Hea ment

Rauno Võsaste

Sisu tutvustus

Elu 2000. aastate alguse Tartu politseis kulgeb pealtnäha sama rahulikult kui elu Tartu linnas. Tegelikkuses aga on politseis käimas halastamatu võimuvõitlus. Sisepinged ja ebaterve konkurents kriminaalpolitsei erinevate üksuste vahel on väljunud kontrolli alt. Juhid on jõuetud probleemi lahendama ja on valinud jaanalinnumeetodi.
Selle võitluse peategelaseks on noor narkokuritegude talituse juht Raul Jarin, kelle elu võtab ühel hetkel kõige ootamatuma pöörde.
Väljamõeldud sündmuste ja tegelastega romaani idee pärineb tegelikult aset leidnud juhtumist. Autor on ka ise töötanud Tartu kriminaalpolitseis, mistõttu raamatulehekülgedel on aimatavaid sündmusi ja tegelasi, kes võivad hea kujutlusvõime korral tahes-tahtmata kedagi või midagi meenutada. Tõeste ja väljamõeldud sündmustega mängides ja nende piire kombates ning hägustades oli autori eesmärk kirjutada eelkõige lugu, mida oleks nauditav lugeda. Pinget lisavad varasemalt vähe kajastatud kriminaalpolitsei siseelu ja vanglakambrites toimuva kirjeldused. Sõprus pannakse siin proovile väga ekstravagantsetes oludes. Loomulikult ei puudu ka meie igapäevaelule nii omased ja kahjuks tavalised nähtused, nagu reetmine, omakasupüüdlikkus, kahjurõõm.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Reeli Reinaus

Verikambi

5,00 

16,40 

Soodus

Kai Aareleid

Linnade põletamine

7,00 

17,35 

Soodus

Tõnu Õnnepalu

Flandria päevik

7,00 

15,85 

Soodus

Katrin Kurmiste

Umbtaevas

1,00 

16,40 

Andrus Kivirähk

Ivan Orava mälestused

Minevik kui helesinised mäed

19,30 

Soodus

Thomas Salumets

Kujuneda sunnita

Mõistmaks Jaan Kaplinskit

5,00 

17,40 

Tänapäevane Eesti köök

22,90 

Soodus

Kai Kimmel

Eesti sood

9,00 

23,20 

Vladimir Juškin

Peaministri nõuniku päevik. Aprill 1990 - jaanuar 1992 / ДНЕВНИК СОВЕТНИКА ПРЕМЬЕР-МИНИСТРА

АПРЕЛЬ 1990 – ЯНВАРЬ 1992

27,00 

Koostanud Risto Järv

Metsavaimu heategu

Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist

19,90