Hea ment

Rauno Võsaste

Sisu tutvustus

Elu 2000. aastate alguse Tartu politseis kulgeb pealtnäha sama rahulikult kui elu Tartu linnas. Tegelikkuses aga on politseis käimas halastamatu võimuvõitlus. Sisepinged ja ebaterve konkurents kriminaalpolitsei erinevate üksuste vahel on väljunud kontrolli alt. Juhid on jõuetud probleemi lahendama ja on valinud jaanalinnumeetodi.
Selle võitluse peategelaseks on noor narkokuritegude talituse juht Raul Jarin, kelle elu võtab ühel hetkel kõige ootamatuma pöörde.
Väljamõeldud sündmuste ja tegelastega romaani idee pärineb tegelikult aset leidnud juhtumist. Autor on ka ise töötanud Tartu kriminaalpolitseis, mistõttu raamatulehekülgedel on aimatavaid sündmusi ja tegelasi, kes võivad hea kujutlusvõime korral tahes-tahtmata kedagi või midagi meenutada. Tõeste ja väljamõeldud sündmustega mängides ja nende piire kombates ning hägustades oli autori eesmärk kirjutada eelkõige lugu, mida oleks nauditav lugeda. Pinget lisavad varasemalt vähe kajastatud kriminaalpolitsei siseelu ja vanglakambrites toimuva kirjeldused. Sõprus pannakse siin proovile väga ekstravagantsetes oludes. Loomulikult ei puudu ka meie igapäevaelule nii omased ja kahjuks tavalised nähtused, nagu reetmine, omakasupüüdlikkus, kahjurõõm.

Detailne info

Teised on vaadanud

Brigitta Davidjants

(Mitte just) armastuslugu

18,35 

Soodus

Katrin Kurmiste

Umbtaevas

3,00 

16,40 

Sven Arbet, Reet Piiri

Eesti rahva rõiva ilu

The beauty of Estonian folk costume

18,35 

Soodus

Andrei Ivanov

Kuutõbise pihtimus

Skandinaavaia triloogia III osa.

3,00 

16,40 

Piret Õunapuu

101 Eesti vana aja asja

18,35 

Kaur Alttoa

101 Eesti pühakoda

19,90 

Ain Raal

101 Eesti ravimtaime

18,90 

Tänapäevane Eesti köök

22,90 

Anneli Saro

101 Eesti teatrisündmust

19,90 

Kai Kimmel

Eesti sood

23,20