K nagu kull

Helen Macdonald

Sisu tutvustus

Väljapaistva ja tunnustatud autori Helen Macdonaldi raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest, milles põimuvad kinnisideed, hullus, mäletamine, müüdid ja ajalugu.

Kui Helen Macdonaldi isa ühel Londoni tänaval ootamatult suri, oli selle mõju tütrele hävitav. Lapsest saati kullidest lummatud ja tolleks ajaks juba kogenud kullikasvatajana ei olnud Helen aga kunagi tundnud kiusatust kasvatada kanakulli, üht kõige raskemini treenitavamatest ja kardetavamatest röövlindudest. Leinates isa, nägi ta nüüd kanakulli raevukas ja metsikus iseloomus peegeldumas midagi endast. Jõudnud otsusele üks selline lind üles kasvatada, võideldes ühtlasi sel moel oma kaotusega, ostiski Macdonald Mabeli ning alustas katsumusterohket ettevõtmist, kaaslaseks „Kunagise ja tulevase kuninga” autori T. H. White’i „Kanakull”. Projitseerides ennast „kulli taltsutamise eesmärgil metslinnu teadvusse”, kompas Macdonald inimeseks olemise piire. See muutis ta elu.

Tegu on südantlõhestava ja vaimuka teosega, kus autor on võtnud kartmatu aususega kirjeldada oma ränka kaotust ning väljendab täiesti unikaalsel moel ühe erakordse linnuliigi külgetõmbejõudu, analüüsides paralleelselt ka oma ekstsentrilist kullikasvatajapraktikat.

Detailne info

Teised on vaadanud

Karl Adami

Eesti talvised metsalinnud

22,30 

Alex Gregory

Isaga õue

Julgete isade ja kartmatute laste toredad seiklused vabas õhus

20,45 

Andres Tõnisson, Ain Vellak

Eesti koopad

23,20 

Soodus

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

5,00 

15,62 

Indrek Rohtmets

101 Eesti looduspaika

22,30 

Soodus

Anne Sverdrup-Thygeson

Putukate planeet

Imelikest, kasulikest ja vaimustavatest mutukatest, kelleta me elada ei saa

9,00 

21,40 

Taimi Paal

Eesti metsamarjad

21,25 

Indrek Rohtmets, Hendrik Relve, ...

Eesti elusloodus

Kodumaa looduse teejuht

26,95 

Anneli Palo

Eesti metsad

22,20 

Soodus

Marc Hamer

Kuidas püüda mutti

... ja leida ennast looduses

7,00 

22,30