0

Krista Kaera jõulukingisoovitused

Jõulud ja aastalõpp hakkavad jälle kätte jõudma ning küllap tulevad kingituste peale mõtlemisel meelde ka raamatud. Ja raamat ongi hea kingitus, eriti kui teatakse, milliseid teoseid kingituse saaja eelistab. Pakun siin valiku headest kingiraamatutest, mille hulgast peaks midagi leidma väga erinevate soovidega lugejad.

Katherine Rundell „Võimatud olendid“

Katherine Rundell on praegu üks kõige enam armastatud noorte- ja lastekirjanikke Suurbritannias. „Võimatud olendid“, esimene raamat kavandatud sarjast, on võluv, ilus, natuke kurb ja kindlasti lootusrikas. See räägib loo meie maailmast, kus salapärases Arhipelaagis on endiselt olemas kõik müütilised olendid, ja sellest, kuidas läheb neil, oleneb meie kõigi tulevik. See räägib ka loo Christopherist ja Malist ning suurest sõprusest ja sellest, et mõnikord on võimalik avastada endas jõudu ja meelekindlust, mille olemasolust sa ise ei teadnudki.

See on raamat kõigile neile, kellele on meeldinud Harry Potteri lood, Philip Pullmani, J.R.R. Tolkieni ja teiste fantaasiamaailmu loonud kirjanike teosed.

„Oli Tolkien, on Pullmann ja nüüd on ka Katherine Rundell.” – Michael Morpurgo

Tutvu raamatuga

 

 

J.K. Rowling „Jõulud Sigatüükas“

See raamat on mõeldud nii Harry Potteri fännidele kui ka esmatutvuseks J.K. Rowlingu maailmaga ning võib-olla on sinna kõige kergem astuda just jõulude ajal. Raamatu tekst on võetud esimesest osast „Harry Potter ja tarkade kivi“ ning imelised pildid on joonistanud Ziyi Gao.

Harry ja tema sõprade jõulud on maagilised ja ilusad ning see raamat loob tõeliselt mõnusa meeleolu, tekitades tahtmise sellest rohkem teada saada.

“Jõulud jõudsid lähemale. Ühel hommikul detsembri keskel leidis Sigatüüka kool end ärgates mitme jala paksuse lumekihi alt.”

Tutvu raamatuga

 

 

Simon Sebag Montefiore „See maailm. Perekond ja maailm“

Simon Sebag Montefiore nimi on eesti lugejale juba hästi tuntud. Ta on kirjutanud mitu romaani, aga peamiselt tuntakse teda tema meisterlike ajalooraamatute tõttu, olgu siis tegu Stalini ja selle käsilastega või Romanovite dünastia või Jeruusalemmaga. Ta oskab ajaloo elavaks teha ning just sellepärast soovitan väga lugeda tema seni viimast raamatut, kus ta avab ajaloo, lähtudes perekonnast ja suguvõsast.

Raamatus on võimalik kohtuda paljude kuulsate inimestega – näiteks Aleksander Suure, Attila, Shakespeare’i ja teistega – aga ka nendega, kelle nimesid ja lugusid on võimalik seal kohata esmakordselt. Inimeste ja perekondade lugude kaudu võimaldab Montefiore meil osa saada inimkonna ajaloo suurejoonelisest vaatemängust kõigi selle katastroofide ja saavutustega.

Tutvu raamatuga

 

 

Matti Maasikas „Rahvas, kes hakkas vastu“

Matti Maasikas on ajaloolane ja diplomaat, kes viibis Ukrainas pöördelisel ajal. Võib ju arvata, et Ukrainast on palju räägitud ja mida sinna veel saab lisada, kuid Matti Maasika raamat on pealtnägija raamat, inimese raamat, kellel on Euroopa Liidu suursaadikuna olnud võimalus mõjutada isiklikult meie aja tähtsaimat geopoliitilist protsessi, Ukraina lõplikku pöördumist idast läände, tehes seda koos Volodõmõr Zelenskõi, Ursula von der Leyeni, Dmõtro Kuleba ja teiste meie aja Euroopa suurkujudega, kellest ta raamatus nõtke sulega portreid maalib. Venemaa täiemahulise sõja algust tunnistas autor Kiievis, need leheküljed kuuluvad raamatu kaasakiskuvaimate hulka.

Mitte iga ajaloolane ja diplomaat ei oska haaravalt kirjutada. Matti Maasikas oskab ja tema raamatu peaksid läbi lugema kõik, kes tahavad Ukrainas toimuvat mõista.

Tutvu raamatuga

 

 

Andra Teede „Kateriin ja kurjad onud“

Andra Teede on eesti lugejatele tuntud eelkõige kui „Õnne tänava“ stsenarist, kuid ta on ka luuletaja ja nüüd on ta valmis saanud oma esimese romaani.

Andra Teede oskab elu jälgida ja nähtu kirja panna. Tema esikromaani peategelane on 35-aastane Kateriin, kelle elus hakkavad toimuma sündmused, mis sunnivad teda kasutama ootamatuid võtteid, et endistviisi edasi elada. Autor on käsitlenud põnevalt, humoorikalt ja vaimukalt tänapäeva eesti naise elu,  emadust, sõprust ja raskeid valikuid.

Tutvu raamatuga

 

 

 

John Grisham „Vahetus. Pärast „Firmat””

John Grisham sai kuulsaks raamatuga „Firma“ ning just tänu temale on juristidega seotud põnevikud tõeliselt lugejaid lummanud. „Firmas“ tegutses hakkaja noor jurist Mitch McDeere, kes pidi võtma appi kogu oma leidlikkuse, teadmised ja ka jõu, et pääseda peaaegu võimatust olukorrast.

Nüüd on möödunud viisteist aastat ja Mitch ja tema naine Abby elavad New Yorgis, Manhattanil. Neil läheb hästi, kuni Mitchilt palutakse üht teenet ning ta satub ülemaailmsete tagajärgedega vandenõu keskmesse. Kuigi olukord on sant, on Mitch see, kes ta on, ning ei lase ennast sugugi heidutada.

Grisham ei ole ilmaasjata kõrgelt hinnatud kirjanik. Tema raamatuid on tõesti raske käest panna.

Tutvu raamatuga

 

Lia Virkus „Nostalgilised toidud 2“

Nostalgiliste toitude esimene köide osutus väga populaarseks, aga selle kaante vahele ei mahtunud kaugeltki kõik toidud, mida tasuks meelde tuletada ja uuesti proovida. Sedapuhku on Lia Virkus kogunud kokku suurepärased retseptid, mis pärinevad tema enda, ta ema ja sõbrannade käsitsi kirjutatud retseptivihikutest. Niisugused vihikud olid peaaegu kõigil, kes perele süüa tegid, ning retsepte kirjutati naisteajakirjadest või saadi sõpradelt. Ja muidugi kirjutati üles just need retseptid, mis tundusid ahvatlevad ja mida taheti kodus järele proovida. Nii et võib kindlalt öelda, et need retseptid on järele proovitud ja nende headuses pole põhjust kahelda.

Tutvu raamatuga

 

 

 

Head lugemist!

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.