Soodus

101 Eesti teatrisündmust

Anneli Saro

Sisu tutvustus

Iga teatrihuviline on ehk mõttes mänginud „Eesti teatrisündmuste” mängu, koostades näiteks nimekirja oma elu teatrisündmustest või siis aasta teatrisündmustest. See raamat on ühe sellise mängu vili. Teatrisündmusena tulevad jutuks unustamatud lavastused, vaimustavad rollid, olulised teatritegelased, mõjukad teatrid, uskumatud teatriskandaalid ja veel palju muud.
Raamatut kirjutades pidas autor lugejatena silmas muu hulgas ka teatrihuvilisi, kellel pole veel väga sügavaid teadmisi teatriloost, kuid on huvi Eesti teatrit ja selle värvikat ajalugu tundma õppida ning selle kaudu ka praegust teatrit paremini mõista. Tulemuseks on põnev ja intrigeeriv, kuid samas ka ülevaatlik ja hariv lugemine.
Anneli Saro (snd 1968) on teatriteaduse professor. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja teatriteadust, täiendanud ennast Helsingi, Stockholmi ja Utrechti Ülikoolis. 1997. aastast on ta õpetanud TÜ-s teatriteadust, lugenud külalislektorina loenguid ka Tallinna Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Helsingi Ülikoolis.

Detailne info

Teised on vaadanud

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

2

35,45 

Rein Sander

101 Eesti puud ja põõsast

15,50 

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

1

24,74 

Liz Dobbs

1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

33,90 

Karin Paulus

101 Eesti nõukogude aja ehitist

21,40 

Soodus

Kaspar Kolk

Rooma kirjanduse antoloogia

9,90 

21,92 

Piret Õunapuu

101 Eesti vana aja asja

18,35 

Pühad ja müstilised sümbolid

Rahvad, usundid, müsteeriumid

24,20 

Raul Vaiksoo

101 Eesti monumenti

21,25 

Koostanud Taavi Pae

Eesti rahvusatlas. The National Atlas of Estonia