Avameri III osa

Naerukajaka nutt

Lembit Uustulnd

Sisu tutvustus

Romaan „ Avameri. Naerukajaka nutt” lõpetab „Avamere” romaanitriloogia, mille tegevustik jääb ajajärku, kui Nõukogude Liidus asub korda majja lööma värskelt NLKP Keskkomitee peasekretäriks tõusnud KGB endine ülem Juri Andropov. Kogu Nõukogude Liidu ajaloo jooksul on ennekuulmatu, et kohtukulli ette hakatakse tirima korruptsioonis kahtlustatavaid kõrgeid partei ja valitsuse tšinovnikuid ja sellest ka avalikult ajalehtedes kirjutatakse.
Angolast võtab SRTR Roobaku kursi Kanaari saartele, kalameeste unistuste maale, kus meeskonda ootab lennureis koju. Võiks arvata, et kõik närvesööv ja murettekitav on juba sügav ajalugu, kuid paraku peavad nii Jaak Volmer kui Alfred Kraavik nentima, et kuival maal need õiged jamad alles hakkavad.
Kuid vaatamata muredele ja raskustele tuleb rannarahval oma tööde ja tegemistega ikka edasi minna, sest igaühele meist on antud aeg ja koht ajaloos, seda muuta ei ole meie võimuses. Mida aga muuta ei saa, selle üle pole mõtet nuuksuda. Igas olukorras, olgu see nii vilets kui tahes, on saatusel meie jaoks kindlasti mõni võimalus olemas, ole aga ise mees, ära kõhkle, haara soodist ja heiska puri.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Peep Ilmet

Ykskõikvus

1,00 

9,60 

Soodus

Mart Kadastik

Suvi sulab talvel

Teine raamat

7,00 

17,90 

Kai Aareleid

Linnade põletamine

17,35 

Soodus

Adolf Kraan

Paul Erikson

Ühe Narva noormehe seiklused I maailmasõja keerises

3,00 

21,55 

Tõnu Õnnepalu

Flandria päevik

15,85 

Indrek Hargla

Apteeker Melchior ja timuka tütar

Kriminaalromaan vanast Tallinnast

17,90 

Andrus Kivirähk

Rehepapp ehk November

15,45 

Soodus

Tõnu Õnnepalu

Klaasveranda

7,00 

17,40 

Heli Reichardt

Siinpool linnuteed

20,20 

Soodus

Tõnu Õnnepalu

Kevad ja suvi ja

7,00 

12,53