Igavesti vaid sinu

Louise O´Neill

19,30 

Sisu tutvustus

Ole tubli. Ole ilus. Ole väljavalitu.
Maailmas, kus tüdrukuid enam loomulikul teel ei sünni, aretatakse naisi spetsiaalsetes koolides. Kinnisest süsteemist pääsevad neiud alles siis, kui nad on välismaailma jaoks küpsed. Eriliste käitumisreeglite ja hindamiskriteeriumide põhjal edetabeli tippu jõudnud koolilõpetajatest saavad „kaaslased“ – meeste väljavalitud, kellel lubatakse elu viljaka perioodi jooksul teenida abikaasat ja sünnitada poegi. Ülejäänute tulevik on sünge – nemad peavad leppima konkubiini- või õpetajarolliga.

Freida ja isabel on parimad sõbrannad, kes usuvad, et neistki saavad mõne mehe kaaslased – nad on alati olnud oma aastakäigu parimate seas. Aga kui viimasel kooliaastal pinge aina kasvab, juhtub isabeliga midagi mõeldamatut ja ta hakkab kaalus juurde võtma … Päästa pole enam midagi, sest juba saabuvad innukad noormehed kooli pruuti valima. Freida peab võitlema oma tuleviku eest, kuid ainus viis seda teha on reeta oma tõeline sõber ja ainuke inimene, keda ta kunagi on armastanud.

Iiri kirjanik Louise O’Neill on õppinud ülikoolis nii inglise keelt ja kirjandust kui ka moekaubandust. 2010. aastal oli ta praktikal New Yorgis ajakirja Elle peastilisti assistendina. Iirimaale naasnud, asus ta kirjutama romaani „Igavesti vaid sinu“, mis ilmus 2014. aastal ja võeti erakordselt soojalt vastu. O’Neilli läbitungivat pilku ja oskust paljastada naistega seotud ühiskondlikke hoiakuid on tunnustanud mitmete kirjandusauhindadega, sealhulgas pälvis ta 2014. aasta parima iiri raamatu preemia. Kirjastuselt Varrak on ilmunud varem O’Neilli romaan „Sai mis tahtis”.

Sügav, sünge ja hirmuäratavalt tõetruu.
– Marie Claire

Parim tänapäeva noorteromaanide autor.
– The Guardian

Detailne info

Teised on vaadanud

Carolin Kuuskmäe

Ekraani taga

20,45 

Sarah Crossan

Iiris

21,90 

Åsa Larsson ja Ingel Korsell

Kodukäija

PAX: 10. raamat

15,80 

Åsa Larsson ja Ingel Korsell

Kratt

PAX: 4. raamat

12,50 

Kristi Piiper

Tõde või tegu 3. osa

Tõde

17,65 

Åsa Larsson ja Ingel Korsell

Näkk

Pax: 6. raamat

15,80 

Kaia Raudsepp

Nähtamatu tüdruk

20,45 

Carlos Ruiz Zafón

Kesköö Palee

18,60 

Soodus

Santa Montefiore

Armastuse ja sõja laulud

Deverillide kroonika I osa

9,00 

25,15 

Soodus

Emma Young

Tema, mina ise ja mina

3,00 

24,15