Hoolivuse keel

Ühe meditsiiniõe lugu

Christie Watson

Sisu tutvustus

Christie Watson on kakskümmend aastat töötanud Inglismaa haiglates õena. Autobiograafiline raamat, milles ta juhatab lugejat inimese sünnist surmani ning erakorralise meditsiini osakonnast morgi, on muljetavaldav sissevaade sellesse hoolivusest, kaastundest ja headusest kantud elukutsesse ning selle telgitagustesse.
Autor viib lugeja kaasa inimelu kõige kriitilisematesse hetkedesse. Siin saab tihti määravaks see, millest moodsas meditsiinis pahatihti puudu jääb: haige tervenemiseks on kõrgtehnoloogiliste meditsiiniprotseduuride kõrval eluliselt oluline ka inimlik empaatia – südame hääl ja hoolivuse keel.
Praegusel ajajärgul, kui ühiskonda on värskelt raputanud koroona- pandeemia, on õdedest ja teistest meditsiinitöötajatest saanud sõna otseses mõttes oma eluga riskivad meie aja kangelased. Just nüüd kaaluvad paljud noored, kas neile sobiks õe õilis, kuid samas väga nõudlik eriala. See südamlik raamat julgustab nii tulevasi meditsiiniõppureid kui ka kõiki meid – potentsiaalseid patsiente – ulatama sagedamini toetavat kätt abivajajale ning mõistma paremini tööd, mida teevad tänapäeval õed.
„See raamat pani mu nutma. Sundis mõtlema. Ajas naerma. Innustas mind hindama üht kõige alahinnatumat ametit kõrgemalt kui eales varem.” – Adam Kay, raamatu „See teeb haiget” autor

Raamatut “Hoolivuse keel” soovitab Elo Selirand

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Siiri Tall

Minu isa Emil Laansoo

5,00 

21,25 

Primo Levi

Kas see on inimene

21,40 

Olav Osolin

Minu esimene elu

24,15 

Jüri Hanko

Me olime noored, me tahtsime elada

20,45 

Helen Macdonald

K nagu kull

19,30 

Soodus

Tiit Pruuli

EÜE jälg

Pildikesi üliõpilasnoorsoo elust

2,00 

28,00 

Rachel Ann Cullen

Jooks elu eest

Kuidas ma end sammhaaval parandasin

22,30 

Tapio Tamminen

Timukas ja tema maagiline ihuarst

Himmleri ja Felix Kersteni lugu

21,90 

Tiia Toomet

Mamma, papa ja nende lapsed

Lapsepõlvest saja aasta taguses Tallinnas

18,60 

Alan Shayne, Norman Sunshine

Topeltelu

Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

23,20