101 Eesti looduspaika

Indrek Rohtmets

22,30 

Sisu tutvustus

Meie kodumaa loodus on erakordselt mitmekesine. Kõrgel klindiveerel seistes saad mõtiskleda, kuidas see meie tänane loodusmonument ometi küll võis sündida. Jääaja jääsahk on loonud meie kordumatud oosi- ja vooremaastikud, mida ehivad järvesilmad. Vilsandil saad seista sadade miljonite aastate vanustel korallkaljudel. Haanjamaal saad kõndida meie oma kanjonis ja Piusa, Ahja ning Võhandu jõe ääres imetleda võimsaid liivakivimüüre, millele Ahja jõe ääres on antud imekauni kõlaga nimi – taevaskojad.

Eestimaa loodusrikkuste hulka kuuluvad kindlasti arvukad sood ja rabad. Rabavaikuses näib ajal olevat hoopis teine mõõde. Kuidas küll sai turbasammal moodustada need meie ürgloodusele eriti iseloomulikud tohutud turbapätsid, mis kirendavad älvestest ja laugastest. Meie niidud võistlevad liigirikkuse poolest maailmatasemel. Meie metsad ja pärandmaastikud on silmatorkavalt looma-, linnu- ja taimerohked. Tuntud laulusõnadele toetudes saab ütelda: ilus oled isamaa, ja selle ilu taga on meie ainulaadne loodus.

Indrek Rohtmets

Indrek Rohtmets on sündinud 1953. aastal ja üles kasvanud Virumaal, Ebavere mäe lähistel maatalus. Koolitee algas Väike-Maarja keskkoolis, edasi tulid õpingud Tartu ülikoolis bioloogia erialal. Suure osa elust on ta olnud seotud ajakirjaga Horisont, töötades
bioloogiatoimetaja ja peatoimetajana. On lõpetanud Tartu ülikooli ka ajakirjanduse erialal ning olnud MTÜ Loodusajakiri vastutav väljaandja. Ta on kirjutanud ja tõlkinud raamatuid, tegelenud telesaadete valmistamisel ja filmistsenaariumite loomisel. Suurima tunnustusena on pälvinud Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Detailne info
Arvustus

RAAMATUBLOGI: Hinni kanjon, Kurõsuu, Poruni mets, Tolkuse raba, Vanaõue luited, Õisu Põrguorg… Eestimaa on imeline

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Jürgen Schulte

Jahimehe käsiraamat

28,00 

Soodus

Urmas Laansoo

Palmid

3,00 

27,70 

Kristiina Johanson, Tõnno Jonuks

101 Eesti arheoloogilist leidu

19,30 

Consuelo Rubio, Kaarel Peerna, ...

Eesti - Hispaania sõnaraamat

28,00 

Toomas Kukk

Eesti taimede kukeaabits

24,15 

Karin Paulus

101 Eesti nõukogude aja ehitist

21,40 

Victoria Ward

1000 kaunist paika, kust leida vaikust ja rahu

29,75 

Ulvi Pihel

101 Eesti telesaadet

25,90 

Soodus

Pühad ja müstilised sümbolid

Rahvad, usundid, müsteeriumid

15,00 

24,20 

Aleksandra Mizielińska ja Daniel Miziliński

Kaardid

Maid, meresid ja kultuure tutvustav pildiline rännak

21,90