K nagu kull

Helen Macdonald

Sisu tutvustus

Väljapaistva ja tunnustatud autori Helen Macdonaldi raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest, milles põimuvad kinnisideed, hullus, mäletamine, müüdid ja ajalugu.

Kui Helen Macdonaldi isa ühel Londoni tänaval ootamatult suri, oli selle mõju tütrele hävitav. Lapsest saati kullidest lummatud ja tolleks ajaks juba kogenud kullikasvatajana ei olnud Helen aga kunagi tundnud kiusatust kasvatada kanakulli, üht kõige raskemini treenitavamatest ja kardetavamatest röövlindudest. Leinates isa, nägi ta nüüd kanakulli raevukas ja metsikus iseloomus peegeldumas midagi endast. Jõudnud otsusele üks selline lind üles kasvatada, võideldes ühtlasi sel moel oma kaotusega, ostiski Macdonald Mabeli ning alustas katsumusterohket ettevõtmist, kaaslaseks „Kunagise ja tulevase kuninga” autori T. H. White’i „Kanakull”. Projitseerides ennast „kulli taltsutamise eesmärgil metslinnu teadvusse”, kompas Macdonald inimeseks olemise piire. See muutis ta elu.

Tegu on südantlõhestava ja vaimuka teosega, kus autor on võtnud kartmatu aususega kirjeldada oma ränka kaotust ning väljendab täiesti unikaalsel moel ühe erakordse linnuliigi külgetõmbejõudu, analüüsides paralleelselt ka oma ekstsentrilist kullikasvatajapraktikat.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Tiit Karuks

Elu nagu kümnevõistlus

3,00 

17,90 

Wojciech Grajkowski, Piotr Socha

Puud

17,65 

Kathleen Jamie

Leiud

Valitud esseid

24,15 

Yuval Zommer

Suur mereraamat

16,40 

Soodus

Tarvo Valker

Eesti lindude ränne

7,00 

23,20 

Soodus

Tiit Pruuli

EÜE jälg

Pildikesi üliõpilasnoorsoo elust

2,00 

28,00 

Jürgen Schulte

Jahimehe käsiraamat

28,00 

Henrik Relve

Kiviaja puudutus

Retk haruldase loodusrahva juurde

24,20 

Soodus

Richard Porter

Hullumeelsed ja geniaalsed aastad "Top Geari" telgitagustes

3,00 

22,20 

Soodus

Kustas Kikerpuu

See saatana salakaval muusika

1,00 

16,50