Artur Sirgu elu ja surm

Kalle Muuli

Sisu tutvustus

Artur Sirk kerkis 1930. aastate algul vabadussõjalaste liikumise eesotsas väga noore mehena Eesti poliitikataeva säravaimaks täheks ja paisati siis oma vastaste poolt põrmu, paljude arvates ka sõna otseses mõttes tapeti.
Vabadussõjalaste vangistamine 1934. aastal ja Sirgu põgenemine Patarei vanglast, millele hiljem järgnes tema salapärane surm kõigest 36-aastasena kaugel võõral maal, tegid temast märtri, keda pole erapooletult, ilma viha või eelistuseta, suutnud meenutada peaaegu ükski inimene, kes on teda isiklikult tundnud. Isegi nüüd, kui Artur Sirgu traagilisest surmast on möödas juba üle 80 aasta, pole kired veel vaibunud.

Kalle Muuli on menukate ajalooraamatute „Isamaa tagatuba“ ja „Vabariigi sünnimärgid“ autor. Ta on avaldanud ka suurt tähelepanu pälvinud elulooraamatuid. Neist viimane, koos Helen Sulega kirjutatud „Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel“ tunnistati 2017. aastal lugejate lemmikuks.
Siinses raamatus võtab autor vaatluse alla 1930. aastate kõige kõmulisema poliitiku Artur Sirgu saatuse, kirjeldades ohtratele arhiividokumentidele tuginedes sündmusi, mis hukutasid mitte ainult noore ja erakordselt andeka rahvajuhi, vaid ka Eesti demokraatia ja Eesti riigi.

Detailne info

Teised on vaadanud

Andreas Pittler

Rowan Atkinson

20,90 

Katrin Oidra

Alkeemia taroskoop 2021

Millised muutused ootavad meid ees aastal 2021?

13,90 

Tarmo Tuule

Niiiii suur kala!

14,00 

Mati Vihman

Kilogramm autogramme

23,90 

Soodus

Aleksei Beljakov

Alla Pugatšova elu ja imelised seiklused

18,00 

28,95 

Mart Laar

Ajaga võidu

Mälestusi II

24,90 

Jüri Kuuskemaa

Vana Tallinna pärimused ja tõsilood

28,90 

Tarmo Tuule

TATTNOKK ehk lapsed pole milleski süüdi!

14,00 

Margit Aedla

Aianippe igaks aastaajaks

Rohenäpu aiatööde kalender

26,90 

Mart Laar

Jõuluriik

Vabadussõja esimesed 50 päeva

17,90