1

Soodus
1 2 3 4 5

Nii see kõlab

Mida ütleb sinu kohta muusika, mida armastad

Ogi Ogas, Susan Rogers

Soodushind 19,90 

27,90 

Sisu tutvustus

Raamatu autor Susan Rogers, legendaarne plaadiprodutsent, kellest sai ajuteadlane, selgitab, miks inimesed armuvad muusikasse.

„Nii see kõlab” on teekond, mis avab muusika teaduslikke tagamaid ja hinge ning paljastab saladused, miks meie  lemmiklaulud meid liigutavad. See on ka lugu teerajajast, kes alustas tavalise helitehnikuna Los Angeleses, töötas end üles ja sai juhtivaks helirežissööriks Prince’i albumi „Purple Rain” juures ning lõi seejärel ühe kõigi aegade edukaima naissoost produtsendina esikohahitte, nagu näiteks ansambli Barenaked Ladies „One Week”.

Kognitiivse neuroteaduse professor Susan Rogers juhatab lugejad muusikalise eneseteadlikkuseni. Ta selgitab, et meil kõigil on ainulaadne „kuulajaprofiil”, mis põhineb aju loomuomasel reaktsioonil seitsmele põhimõõtmele, mis on esindatud igas laulus. Kas peame tähtsamaks laulusõnu või meloodiat? Kas eelistame „kaelast ülalpool” (intellektuaalselt stimuleeriv) või „kaelast allpool” (instinktiivne ja rütmiline) loodud muusikat? Olgu me maitse esoteeriline või laiatarbeline, Rogers aitab ära tunda oma muusikalist isiksust ja pakub vahendeid, millega suudame oma ainulaadset maitset kirjeldada. Nagu enamik meist, ei ole Rogers muusik, kuid ta näitab meile, et kõik võivad olla musikaalsed – piisab sellest, kui kuulame muusikat aktiivselt ja kirglikult.

Lugejale muusika mõju ja aju tööd selgitavat teadust avades viib Rogers meid ka plaaditegemise telgitagustesse ning mõtestab oma eksperdikõrva abil lahti Prince’i, Frank Sinatra, Kanye Westi, Lana Del Rey ja paljude teiste artistide muusikat. Ta räägib salvestistest, mis muutsid ta elu, vastandab neid kaasautori ja tudengite lemmikutele ning julgustab mõtlema lugudest, mis on meie identiteedi jaoks määravad.

Raamatu haarav ja lugejat kaasav stiil värskendab meie playlist’e, tugevdab sidet lemmikartistidega ja muudab moodust, kuidas muusikat kuulame.

 

„See raamat tõestab, et muusikast lugeda on sama huvitav, kui muusikat kuulata.“ Mart Juur

Detailne info

Teised on vaadanud

Kelly A.Turner

Täielik tervenemine

Vähi seljatamine kõige kiuste

1 2 3 4 5

23,90 

Bas Kast

Toitumiskompass

Kõikide toitumisteemaliste teaduslike uuringute lihtne kokkuvõte

1 2 3 4 5

22,90 

Helena Miranda

Võim valu üle

1 2 3 4 5

21,25 

Henning Beck

Eksimine on kasulik

Kuidas aju puudused meid tugevamaks muudavad

1 2 3 4 5

20,45 

Matt Haig

Tähelepanekuid närvilise planeedi kohta

1 2 3 4 5

26,90 

Peter Walker

Beebimassaaž

Järeleproovitud võtted imiku rahustamiseks ja arengu toetamiseks

1 2 3 4 5

16,90 

Bernadette Fisers

Väike raamat suurest kaalulangetamisest

1 2 3 4 5

14,90 

Anders Hansen, Mats Wänblad

Juuniori tugev aju

1 2 3 4 5

23,90 

Daniel Goleman

Emotsionaalne intelligentsus

Miks võib EQ olla tõhusam kui IQ

1 2 3 4 5

23,90 

Dr Margus Lõokene, Hede Kerstin Luik

Ärevus ja meeleoluhäired: kuidas neid märgata ja mida peale hakata

1 2 3 4 5

22,90