Imelised linnud

Mida neilt õppida meist endi, maailma ja parema tuleviku kohta

Jim Robbins

Sisu tutvustus

Meie suhe lindudega erineb meie suhtest kõigi teiste elusolenditega. Linde leidub praktiliselt kõikjal ning meile meeldib neid vaadelda, kuulata, kodus pidada ja ka nendega suhelda. Jim Robbinsi sõnul on linnud meie kõige olulisem side loodusega. Nad tõmbavad meie pilgu taevasse, nii sõna otseses mõttes kui ka kujundlikult; nad ahvatlevad meid loodusesse nende ilu imetlema ning annavad meile võimaluse aimata, mida tähendab kaalutus. Linnud on aidanud inimestel jõuda paljude saavutusteni: õppida lendama, hankida rõivaid ja toitu ning omaenese aju ja keha paremini tundma õppida. Ning neil on meile lisaks palju öelda, kuidas jääda inimeseks loodusmaailmas.
Käesolev raamat kirjeldab lindude ainulaadseid omadusi ja näitab, kui väärtuslikud on nad inimeste jaoks – nii ökoloogilises kui vaimses kontekstis. Tuginedes nii teadusuuringute tippsaavutustele kui ka inimeste vanimatele usunditele, on see raamat pilguheit lindude imetabasesse maailma ning hämmastavatesse viisidesse, kuidas nad kogu planeedi elu rikastavad.

Jim Robbins on vabakutseline kirjanik ja ajakirjanik, ta on kirjutanud rohkem kui kolmekümne viie aasta jooksul artikleid ajalehele The New York Times, tema lemmikteemadeks on teadus- ja keskkonnaprobleemid.

Detailne info

Teised on vaadanud

Andrei Miljutin

Maailma imetajate mitmekesisus

Rob Hume

Linnuvaatleja ABC

24,90 

Soodus

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

7,00 

15,62 

Tiit Leito

Maakillud meres.

Eesti väikesaared

29,00 

Kristel Vilbaste, Ain Raal, ...

Eesti ravimtaimed

23,90 

Karl Adami

Eesti talvised metsalinnud

22,30 

Indrek Rohtmets, Hendrik Relve, ...

Eesti elusloodus

Kodumaa looduse teejuht

26,95 

Rein Sander

101 Eesti puud ja põõsast

15,50 

Soodus

Tarvo Valker

Eesti lindude ränne

7,00 

23,20 

Tiit Hunt

Eesti kalad

18,60