1

E-raamat

E-raamat: Hercule Poirot’ püha öö. Uus Hercule Poirot’ lugu

Sophie Hannah

15,90 

Sisu tutvustus

On 1931. aasta 19. detsember ning Hercule Poirot ja inspektor Edward Catchpool valmistuvad üheskoos veetma kauaoodatud rahulikke jõulupühi, kui neid kutsutakse uurima kuritegu: Norfolkis on ühes haiglapalatis mõrvatud mees. Edwardi ema Cynthia Catchpool nõuab, et Poirot jääks koos temaga rannikul paiknevasse viletsas seisus härrastemajja kogu pühade ajaks, kuni on selle mõistatuse lahendanud.

Juhtumisse süüvides avastab Poirot, et tapetu oli kohalik postkontoriülem, kes kuuldavasti kõigile meeldis. Kohaliku politseijaoskonna töötajatel pole õnnestunud välja selgitada, kuidas suutis keegi haiglapalatisse tungida ja patsiendi otse sealsete töötajate silme all mõrvata. Cynthia sõbral Arnoldil on ette nähtud minna samasse haiglasse ning Arnoldi naine on veendunud, et tema abikaasast saab mõrvari järgmine ohver, kuid ta keeldub seletamast, miks.

Soovides kummituslikust ümbrusest pääseda ja jõuludeks koju jõuda, peab Poirot käegakatsutava motiivi ja kindla kahtlusaluseta lahendama selle juhtumi vähem kui nädalaga ning hoidma ära järgmised kuriteod. Kellelgi teisel – kellelgi, kes ei tunne vähimatki halastust – on samal ajal Hercule Poirot’ga oma plaanid …

Agatha Christie (1890–1976) on kõigi aegade enim avaldatud kirjanik, kelle teostest rohkem on müüdud üksnes piiblit ja Shakespeare’i. Temalt on ilmunud 80 krimiromaani ja lühijutukogu, üle 20 näidendi ja viis Mary Westmacotti nime all avaldatud romaani.

Sophie Hannah on rahvusvaheliselt tuntud krimikirjanik, kelle teoseid on avaldatud rohkem kui 50 keeles. „Hercule Poirot’ püha öö” on Sophie viies Poirot’ romaan. Varem on samast sarjast ilmunud „Monogrammimõrvad” (2014), „Suletud kirst” (2016), „Kolme neljandiku mõistatus” (2018) ja „Kingfisher Hilli mõrvad” (2020).

„See terava sulega kirjutatud ja laitmatult kavandatud Poirot’ põnevik võib võistelda nii mõnegi Christie enda tööga.” – NPR

Detailne info

Teised on vaadanud

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.