Afäär

Lee Child

25,90 

Sisu tutvustus

Ühe Mississippi osariigi kauges kirdenurgas asuva linnakese kõrval on sõjaväebaas, kus saavad väljaõppe välismissioonide eriväelased. Nii linnakese kui ka baasi rutiinse elu katkestab ootamatult mõrv: tapetakse noor valgenahaline naine.
Kuna ilmset süüdlast kohe ei leita, satuvad kahtluse alla nii linnaelanikud kui ka baasis teenivad sõdurid. Esimestega peaks tegelema kohalik šerif, mundrikandjaid puudutavat uurimist korraldab sõjaväepolitsei.
Lisaks ametlikult kohale saadetavale major Munrole lähetatakse kaugesse kolkasse ka Jack Reacher. Tema ülesanne on jälgida uurimise kulgu n-ö eemalt. Ta peab looma kontakti kohalike korrakaitsjatega ning kandes erariideid etendama sõjaväest lahkunud, kindla elukohata isikut.
Mõrva uurides selgub, et umbes aastase ajavahemiku jooksul on seal kandis tapetud veel kaks noort naist, kes, tõsi küll, olid mustanahalised, mistõttu nende hukkumise asjaoludega pole ülearu agaralt tegeletud.

Jack Reacher on nagu alati põhjalik ning koostöös šerifi ja oma kolleegi Munroga selgub tõde kõigest mõne päeva jooksul: süüdlast ei pea otsima kaugelt ja kuriteo niidid viivad otsapidi koguni USA senatisse.

 

Mart Juur soovitab: „Ja minu suure lemmiku Lee Childi „Afäär“ on järjekordne peatükk lõputus Ameerika eeposes, kus kõik on täpselt nii, kui peab. Halvad mehed saavad karistada, kaunid naised jäävad kauniks ja peategelane Jack Reacher läheb vastu uuele seiklusele, taskus kokkupandav hambahari ja sularahapatakas.“

Detailne info
Arvustus

RAAMATUBLOGI: Jack Reacheri teekonna algus: valisin välja suvalise maantee ning ajasin pöidla püsti…

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Soodus

Alexander Söderberg

Teine poeg

Sophie Brinkmanni triloogia. Teine raamat

5,00 

19,30 

Fred Vargas

Libahunt

21,25 

John le Carré

Spioonide pärand

23,20 

Soodus

Alexander Söderberg

Hea hunt

Sophie Brinkmanni triloogia 3. raamat

5,00 

22,20 

Lee Child

Kaotada pole midagi

23,30 

Ann Granger

Kurja juur

21,25 

Soodus

David Cronenberg

Hävitatud

2,00 

21,25 

Soodus

Joakim Zander

Eeslinn

2.osa

5,00 

24,20 

Robert Galbraith

Kus on kurja kodu

23,20 

Yrsa Sigurðardóttir

Lõpparve

II osa Freyja ja Huldari sarjast

23,20