0

Kodumaad

Euroopa ajalugu isiklikust vaatevinklist

Timothy Garton Ash

30,90 

Sisu tutvustus

Raamat kõneleb Euroopa ajaloost alates aastast 1945, selle tõusudest ja mõõnadest. Timothy Garton Ash jutustab seda lugu aga iseäralikul viisil. Nimelt tugineb ta isiklikule kogemusele ja arvukatele märkmetele, mida ta on teinud alates oma esimesest reisist Mandri-Euroopasse aastal 1969. See on ühe „oleviku ajaloolase” – nagu ta ise on ennast nimetanud – sissevaade sõjajärgse Euroopa käekäiku, mida ta on terve elu pühendunult jälginud.

Sündmusi, millest autor räägib, on ta sageli ise pealt näinud, poliitikuid, kelle otsuste tagamaid ta avab, on ta tihti isiklikult tundnud. Ta on läbi sõitnud enamiku paiku, vestelnud paljude tunnistajate ja otsustajatega. Seega saab raamatut lugeda otsekui laiendatud autobiograafiat või ajaloolist mälestusteost.

Kuna autori pikaajaline erihuvi on Ida-Euroopa, pakub raamat väärtuslikku lisa tavapärasele Lääne-Euroopa kesksele ajalookäsitlusele. Üheks emotsionaalseks kõrgpunktiks on Saksamaa taasühendamine, mille telgitaguseid ta suurepäraselt tunneb.

Sõjast laastatud Euroopa kirjeldusest jõuab lugu uue suure sõjani tänases Ukrainas, ent niisamuti küsimusteni Euroopa tulevikuväljavaadetest.

 

Timothy Garton Ash (snd 1955) on üks tänapäeva tuntumaid briti ajaloolasi, Euroopa uuringute professor Oxfordi ülikoolis. Teda on autasustatud mitme medali ja teenetemärgiga, viimati pälvis ta Karl Suure auhinna panuse eest Euroopa ühendamisse. Eesti keeles on varem ilmunud tema raamat „Oleviku ajalugu. Esseed, olupildid ja sõnumid 1990. aastate Euroopast” (2002).

Detailne info
Arvustus
Kultuur.err.ee

Timothy Garton Ash: võime end tunda turvalisemalt kui aastal 1945

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.