Baruto

Rääkimata lood

Inge Pitsner, Einar Ellermaa

Sisu tutvustus

“19. veebruaril 2004 istus 19aastane Kaido Höövelson Tallinnas lennukisse, et jõuda Kopenhaagenisse ja sealt edasi Tokyosse. Ta ei teadnud, millal ta jälle koju saab ja lähedasi näeb. Ta ei teadnud, mis teda Jaapanis ees ootab. Teadis ainult, et temast peaks Jaapanis saama profisumomaadleja.

20. augustil 2019 istus Kaido Höövelson Tallinnas lennukisse, et jõuda Helsingisse ja sealt Tokyosse. Seekord lendas ta koos abikaasa Elena ja poja Taariga ning ta teadis, mis teda ees ootab – Jaapani sõbrad, tuttavad ja fännid ning paljude aastate jooksul armsaks saanud paigad, mis tema sumokarjääris olulised olid. See on täiesti teistsugune reis kui üle 15 aasta tagasi sumotalli saabumise ajal. Kaido ehk jaapanlastele Baruto on nüüd Jaapanis väga austatud ja tuntud. Inimesed tunnevad uhkust, kui saavad tema seltskonnas olla.

Mis jääb nende kahe reisi vahele? Miks ütleb Kaido raamatu lõpus: „Kõigil, kes ütlevad, et mul on kadestamisväärne elu või et ma olen midagi lihtsalt saanud, soovitan minna Jaapanisse ja proovida elada minu elu otsast peale“? Kas ta teadis, kui ränk elu teda sumoklubis ees ootab? Kui palju ta esimesel Jaapani-aastal mõtles loobumisele? Mis sundis teda pärast treeninguid ka üksi trenni tegema? Kuidas klubiomaniku naine Kaidot alandas ja kiusas? Milline on Kaido ja tema abikaasa Leena armastuse lugu? Kuidas Kaido pärast sumokarjääri lõppu neli aastat Jaapanis telesaateid juhtis ning miks ta otsustas ülieduka karjääri lõpetada ja Eestisse kolida? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastused raamatust”

Detailne info

Teised on vaadanud

Tiit Aleksejev

Müürideta aed

Lugu esimesest ristisõjast

16,70 

Soodus

Õpilase leiutiste entsüklopeedia

19,00 

27,00 

Soodus

Andrus Kivirähk

Tont ja Facebook

15,90 

19,90 

David Lagercrantz

Tüdruk, kes peab surema

Millenniumi sarja 6. raamat

25,90 

Mari-Liis Lille

Kaisuloomakirg

Amigurumi tehnikas heegeldamine

19,30 

Rosemary Sutcliff

Kuningas Arthuri triloogia

23,20 

Soodus

Lily Li Hua

Hiina toitumis- ja eluviisi tasakaal

Kaalust alla muistse yin´i ja yang´i filosoofi abil

17,00 

20,90 

Nikola Scott

Saladuste suvi

24,15 

Andrei Ivanov

Isevärki kalmistu asukad

23,20 

Kristel Vilbaste, Ain Raal, ...

Eesti ravimtaimed 1

23,90