101 Eesti filmi

Tristan Priimägi

23,90 

Sisu tutvustus

Filmikriitik Tristan Priimägi on valinud nende kaante vahele 101 Eesti filmi, mis annavad meie rohkem kui saja-aastasest filmiloost värvika läbilõike. Raamat aitab lugejal tõlgendada neid filme ajalises kontekstis, toob võrdlusi üleilmsete tähtteoste ja suundumustega, tunnustab arengut, uudseid mõtteid ja filmitehnilisi võtteid, puistab fakte ja põnevaid kaadritaguseid lugusid, selgitab seosid ja viskab vihjeid, intrigeerib edasi mõtlema ja vanu filme uue pilguga uuesti vaatama. Raamatu filmiregistrist võib leida peaaegu 500 pealkirja ja isikunimede registrist ligi 800 nime.

Julgustagu see raamat inimesi nägema käputaiest kõige kuulsamatest filmidest kaugemale ja vaatama Eesti filmikunsti laiemalt. Kellel tõesti ei tule „Kevade” ja „Viimse reliikvia” kõrval meelde ühtki dokumentaalfilmi, saab siit vähemalt spikerdada. Armastagem oma filme ja filmitegijaid, sest keegi teine seda meie eest ei tee.
Tristan Priimägi

Tristan Priimägi (sündinud 1976) on semiootikuharidusega filmikriitik.
2014. aastast on ta ajalehe Sirp filmitoimetaja, aga teeb erialast kaastööd ka muudele väljaannetele – ühtekokku on ta kirjutanud tublisti üle 300 artikli. Ta on seotud filmivaldkonna projektide ekspertiisiga nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning kuulub dokumentaalfilmifestivali DocPoint Tallinn programmimeeskonda.

Vahel oma lõbuks, aga enamasti töö tõttu vaatab ta keskmiselt üht-kaht filmi päevas.
„Kui olen ärksas vormis, vaatan vajalikke asju, vahel väsimusega aga hoopis suvalist rämpsu – sellel on rahustav efekt. Igal juhul vaatan ilma reklaamipausideta, need tapavad filmi täiesti,“ ütleb ta. „Film võib olla arvestatav meelelahutus, aga peaks pakkuma veel midagi peale selle.“

 

Mart Juur soovitab: „Huvitav ja hariv teekond läbi Eesti kinokunsti ajaloo ja tänapäeva. Üldtuntud kassahittide, tunnustatud klassikute kõrval räägib Priimägi ka säärastest filmidest, mille olemasolu laiem avalikkus on unustanud või viibib lausa teadmatuses. Suur hulk Eesti kino kullafondi kuuluvaid töid on tehtud dokumentalistika ja animatsiooni vallas, ning just nendes kategooriates pakub Priimägi suurepäraseid üllatusi.“

Detailne info
Arvustus

FOTOD | Telliskivi linnakus esitleti Tristan Priimäe raamatut “101 Eesti filmi”

Loe tervet arvustust


Kultuur.err.ee

Tristan Priimäe sulest ilmus raamat “101 Eesti filmi”: koroona ajal oli aega vaadata ja kirjutada

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Aleksandra Mizielińska ja Daniel Miziliński

Kaardid

Maid, meresid ja kultuure tutvustav pildiline rännak

21,90 

1000 seiklust, mida elu jooksul ette võtta

29,75 

Ulvi Pihel

101 Eesti telesaadet

25,90 

1001 ideed, mis on muutnud meie mõtlemist

32,90 

Karin Paulus

101 Eesti nõukogude aja ehitist

21,40 

Sirje Helme

101 Eesti kunstiteost

21,25 

Raul Vaiksoo

101 Eesti monumenti

21,25 

Soodus

Anneli Saro

101 Eesti teatrisündmust

3,00 

19,30 

Kristiina Johanson, Tõnno Jonuks

101 Eesti arheoloogilist leidu

19,30 

Õpilase leiutiste entsüklopeedia

27,00