K nagu kull

Helen Macdonald

19,30 

Sisu tutvustus

Väljapaistva ja tunnustatud autori Helen Macdonaldi raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest, milles põimuvad kinnisideed, hullus, mäletamine, müüdid ja ajalugu.

Kui Helen Macdonaldi isa ühel Londoni tänaval ootamatult suri, oli selle mõju tütrele hävitav. Lapsest saati kullidest lummatud ja tolleks ajaks juba kogenud kullikasvatajana ei olnud Helen aga kunagi tundnud kiusatust kasvatada kanakulli, üht kõige raskemini treenitavamatest ja kardetavamatest röövlindudest. Leinates isa, nägi ta nüüd kanakulli raevukas ja metsikus iseloomus peegeldumas midagi endast. Jõudnud otsusele üks selline lind üles kasvatada, võideldes ühtlasi sel moel oma kaotusega, ostiski Macdonald Mabeli ning alustas katsumusterohket ettevõtmist, kaaslaseks „Kunagise ja tulevase kuninga” autori T. H. White’i „Kanakull”. Projitseerides ennast „kulli taltsutamise eesmärgil metslinnu teadvusse”, kompas Macdonald inimeseks olemise piire. See muutis ta elu.

Tegu on südantlõhestava ja vaimuka teosega, kus autor on võtnud kartmatu aususega kirjeldada oma ränka kaotust ning väljendab täiesti unikaalsel moel ühe erakordse linnuliigi külgetõmbejõudu, analüüsides paralleelselt ka oma ekstsentrilist kullikasvatajapraktikat.

Detailne info

Teised on vaadanud

Henn Timm, Peeter Pall, ...

Eesti jõed

24,20 

Soodus

Piotr Socha, Wojciech Grajkowski

Puud

9,00 

17,65 

Sophie de Mullenheim

Kuidas kaitsta loodust?

16,70 

Tarvo Valker

Eesti lindude ränne

23,20 

Ain Raal, Kristel Vilbaste

Eesti ravimtaimed 3

24,90 

Soodus

Enn Tõugu

Elu nagu etendus

3,00 

25,15 

Alex Gregory

Isaga õue

Julgete isade ja kartmatute laste toredad seiklused vabas õhus

20,45 

Rob Hume

Linnuvaatleja ABC

24,90 

Ain Raal, Kristel Vilbaste

Eesti ravimtaimed 2

21,40 

Soodus

Yuval Zommer

Suur linnuraamat

9,00 

16,70