101 Eesti monumenti

Raul Vaiksoo

21,25 

Sisu tutvustus

See raamat ei ole monumentaalskulptuuridest, vaid monumentidest, s.o mingitest tähistest, mis on rajatud kellelegi või millelegi. Ehkki skulptor või arhitekt on monumendi-mälestusmärgi kujundamisel väga tähtis, on selles raamatus keskendutud eeskätt vastavale isikule või sündmusele, kellele või millele on monument püstitatud. Eelistuseks võtsin, et igal monumendil peab olema rääkida oma lugu.
Monumendid on raamatus toodud küll ajaloopõhisena, kuid järjestatud nende valmimisaasta järgi. Väikelinna Haapsalu poisina ja maaelu patrioodina-austajana püüdsin sisse tuua võimalikult palju monumente väljaspool suuremaid linnu. Selge see, et Tallinnas ja Tartus on monumente kõige rohkem ja nendega võiks kogu raamatu sisustada.
Väga raske oli Eesti tuhandete mälestusmärkide seast vaid 101 välja valida. Mõnele suurkujule on püstitatud ju mitmeid mälestusmärke. Tegin südame kõvaks ja ei valinud neid ei paremuse või mulle meeldiva ilu pärast. Pea kõikjal on eelistatud just esimesena vastavale isikule püstitatud taiest. Siiski andsin endale loa kajastada ka muid ausambaid erinevates paikades, mis antud isiku või sündmusega seotud on. Seega kasvas monumentide arv mitmesajaliseks, aga reegleid rikutud ei ole. 101 sekka läheb leheküljel vaid põhiline, kõik muud selle juurde on lisad. Eks igaüks otsustagu, kas tegin õigesti või valesti. Aga uskuge, ülesanne oli väga raske!
– Raul Vaiksoo

Detailne info

Teised on vaadanud

Toomas Kukk

101 Eesti lille

16,73 

Soodus

Kersti Lootus, Olev Abner, ...

Eesti pargid

1

9,00 

19,81 

Kersti Lootus, Olev Abner, ...

Eesti pargid

2

35,45 

Aleksandra Mizielińska ja Daniel Miziliński

Kaardid

Maid, meresid ja kultuure tutvustav pildiline rännak

21,90 

Soodus

Anu Kannike, Ester Bardone, ...

101 Eesti toitu ja toiduainet

3,00 

19,30 

Õpilase leiutiste entsüklopeedia

27,00 

Ulvi Pihel

101 Eesti telesaadet

25,90 

Liz Dobbs

1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

33,90 

Soodus

Anneli Saro

101 Eesti teatrisündmust

3,00 

19,30 

Consuelo Rubio, Kaarel Peerna, ...

Eesti - Hispaania sõnaraamat

28,00