Häving

Lõunaringkonna triloogia I osa

Jeff VanderMeer

Sisu tutvustus

Piirkonnas, mida tuntakse kui ala X, toimub midagi kahtlast. Ametliku versiooni kohaselt korraldati naabruses tegutsenud sõjaväebaasis mingi katsetus, mille käigus läks üht-teist valesti. Tulemuseks oli lokaalne ökokatastroof. Kuna looduslikult on tegemist peamiselt mangroovialaga ja seal ei olnud suurt midagi peale paari kaluriküla, ei häiri toimunu eriti kedagi, liiatigi on juhtunust juba aastakümneid möödas. Vahel saadetakse järjekordne ekspeditsioon olukorda üle vaatama. Mõnikord juhtub ekspeditsiooniliikmetega aga imelikke asju. Näiteks lähevad nad tülli ja lasevad üksteist maha. Või siis ilmuvad järsku tagasi koju teadmata, kuidas nad seda tegid, ja on üldse kuidagi nagu ära vahetatud.
Triloogia „Lõunaringkond“ esimene osa „Häving“ kujutab endast järjekordsel ekspeditsioonil osaleva naisbioloogi päevikut. Sellest selgub, et miski pole päris nii, nagu instrueerimisel öeldi, ja ka mitte nii, nagu esimesel silmapilgul paistab, vaid pigem kõhedust tekitavalt kummaline.
„Häving“ võitis 2014. aastal parima ulmeromaanina Nebula auhinna. Eesti keeles on Jeff VanderMeeri (snd 1968) loomingut varem tutvustatud antoloogiates „Täheaeg 4“ ja „Täheaeg 9“.
www.jeffvandermeer.com

Detailne info

Teised on vaadanud

Lois McMaster Bujold

Relvavennad

21,60 

Lois McMaster Bujold

Diplomaatiline puutumatus

26,95 

Karen Joy Fowler

Me oleme kõik täiesti endast väljas

24,20 

Soodus

Triinu Meres

Kuigi sa proovid olla hea

2,00 

18,60 

Triinu Meres

Lihtsad valikud

18,35 

Robin Hobb

Salamõrtsuka õpilane I

I raamat

17,57 

Soodus

Robert Service

Külma sõja lõpp

1985-1991

9,00 

33,90 

Soodus

John Grisham

Salakaebaja

7,00 

25,15 

Alan Shayne, Norman Sunshine

Topeltelu

Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

23,20 

Soodus

Pierce Brown

Punase tõus

Punase tõusu triloogia 1.osa

3,00 

24,15