Hea ment

Rauno Võsaste

Sisu tutvustus

Elu 2000. aastate alguse Tartu politseis kulgeb pealtnäha sama rahulikult kui elu Tartu linnas. Tegelikkuses aga on politseis käimas halastamatu võimuvõitlus. Sisepinged ja ebaterve konkurents kriminaalpolitsei erinevate üksuste vahel on väljunud kontrolli alt. Juhid on jõuetud probleemi lahendama ja on valinud jaanalinnumeetodi.
Selle võitluse peategelaseks on noor narkokuritegude talituse juht Raul Jarin, kelle elu võtab ühel hetkel kõige ootamatuma pöörde.
Väljamõeldud sündmuste ja tegelastega romaani idee pärineb tegelikult aset leidnud juhtumist. Autor on ka ise töötanud Tartu kriminaalpolitseis, mistõttu raamatulehekülgedel on aimatavaid sündmusi ja tegelasi, kes võivad hea kujutlusvõime korral tahes-tahtmata kedagi või midagi meenutada. Tõeste ja väljamõeldud sündmustega mängides ja nende piire kombates ning hägustades oli autori eesmärk kirjutada eelkõige lugu, mida oleks nauditav lugeda. Pinget lisavad varasemalt vähe kajastatud kriminaalpolitsei siseelu ja vanglakambrites toimuva kirjeldused. Sõprus pannakse siin proovile väga ekstravagantsetes oludes. Loomulikult ei puudu ka meie igapäevaelule nii omased ja kahjuks tavalised nähtused, nagu reetmine, omakasupüüdlikkus, kahjurõõm.

Detailne info

Teised on vaadanud

Sofi Oksanen

Puhastus

18,35 

Kai Aareleid

Linnade põletamine

17,35 

Soodus

Katrin Kalda

Maa, kus puudel pole varju

7,00 

19,30 

Soodus

Mart Kadastik

Kevad saabub sügisel

Esimene raamat

7,00 

17,65 

Brigitta Davidjants

(Mitte just) armastuslugu

18,35 

Soodus

Kai Kimmel

Eesti sood

9,00 

23,20 

Ester Bardone, Anu Kannike, ...

101 Eesti toitu ja toiduainet

19,30 

Ain Raal

101 Eesti ravimtaime

18,90 

Tõnu Õnnepalu

Klaasveranda

17,40 

Tiit Leito

Maakillud meres.

Eesti väikesaared

29,00