101 Eesti looduspaika

Indrek Rohtmets

Sisu tutvustus

Meie kodumaa loodus on erakordselt mitmekesine. Kõrgel klindiveerel seistes saad mõtiskleda, kuidas see meie tänane loodusmonument ometi küll võis sündida. Jääaja jääsahk on loonud meie kordumatud oosi- ja vooremaastikud, mida ehivad järvesilmad. Vilsandil saad seista sadade miljonite aastate vanustel korallkaljudel. Haanjamaal saad kõndida meie oma kanjonis ja Piusa, Ahja ning Võhandu jõe ääres imetleda võimsaid liivakivimüüre, millele Ahja jõe ääres on antud imekauni kõlaga nimi – taevaskojad.

Eestimaa loodusrikkuste hulka kuuluvad kindlasti arvukad sood ja rabad. Rabavaikuses näib ajal olevat hoopis teine mõõde. Kuidas küll sai turbasammal moodustada need meie ürgloodusele eriti iseloomulikud tohutud turbapätsid, mis kirendavad älvestest ja laugastest. Meie niidud võistlevad liigirikkuse poolest maailmatasemel. Meie metsad ja pärandmaastikud on silmatorkavalt looma-, linnu- ja taimerohked. Tuntud laulusõnadele toetudes saab ütelda: ilus oled isamaa, ja selle ilu taga on meie ainulaadne loodus.

Indrek Rohtmets

Indrek Rohtmets on sündinud 1953. aastal ja üles kasvanud Virumaal, Ebavere mäe lähistel maatalus. Koolitee algas Väike-Maarja keskkoolis, edasi tulid õpingud Tartu ülikoolis bioloogia erialal. Suure osa elust on ta olnud seotud ajakirjaga Horisont, töötades
bioloogiatoimetaja ja peatoimetajana. On lõpetanud Tartu ülikooli ka ajakirjanduse erialal ning olnud MTÜ Loodusajakiri vastutav väljaandja. Ta on kirjutanud ja tõlkinud raamatuid, tegelenud telesaadete valmistamisel ja filmistsenaariumite loomisel. Suurima tunnustusena on pälvinud Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Detailne info

Teised on vaadanud

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

1

24,74 

Pühad ja müstilised sümbolid

Rahvad, usundid, müsteeriumid

24,20 

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

2

35,45 

Soodus

Raul Vaiksoo

101 Eesti monumenti

9,00 

21,25 

Tiit Hennoste, Roosmarii Kurvits

101 Eesti ajakirjanduspala

21,35 

Sirje Helme

101 Eesti kunstiteost

21,25 

Soodus

Kaarel Peerna, Consuelo Rubio, ...

Eesti - Hispaania sõnaraamat

7,00 

28,00 

Rein Veidemann

101 Eesti kirjandusteost

15,50 

Anu Mänd

101 Eesti kullassepateost

21,35 

1000 seiklust, mida elu jooksul ette võtta

29,75