Avameri III osa

Naerukajaka nutt

Lembit Uustulnd

Sisu tutvustus

Romaan „ Avameri. Naerukajaka nutt” lõpetab „Avamere” romaanitriloogia, mille tegevustik jääb ajajärku, kui Nõukogude Liidus asub korda majja lööma värskelt NLKP Keskkomitee peasekretäriks tõusnud KGB endine ülem Juri Andropov. Kogu Nõukogude Liidu ajaloo jooksul on ennekuulmatu, et kohtukulli ette hakatakse tirima korruptsioonis kahtlustatavaid kõrgeid partei ja valitsuse tšinovnikuid ja sellest ka avalikult ajalehtedes kirjutatakse.
Angolast võtab SRTR Roobaku kursi Kanaari saartele, kalameeste unistuste maale, kus meeskonda ootab lennureis koju. Võiks arvata, et kõik närvesööv ja murettekitav on juba sügav ajalugu, kuid paraku peavad nii Jaak Volmer kui Alfred Kraavik nentima, et kuival maal need õiged jamad alles hakkavad.
Kuid vaatamata muredele ja raskustele tuleb rannarahval oma tööde ja tegemistega ikka edasi minna, sest igaühele meist on antud aeg ja koht ajaloos, seda muuta ei ole meie võimuses. Mida aga muuta ei saa, selle üle pole mõtet nuuksuda. Igas olukorras, olgu see nii vilets kui tahes, on saatusel meie jaoks kindlasti mõni võimalus olemas, ole aga ise mees, ära kõhkle, haara soodist ja heiska puri.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Anneli Saro

101 Eesti teatrisündmust

5,00 

19,30 

Epp Moks, Harri Valdmann, ...

Eesti imetajad

19,90 

Piret Õunapuu

101 Eesti vana aja asja

18,35 

Soodus

Meelis Friedenthal

Mesilased

5,00 

16,65 

Soodus

Kaido Tiigisoon

Kus pingviinid ei laula

3,00 

19,30 

Lembit Uustulnd

Avameri I osa

Kapten

22,30 

Kai Kimmel

Eesti sood

23,20 

Reet Piiri, Sven Arbet

Eesti rahva rõiva ilu

The beauty of Estonian folk costume

18,35 

Kristi Piiper

Tõde või tegu

Stella

14,45 

Tõnu Õnnepalu

Klaasveranda

17,40