Inglite keel

Meelis Friedenthal

Sisu tutvustus

Ootamatult on välja ilmunud aastaid tagasi kahtlastel asjaoludel kaduma läinud arhiiv. Paberiuurijate Asta ja Eino Aaroni kogu sisaldab varauusaegsete vesimärkidega paberilehti ja üht kummalist 17. sajandist pärit raamatut, mida on näinud vaid loetud silmapaarid.
Nimetus kolkakülas asuvas majapidamises, kuhu ajaloolased Joonas ja Siim kastidele järele lähevad, võtab neid vastu pealetükkiv vanakraamikaupmehest torupillimängija. Erinevate seoste jada tuletab Joonasele meelde, et üks veider torupillimängija on ta elust vilksamisi varemgi läbi astunud. Siis, kui ta aastaid tagasi tudengipõlves kohtus Mirjamiga. Mingeid hämaraid seoseid pidi on kõik need kohtumised seotud Aaronite elutööga. Oma uurimistöö käigus avastasid nad ajaloohämarusest asju, mis oleksidki võinud saladuseks jääda.
2013. aastal romaaniga „Mesilased” Euroopa kirjandusauhinna pälvinud Meelis Friedenthali uus romaan „Inglite keel” põimib kokku paeluva põneviku, tundliku armastusloo ja mõtlema ärgitavad filosoofilised arutlused. Oskuslikult üles ehitatud struktuuriga romaan viib lugeja nii tänapäeva kui ka 17. sajandi Tartusse, vahepeatustega 1980. ja 1990. aastates, sekka põiked Saksamaale. Friedenthali romaan „Mesilased” on tõlgitud läti, hollandi, itaalia ja tšehhi keelde.

Detailne info

Teised on vaadanud

Indrek Hargla

Apteeker Melchior ja Pirita kägistaja

Kriminaalromaan vanast Tallinnast

17,90 

Tõnu Õnnepalu

Kuidas on elada

12,70 

Meelis Friedenthal

Mesilased

16,65 

Indrek Silver Einberg

Uudiseid Nebošovost

16,70 

Soodus

Merlin Piirve

Ühe maailmavalutaja märkmed

1,00 

14,90 

Soodus

Jaan Tangsoo

Peremehed

1,00 

11,74 

Aliis Jõe

Viimane laev

18,30 

Andrus Kivirähk

Rehepapp ehk November

15,45 

Indrek Hargla

Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika

17,90 

Tiit Aleksejev

Kindel linn

Lugu Esimesest ristisõjast

13,90