Vasak- ja parempoolseid, psühholooge ja filosoofe, kirjanikke ja ajaloolasi ühendab üks usk. See usk vaatab meile vastu pealkirjadest ja meie elu suunavatest seadustest. Meile kinnitatakse aina, et inimesed on loomult isekad ja neid motiveerib tegutsema omakasu.
„Inimkond” tuleb välja uudse, ühtaegu realistliku ja revolutsioonilise väitega: inimesed on olemuselt head. Loomupärane püüd teha konkureerimise asemel koostööd on inimestele tegelikult omane olnud liigi algusest peale. Käesoleva kapitaalse teose autor Rutger Bregman võtab ette mitu maailmas laineid löönud uurimust ja asetab need uude valgusse, misläbi sunnib meid inimkonna ajaloo viimast 200 000 aastat vaatama hoopis teistsuguse pilguga. Värvikate konkreetsete juhtumite toel näitab Bregman, kuidas usk ligimeste headusse ja altruismi võib muuta meie mõtteviisi ning tuua selle kaudu suured muutused ka meie ühiskonda.
Rutger Bregman (snd 1988) on üks Euroopa tuntumaid noori ajaloolasi. Tema teos „Utoopia realistidele” tõusis Sunday Timesi ja New York Timesi bestsellerite hulka ning see on tõlgitud kolmekümne kahte keelde. Ta on töö eest ajakirjas Correspondent kaks korda nomineeritud mainekale Euroopa pressiauhinnale ning tema kirjutisi on ilmunud ka Washington Postis ja Guardianis.
- Autor:
- Formaat:
- Tõlkija:
- Toimetaja:
- Lehekülgi:
432
- Kirjastus:
- ISBN:
9789985351918
- Originaalpealkiri:
De meeste mensen deugen
- Mõõdud: 145 × 203 mm
- Ilmunud: 13.04.2021
Rutger Bregman on ühendanud anarhia ja demokraatia Rousseau inimeseõpetusega
Loe tervet arvustust