Häving

Lõunaringkonna triloogia I osa

Jeff VanderMeer

Sisu tutvustus

Piirkonnas, mida tuntakse kui ala X, toimub midagi kahtlast. Ametliku versiooni kohaselt korraldati naabruses tegutsenud sõjaväebaasis mingi katsetus, mille käigus läks üht-teist valesti. Tulemuseks oli lokaalne ökokatastroof. Kuna looduslikult on tegemist peamiselt mangroovialaga ja seal ei olnud suurt midagi peale paari kaluriküla, ei häiri toimunu eriti kedagi, liiatigi on juhtunust juba aastakümneid möödas. Vahel saadetakse järjekordne ekspeditsioon olukorda üle vaatama. Mõnikord juhtub ekspeditsiooniliikmetega aga imelikke asju. Näiteks lähevad nad tülli ja lasevad üksteist maha. Või siis ilmuvad järsku tagasi koju teadmata, kuidas nad seda tegid, ja on üldse kuidagi nagu ära vahetatud.
Triloogia „Lõunaringkond“ esimene osa „Häving“ kujutab endast järjekordsel ekspeditsioonil osaleva naisbioloogi päevikut. Sellest selgub, et miski pole päris nii, nagu instrueerimisel öeldi, ja ka mitte nii, nagu esimesel silmapilgul paistab, vaid pigem kõhedust tekitavalt kummaline.
„Häving“ võitis 2014. aastal parima ulmeromaanina Nebula auhinna. Eesti keeles on Jeff VanderMeeri (snd 1968) loomingut varem tutvustatud antoloogiates „Täheaeg 4“ ja „Täheaeg 9“.
www.jeffvandermeer.com

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Pierce Brown

Punase tõus

Punase tõusu triloogia 1.osa

7,00 

24,15 

Lois McMaster Bujold

Lõputuse piirid

21,37 

Lois McMaster Bujold

Kodune sõda

27,90 

Soodus

Robert Service

Külma sõja lõpp

1985-1991

9,00 

33,90 

Anna Woltz

Sada tundi ööd

19,30 

Triinu Meres

Kuigi sa proovid olla hea

18,60 

Soodus

Kaido Tiigisoon

Kus pingviinid ei laula

3,00 

19,30 

Jeff VanderMeer

Võim. Leppimine

Lõunaringkonna triloogia 2. ja 3. osa

33,90 

Lois McMaster Bujold

Komarr

26,10 

Ursula K. Le Guin

Meremaa. Esimene triloogia

Atuani haud. Kaugeim kallas. Meremaa võlur

24,20