1

E-raamat
1 2 3 4 5

E-raamat: Seltsidaam. Minu erakordne elu trooni varjus

Anne Glenconner

17,50 

Sisu tutvustus

Neis ühtaegu lõbusates ja traagilistes mälestustes kirjeldab Lady Glenconner oma kaasaegse Briti kõrgaadli eluolu. Juba lapsepõlvest saadik seotud kuningliku perekonnaga, oli ta hiljem mitukümmend aastat printsess Margareti seltsidaam kuni viimase surmani 2002. aastal.

Ehkki tollase Leicesteri krahvi esimene laps, ei saanud Anne seaduste järgi pärida oma isa hiigelvaldusi. Emalt päritud tarmukus ja hea huumorimeel aitasid tal elus hakkama saada. Abiellu astus ta ülirikka, kuid vaimselt tasakaalutu Colin Tennanti ehk Lord Glenconneriga, kellega ta sai viis last. Paraku surid kaks poega noorelt, üks heroiini pikaajalisest tarvitamisest tingitud haigustesse ja teine aidsi. Abielu kestis vahelduva eduga 54 aastat. Tänapäeval on Colin Tennanti diagnoosiks pakutud bipolaarset häiret, tollal aga tuli perekonnal mehe tuju- ja märatsushood lihtsalt ära kannatada. Viimaseks hoobiks oli Tennanti testament, kus ta jättis kogu vara oma kirjaoskamatule koduabilisele, kes hoolitses nii lordi kui tema elevandi eest.

Põnevalt on kirjeldatud Lady Glenconneri maailmareise koos printsess Margaretiga, kes paljudel juhtudel esindas kuningannat. Luksuslikud tingimused ei välistanud alati ebameeldivaid ootamatusi, olgu näiteks juhtum, kui printsess Margaret pidi ühe riigi kuninga rinda kinnitama medali, kuningas aga ilmus välja palja ülakehaga, ainsaks katteks niudevöö. Selliseid lugusid on raamatus küllaga, ja kõik elust enesest.

THE TIMESI AASTA PARIM MÄLESTUSTERAAMAT

„Võtab sõnatuks“ – Sunday Times

„Jahmatama panev“ – India Knight

„Lady Glenconneri elulugu on kombinatsioon kuninglikust maagiast, isiklikust tragöödiast ja trotslikust ellujäämisvõitlusest. Huumori, julguse ja imetlusväärse tasakaalukusega jutustab ta lõpuks ometi meile oma ainulaadselt põnevast elust.“ – Tina Brown

„Ma ei saanud seda käest panna. Naljakas ja liigutav – nagu vaataks läbi lukuaugu kadunud maailma.“ – Rupert Everett

Lady Glenconner, neiupõlvenimega Anne Coke sündis 1932. aastal viienda krahv Leicesteri vanima tütrena ja kasvas üles Holkham Hallis, perekonna pärusvaldustes Norfolkis. Kuninganna Elizabethi kroonimispidustustel oli ta üks slepikandjatest. 1956. aastal abiellus Anne Lord Glenconneriga, kellega saadud viiest lapsest on elavate kirjas kolm. 1958. aastal hakkas ta koos abikaasa Coliniga edendama elu Kariibi mere Mustique’i saarel, millest kujunes rikaste ja kuulsate paradiis. Ühe maatüki kinkisid nad kuninganna õele printsess Margaretile, kes rajas sinna oma suvekodu. 1973. aastal kutsus printsess Margaret ta omale seltsidaamiks ning Lady Glenconner jäi sellesse ametisse kuni printsessi surmani, saates teda arvukatel tseremooniatel ja välisturneedel. Lord Glenconner suri 2020. aastal, Lady Glenconner on praegu 87 aastat vana ja elab oma maamajas Holkhami lähedal Norfolkis.
E-raamat ei sisalda fotosid.

Detailne info

Teised on vaadanud

Andres Tarand

Lahingumaastik

Lapsena Teises maailmasõjas

1 2 3 4 5

22,90 

Koostanud Ene Ojaveski

Käbi ei kuku ...

Kahe põlvkonna lood Vikerraadios

1 2 3 4 5

26,90 

Anthony Bourdain

Avameelselt köögist ehk seiklused kulinaarses allmaailmas

1 2 3 4 5

21,90 

Koostanud Veronika Kivisilla

Kiri minu nooremale minale

1 2 3 4 5

25,90 

Jüri Hanko

Me olime noored, me tahtsime elada

1 2 3 4 5

20,90 

Soodus

Winston Churchill

Tormihoiatus

1 2 3 4 5

31,90 

32,50 

Soodus

Alan Shayne, Norman Sunshine

Topeltelu

Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

1 2 3 4 5

3,00 

23,20 

Elin Toona Gottschalk

Pagulusse

Lugu elust, sõjast ja rahust

1 2 3 4 5

25,90 

David Vseviov

Onu Moritza sõnaraamat

1 2 3 4 5

21,90 

Vanavanemate album

1 2 3 4 5

22,90