Ette­tellimine

Elüüsiumi kutse

Ilmar Taska

23,90 

Sisu tutvustus

Raamat ilmub 1. novembril!

Kas tahaksid oma kodus intiimselt aega veeta legendaarse filmitähe seltsis või küsida isiklikku nõu armastatud presidendilt? Sellise võimaluse pakub virtuaalkeskkond Elüüsium.com, kus külastajad saavad kohtuda oma ajalooliste iidolitega, olgu need Marlene Dietrich, Marilyn Monroe, John F. Kennedy, Miliza Korjus või Vladimir Lenin. Digitaalkarakterid on loodud tehisintellekti ja neurovõrkude abil vanade dokumentaalsalvestuste ja intervjuude põhjal ning mõjuvad autentselt. Kuid miski pole nii süütu kui tundub ja populaarse virtuaalportaali arengud võtavad ohtliku pöörde. Nii nagu end paljastavad ajaloolised iidolid, hakkavad ilmnema ka portaali taga peituvate jõudude plaanid.

Ilmar Taska uus romaan “Elüüsiumi kutse” asetab lugeja homsesse maailma, mille tunnused, trendid ja arengud on juba praegu meie keskel. Sotsiaalmeedia ja virtuaalreaalsuse vahendid suudavad tekitada sõltuvust, manipuleerida teadvust ja ajaloomälu, luua hirmu- ja paanikaõhkkonda. Staarikultus masside mõjutamiseks, geenitehnoloogia poliitiliselt kontrollitava uue inimese loomiseks – tööriistakast on rikkalik ning laieneb kiirelt. Põnev romaan tõstatab küsimuse, kas on maailmaareenil jõude, kes suudavad ühiskondlikku reaalsust mitte ainult sihipäraselt muuta, vaid luua ulatuslikku, ideoloogiliselt kujundatud asendustegelikkust, täis sära ja glamuuri. Viia meid kõiki üle läve, kust võib-olla ei ole enam tagasiteed.

Taska eelmine romaan “Pobeda 1946” oli nomineeritud mitmele rahvusvahelisele auhinnale ja valitud The Times Literary Supplement poolt 2018. aasta parimate raamatute hulka. Raamat on tänaseks ilmunud juba neljateistkümnes keeles.

 

Kuigi Tinder ja TikTok on muutunud paljudele teiseks koduks, näitab Taska, et arenguruumi on. Meid noorusest peale hullutanud iidolitest saavad surematud hologrammid (nagu ABBA!), kes asendavad lähedasi, pakuvad naudinguid, tekitavad illusioone ja tülisid, panevad isegi targale hulle mõtteid pähe ja suhtlevad seni, kuni sul on raha. Halvemal juhul veavad nad sind vaenlase teenistusse, kütavad üles, „vaktsineerivad” sind su enese teadmata, sest igal teenusel ja tehnoloogilisel uuendusel on alati mingi tagamõte. Peagi avastad hirmuga, et kõik on näiline ja keegi pole see, kelleks sa teda pead. – Kaire Uusen

 

Detailne info
Arvustus

KOLUMN | Kaire Uusen: pandeemia näitab, et oleme rumalamad, kui arvasime

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Tiit Aleksejev

Palveränd

Lugu Esimesest ristisõjast

14,59 

Soodus

Katrina Kalda

Jumalate aritmeetika

2,90 

12,90 

Soodus

Andris Feldmanis

Viimased tuhat aastat

2,00 

14,45 

Soodus

Hugo Vaher

Vallakirjutaja käsiraamat ehk Määrdemeistri mälestused

1,00 

13,90 

Soodus

Merlin Piirve

Ühe maailmavalutaja märkmed

1,00 

14,90 

Andrus Kivirähk

Liblikas

17,90 

Soodus

Mart Kadastik

Suvi sulab talvel

Teine raamat

7,00 

17,90 

Soodus

Mart Kadastik

Kevad saabub sügisel

Esimene raamat

5,00 

17,65 

Soodus

Andrus Kivirähk, Jüri Arrak

Suur Tõll

7,00 

14,90 

Soodus

Katariina Tammert, Mart Kadastik

Paarismäng

Kolmas raamat

7,00 

18,90