„Mälumäng hoiab elus rahva kollektiivset mälu, mis on rahva püsimiseks ülitähtis.”
– Ivo Linna
Mälumang – see sõna on mängulusti ja tarkuse väge täis! Just mälumängude, viktoriinide ja ka ristsõnade ning erinevate mõistatuste lahendamise kaudu saame targemaks. Meie mängime mäluga ja samas mängib mälu meiega.
Iga ilmunud või ilmuv mälumänguraamat on ju otsekui järjekordne ausammas meie kultuuripildis ja seda on ka käesolev raamat, mis mind eriti lähedalt puudutab. Tänu saatuse heatahtlikkusele olen osalenud „Mnemoturniiri” saate vastajate meeskonnas alates 1998. aastast. On olnud suur au koos tõeliselt tarkade ja nutikate inimestega küsimustele vastuseid otsides ajusid ragistada.
Igasugused mälumängud on mind köitnud juba lapsest peale. Tore oli nii mõnigi kord võidurõõmu nautida, eriti kui sellega kaasnes mõni põnev auhinnaraamat. „Mnemoturniir” sai aga algusest peale selleks oodatud raadiosaateks, mida kuulajana võimaluse korral alati kaasa mängisin ja oma teadmisi proovile panin. Ja küll oli hea tunne, kui õige vastus kohe pähe tuli!
Rein Laumets ja Uku Toom on teinud selle raamatu koostamisel ära tõelise hiigeltöö. Aitäh neile! Niimoodi hoitaksegi elus rahva kollektiivset mälu, mis on meie rahva püsimiseks ülitahtis.
Head nuputamist kõigile, elagu „Mnemoturniir”!
Ivo Linna
kirglik mälumängur ja „Mnemoturniiri”
kõige staažikam vastaja