0

Ette­tellimine Soodus

Toit ja tervis taimedest

Krista Kaur

Soodushind 29,67 

34,90 

Sisu tutvustus

Raamat ilmub 26. nädalal!

Raamat Toit ja tervis taimedest viib lugeja rännakule toidutaimede põnevasse ja meeliköitvasse maailma. Lisaks botaanilistele kirjeldustele ja toiteväärtuse kajastamisele leiab siit kaasahaaravaid lugusid toidutaimede ajaloost, rännakutest erinevate maailmajagude ja kultuuriruumide vahel. Käesolev raamat sisaldab ka mitmeid praktilisi nõuandeid ja ideid erinevate toidutaimede kasutamiseks.

Oluline on mõista, et tehes teadlikke toiduvalikuid, saame oma tervise heaks ise üllatavalt palju teha. Vana-Kreeka arst ja arstiteaduse rajaja Hippokrates on öelnud aegumatud sõnad: “Sinu toit olgu sinu ravim ja sinu ravim olgu sinu toit”. Tuntud India vanasõna “Kui sa toitud õigesti, ei ole sul ravimeid vaja” kinnitab sama mõtet. Eestlastelgi on ju ilus ütlus – Toit on tervise varaait!

Raamatu autor on tutvustanud toidutaimi mitmetes raamatutes ja artiklites, tele- ja raadiosaadetes, loonud temaatilisi haridusprogramme ning viinud läbi loenguid, ekskursioone ja töötubasid teemadel ‘Taimne eksootika toidulaual’, ‘Toit ja tervis taimedest’, ‘Valikute küsimus’, ‘Söödavad õied’, ‘Looduslikud alternatiivid rafineeritud roosuhkrule’, ‘Vedaliku köögi saladused’ jpt. Koos kolleegidega Tallinna botaanikaaiast on toidutaimi tutvustatud ka arvukatel näitustel. Raamatu autor on osalenud konsultandina Eesti Tervisemuuseumi näitusel Elada või mitte – suhkrus on küsimus ning tutvustanud toidutaimi ka rahvusvahelistel konverentsidel Poznanis, Vilniuses ja Madridis.

Krista Kaur (snd 1968) on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli (praegune Maaülikool) agronoomia teaduskonna ning alates 1994. aastast töötab Tallinna botaanikaaias Teadus- ja haridusosakonnas metoodikuna. Sügavamast huvist toidutaimede, toidu ja tervise seoste vastu, lõpetas autor Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja erialal ja alustas õpinguid funktsionaalse toitumise terapeudi õppes. Krista Kaur on kasvatanud toidutaimi hüdropoonika meetodeid rakendades rahvusvahelises ettevõttes Natufia Labs.

Detailne info

Teised on vaadanud

TULE PÜSIKLIENDIKS

Püsiklientidele on kõik raamatud vähemalt 10% soodsamad. Lisaks kehtivad püsikliendile mitmed eksklusiivsed pakkumised!

Meie kliendid saavad esimesena teada parimatest pakkumistest, põnevatest uudistest ja uutest raamatutest.