0

E-raamat

E-raamat: Elizabeth Finch

Julian Barnes

16,50 

Sisu tutvustus

Julian Barnes on tunnustatud autor, Bookeri preemia võitja ja kindlasti üks omapärasemaid tänapäeva briti kirjanikke. Teda on alati huvitanud ideed ja nende mõju, samuti on viimastes raamatutes kujunenud korduvateks teemadeks inimese võimetus teisi inimesi mõista ning lootusetu armastus. Romaanis „Elizabeth Finch” saavad need kaks suunda kokku.

Elizabeth Finch õpetab meie mõistes rahvaülikoolis kursust „Kultuur ja tsivilisatsioon”, keskendudes kreeka-rooma ja kristliku filosoofia vahelisele konfliktile. Raamatu minajutustaja Neil on üks tema õpilasi, keda ta on võlunud oma intellektuaalse haarde ja teadmistega. Nende kokkupuuted kursuse ajal jäävad siiski üsna põgusaks, aga kui Elizabeth Finch sureb, pärandab ta Neilile oma raamatukogu ja paberid. Neil süveneb neisse, püüdes naise huvide ja kirjatööde kaudu ka temale kui isiksusele lähemale pääseda.

Raamat on kirjutatud Barnesile omase elegantsiga ning on oma väikesest mahust hoolimata tihe ja paeluv.

Julian Barnes (snd 1946) on briti kirjanik ja tõlkija. Ta on hariduselt filoloog, on töötanud leksikograafi, kirjandustoimetaja ja filmikriitikuna, nüüd aga täielikult pühendunud kirjutamisele. Barnesi sulest on ilmunud kolmteist romaani, lisaks lühijutu- ja esseekogumikke ning teda on tõlgitud enam kui neljakümnesse keelde. Tema teosed on pälvinud mitmeid kirjandusauhindu. Sarjas „Moodne aeg” on Barnesilt varem ilmunud romaanid „Kui on lõpp” ja „Aja müra”.

„„Elizabeth Finch” on mõjuv lugu mõjust, sellest mõjude keerdlusest, millest koosneb me elu – ajaloo mõjust tänapäevale, õpetaja mõjust õpilasele, armastuse mõjust armastajale, teadmiste mõjust vaimule ja vastupidi. Mõjuga ei kaasne alati mõistmist, ent iga mõistmine algab mõjust.” – Jan Kaus

Detailne info

Teised on vaadanud

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.