Ita Ever

Lava on elu

Ene Paaver, Heli Pikk, Kai Ellip, Margus Mikomägi, Pille-Riin Purje, Sirje Endre

Sisu tutvustus

„Nii vähe on praeguses elus asju, mis on kindlad. Nagu Tammsaarel üks Mauruse kooli õpetajatest küsib: mis see on, mis oli, on ja jääb (peale jumala). Raske öelda, kuidas sellega praegu on. Aga mingi kindlustunne tekib, kui on keegi, kellest sa tead, et tema on seal, on kohal, püsib. Aga mitte tardumise mõttes. Vaid et see ongi tema koht ja tema paik, tema väärtustab seda kohta ja see koht väärtustab teda,” kirjutab raamatu saatesõnas teatriuurija
Lea Tormis. Ja lisab: „Ita Ever kehastab aja ja teatri muutumist ja ühtlasi eneseks jäämist. Sõltub ka näitleja oleku intensiivsusest, temperamendist, enesekehtestamise jõust ja tahtest, kas temast saab teatri sümbol. Itast on saanud.”
Raamatus „Ita Ever: Lava on elu” on viis peatükki: Puudutus, Elamus, Vallutav sarm, Kroonika ja Ita Everi rollibibliograafia. Siin räägivad Everist nii noored näitlejad kui ka vanad korüfeed, kirjutavad oma mõtteid-muljeid arvustajad, lavastajad, kaasteelised. See on ka lugu fotodes, neid on raamatus arvukalt.
Jah, kuid mida arvab Ita Ever ise elust ja üldse? – Palun väga, „Ita sõna” läbib raamatut. Tundub, et igaühele meist on ta midagi öelnud või ütlemas:
Noorus tuleb aastatega.
Ära vihasta, ainult vaata ja imesta.
Kui mina oleksin lihtne ilus lill, siis üks kullerkupp.

Raamat „Lava on elu” annab lugejale võimaluse rännata koos Ita Everi ja tema unustamatute tegelaskujudega läbi aastakümnete. Läbi meie kõigi elatud elu. Üha uued põlvkonnad on aastakümnete jooksul kasvanud üles koos Ita Everiga. Mõni ta tegelaskuju ehk ei pruugigi meeldida, aga see pole üldse tähtis. Itat armastatakse tingimusteta. On tunne, et temaga on kindel. Kui Ita Ever on Draamateatri laval, siis sa tead, et kõik on hästi ja elu läheb edasi.
Koostaja Sirje Endre, rollibibliograafia koostaja Kai Ellip. Nõuandjad Ene Paaver, Margus Mikomägi, Heli Pikk, Pille-Riin Purje. Toimetajad Liine Jänes, Hedi Rosma, Elle Veermäe, fototoimetaja Tarmo Tilsen, kujundaja Andres Tali.

Detailne info

Teised on vaadanud

Dr Toomas Toomsoo

Migreenist vabaks õige toiduga

24,95 

Soodus

Michel Bussi

Keegi pole süütu

9,00 

25,90 

Elena Ferrante

Lugu sellest, kes läheb, ja sellest, kes jääb

Napoli-romaanide sarja III osa

24,15 

Anders de la Motte

Kevadohver

25,90 

Sheila O´Flanagan

Pelgupaik

26,00 

Sulev Järve, Väino Eskla

Puude ja põõsaste lõikamine

18,90 

Soodus

Agatha Christie

Saladuslik juhtum Stylesis

9,00 

23,20 

Andrus Kivirähk

Sibulad ja šokolaad

12,50 

Santa Montefiore

Salatunnid

Deverillide kroonika IV osa

27,90 

Soodus

Hannah Porter

Need vahvad kassid

9,00 

13,90