – saare ajaloolisse vanalinna, kuhu saabus filmis Ischia laev. Seal peame lõunapausi (omal käel, kuna valikut on palju). Pärastlõuna veedame Ischia Portos, paljude kohvikute ja butiikidega promeneerijate lemmiklinnakeses. Tagasi Napolisse sõidame laevaga kell 17.00

 

 1. päev T, 8.10. Pompei ja Vesuuv

Pärast hommikusööki teeme Napolist väljasõidu Vesuuvile, kus saame minna  vulkaanikraatri servale ja näha ka kõrgusest avanevaid kauneid vaateid Napoli lahele ning Ischia ja Capri saarele. Lõunatame Vesvuuvi nõlval lihtsas trattorias. Edasi sõidame antiiksesse Pompeisse ja mõtiskleme selle üle, kuidas seal elati ning mis seal esimesel sajandil juhtus. Tagasi Napolisse jõuame kell 18.00

 

 1. päev K, 9.10 Casertavecchia

Pärast hommikusööki kirjutame end hotellist välja ja sõidame Itaalia kaunimate väikekülade nimestikku kantud Casertavecchiasse. Just siin Lisaks fantastilisele atmosfäärile ja antiiksele peakirikule just siin ka koht, kus filmis toimusid Lila ja Stefano pulmad. Samas terrassiga restoranis lõunastame meiegi. Edasi jätkub bussisõit Rooma.

 

 1. päev N, 10.10 Igavene linn

Pärast hommikusööki sõidame metrooga jalgsiekskursioonile Roomas, et tutvuda kuulsate väljakute, purskkaevude ja palazzo´dega. Meie teele jäävad Hispaania väljak, Fontana di Trevi, Piazza Venezia, Colosseum, Piazza Navona ja Campo dei Fiori. Ekursiooni lõppedes sööme ühiselt lõunat. Soovijatele pärastlõuna Vatikanis, kus saate iseseisvalt minna San Pietro Basiilikasse (sissepääs tasuta). Tagasi hotelli toob metroo A liin Ottaviano peatusest kuni Furio Camillo peatuseni.

 

 1. päev R, 11.10 Arrivederchi

Hommikusöök, veidi vaba aega. Kell 11 bussisõit lennujaama.
Lennud Rooma – Riia 14:20-18.20 ja Riia – Tallinn 20.05-20.55.

Lennud
05.oktoober 2024 Tallinn — Riia     05.40—06.30 Air Baltic BT362
05. oktoober 2024 Riia — Napoli     07.20—09.25 Air Baltic BT645
11. oktoober 2024 Rooma Leonardo da Vinci — Riia     14.20—18.20     Air Baltic BT634
11. oktoober 2024 Riia — Tallinn     20.05—20.55     Air Baltic BT317

 Hotellid
Napolis on meil kaks hotelli, kuna sealsed hea asukohaga hotellid on väikesed ega majuta tervet rühma.
Mõlemad hotellid asuvad Napoli südames, sadama ja Via Romat ümbritseva ostupiirkonna lähedal ning üksteisest 200m kaugusel. Tubades on televiisor ja konditsioneer, mõlemas majutusasutuses on tasuta WiFi-ühendus.

Hotell Roomas:

Terrassi ja baariga Romoli hotell asub 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Furio Camillo metroojaamast. Tasuta WiFi-ühendus on saadaval kõikjal. Tubades on televiisor ja konditsioneer. Serveeritakse magusat ja soolast kontinentaalset hommikusööki. Kohvikud ja restoranid on 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Majutusasutus on 50 meetri kaugusel Rooma Caffarella pargist.

KLUBILIIKME HIND 1595 eurot kehtib ka klubiliikme ühele kaaslasele ja sisaldab:

 • lennupileteid
 • ringsõitu kõigi mugavustega bussiga vastavalt reisikavale
 • majutust hotellides kahekohalistes tubades 4 ööd Napolis ja 2 ööd Roomas
 • hommikusööke hotellides
 • lõunasööke 5., 6., 8., 9. ja 10. oktoobril
 • rahvusõhtut (mõned joogid hinnas, sööke siin ei pakuta) 5.10.
 • Ischia saare transporti
 • eestikeelse giidi/reisisaatja teenuseid
 • kõrvaklappide süsteemi giidi paremaks kuulmiseks
 • Vesuuvi ja Pompei sissepääsupileteid

LISATASU EEST:

ühekohaline tuba 450 eurot
õhtusöök 9.10 (joogid hinnas) hotelli lähedal tavernis 28 eurot
Reisikindlustus

Jätame endale õiguse teha vajadusel kavas väikesi muudatusi

 Registreerumine e-poes gotravel.ee/serk kuni 25.04 või kuni kohti jätkub. Sealt leiad ka tasumis- ja tühistamistingimused ja muu olulise info! Lisaküsimused: [email protected] 6310126

Raamtust ja sarjast:
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/89778355/napoli-aguli-needus-ja-kahe-tudruku-soprus

https://kultuur.err.ee/314878/loe-katkendit-elena-ferrante-minu-geniaalne-sobranna

https://varrak.ee/autor/elena-ferrante/

https://raamatud.postimees.ee/7052062/pseudonuumi-elena-ferrante-all-kirjutav-anonuumne-autor-mina-ei-ole-minu-raamatud

https://raamatud.postimees.ee/7218034/tosiselt-head-raamatud-soprusest-mis-siiski-tundub-murgine

https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c7-kirjandus/geeniuste-mooduvott-esimene-poolaeg/