Kirjastusest
Kirjastus Varrak loodi 1991. aastal. Esimesel tegevusaastal ilmus 4 brošüüri ja järgmisel aastal 12 pehmeköitelist väljaannet. Järgnenud aastad on möödunud kasvamise tähe all ning alates 2000. aastate keskpaigast ilmub Varrakult ligi 200 raamatut aastas. Kirjastus üllitab nii ilukirjandust kui ka ajalooraamatuid, teatmeteoseid ja lasteraamatuid.
Raamatuklubid
Koostöös Yhtyneet Kuvalehdet OY-ga käivitas Varrak 1998. aastal Eesti esimese raamatuklubi – Suur Eesti Raamatuklubi. Pärast soomlastest lahkulöömist mõned aastad hiljem rajati vaid Varraku omanduses olev Varraku Raamatuklubi, kuhu aastal 2006 kuulus üle 15000 liikme. 2006. aasta lõpus omandas Varrak Suur Eesti Raamatuklubi ja 2008. aastal – kümme aastat pärast Suur Eesti Raamatuklubi teket Eestisse – ühendati Varraku Raamatuklubi ja Suur Eesti Raamatuklubi, mille tulemusel tekkis Eesti suurim raamatuklubi ca 35 000 klubiliikmega.
Varraku raamatutest
- „Varraku ajaviiteromaan“. 1993. aastal ilmus kirjastuse esimene kõvaköiteline romaan – Daphne du Maurier’ „Rebecca“, mis oli raamatulettidel esimene kõvaköiteline raamat üle mitme aasta. Selle romaaniga algas Varraku kõige vanem, tänaseni ilmuv „Varraku ajaviiteromaani“ sari. Tänaseks on ajaviitesarjas ilmunud kõvasti üle saja romaani.
- „20. sajandi klassika“. 1994. aastast hakkas Varrakus ilmuma teine pikaealine sari „Iiris“, millest tänaseks on välja kasvanud kaks väärtkirjanduse sarja: „20. sajandi klassika“ ja „Moodne aeg“. „20. sajandi klassika“ sarja oleme valinud selliste kirjanike teoseid, kelle looming võib meeldida või mitte meeldida, kuid mille väärtuses enam keegi ei kahtle. Sari algas Albert Camus’ romaaniga „Esimene inimene“ ning selles on ilmunud James Joyce’i, Franz Kafka, Iris Murdochi, Evelyn Waugh’, Toni Morrisoni ning paljude teiste klassikute romaane.
- „Moodne aeg“. Kui 20. sajandi klassika tähendab autoreid, kelle väärtus on ajaproovile vastu pidanud, siis sarjas „Moodne aeg“ avaldame nende kirjanike teoseid, kes oma raamatutega on oma ajas tähelepanu äratanud. Nii näiteks kuuluvad sellesse sarja kultusromaanid Anthony Burgessi „Kellavärgiga apelsin“ ja Brett Easton Ellise „Ameerika psühhopaat“, Salman Rushdie „Mauri viimne ohe“, Jaapani kirjaniku Haruki Murakami „Norra mets“, Nigeeria päritolu kirjaniku Chimamanda Ngozi Adichie „Pool kollast päikest“, Iiri kirjaniku Sally Rooney „Vestlused sõpradega“ jmt.
- Eesti autorid. Lisaks tõlkekirjandusele anname välja eesti autorite raamatuid, teiste hulgas Andrus Kivirähki („Rehepapp“, „Kaka ja kevad“ jt), Tiit Aleksejevi („Müürideta aed“ jt), Kai Aareleiu („Linnade põletamine“ jt), Hendrik Relve („Minu elu uhkemad loomad“ jt), Lembit Uustulndi („Avamere“ triloogia), Martin Alguse („Midagi tõelist“ jt), Eva Roosi („Teistmoodi Mööblipoe“ sari) ja Toomas Kuke („Eesti taimede kukeaabits“ jt) teoseid.
- Lastekirjandus. Muu lastekirjanduse seas oleme algusest peale välja andnud ka J. K. Rowlingi Harry Potteri sarja, kus praeguseks on ilmunud kõik seitse autori poolt lubatud osa.
- „F-sari“. Siit leiab lugeja nii ulmeklassikat kui ka kõige uuemaid fantaasia- ja ulmeraamatuid.
- „Inimene ja ajalugu“. See on sari, mis vahendab eesti keelde 17.-20. sajandil elanud suurkujude biograafiaid, milles antakse ammendav ja usaldusväärne ülevaade vaadeldava isiku elust ja tegudest oma ajastu kontekstis. Sarja avalöögiks oli Napoleoni põnev elulugu, lisaks on sarajas ilmunud Potjomkini, Louis XIV, Charles de Gaulle’i, John Kennedy, Peeter Suure, Richelieu, Nikita Hruštšovi, Hitleri ja Mao põhjalikud elulood.
- „Ajalugu. Sotsiaalteadused“. Kümme aastat ilmus Varrakult sari „Ajalugu. Sotsiaalteadused“, mille eesmärk oli tutvustada eesti lugejale uuenduslikke uurimusi ajalooteadusest, sotsioloogiast, etnoloogiast ja teistest sotsiaalteadustest. Sari tõi lugejateni muuhulgas Jacques Le Goff’i keskaja majanduse ja religiooni keerukaid vahekordi kajastava raamatu „Raha või elu“, T. Todorovi analüüsi Ameerika vallutamisest ja palju muud põnevat.
- Ajalooraamatud. Lisaks anname välja ajalooraamatuid, millede autorite seas on sellised tuntud ühiskonnategelased ja teadlased nagu Henry Kissinger („Diplomaatia“), John Keegan („Esimene maailmasõda“, „Teine maailmasõda“, „Sõjakunsti ajalugu“, „Sõda ja luure“), Eric Hobsbawm („Äärmuste ajastu“), Simon Sebag Montefiore („Stalin“, „Koletised“), Ian Kershaw („Hitler“), Michael Burleigh „Kolmas Reich“, Orlando Figes’i „Sosistajad. Eraelu Stalini Venemaal“ ja mitmed teised.
- Teatmekirjandus. Suure osa Varraku raamatutest moodustab teatmekirjandus. Kokaraamatuid on nii tunnustatud eesti kokkadelt (Maire Suitsu) kui ka kogu maailmas tuntud tegijatelt (disainer ja restoranide keti omanik Terence Conran). Aiandushuvilistele on Varrakul samuti valik kõrgetasemelisi raamatuid – olgu see siis Briti Kuningliku Aiandusseltsi „Aianduse entsüklopeedia“ (2010), mis on kõige mahukam ja põhjalikum aiandusentsüklopeedia, mis Eestis raamatulettidele on jõudnud või aiapidajale mõeldud märkmik-kalender „Aasta aias“.
Varraku müügipunkt
Varrakul on Tallinnas oma müügipunkt Rävala majas.