Kandja

Mattias Berg

Sisu tutvustus

Erasmus Levine’il on väga harukordne töö. Kui Ühendriikide president on välisreisil, seisab Erasmus temast alati paari meetri kaugusel, käes mapp, mida presidendile ulatada, kui olukord peaks seda nõudma. Mapis on koodid, sidevahendid ja kõik muu vajalik, et president saaks anda käsu tuumarelvade kasutamiseks. Erasmus hindab oma töö vastutusrikkust, on selle üle uhke. Või siis mitte?

Erasmuse perekond ja naabrid on kindlad, et tema tööks on üliõpilastele filosoofia õpetamine ning et loengute andmiseks viibib ta vahel nädala-paari kaupa kodust eemal. Või siis mitte?
Väikese poisina seletas Erasmus emale, kuidas kirjutada salakirju, ning mõtles välja ka koodi, mida teadsid vaid tema ja ta ema. Ema on ammu seniilsena hooldekodus, järsku võtab aga keegi Erasmusega just seda koodi kasutades ühendust. Kes ja miks?
Et vabaneda ohust, mida tuumarelvad inimkonna tulevikule kujutavad, oleks kõige õigem tuumapomme sisaldavad sõjaväebaasid õhku lasta. Või siis mitte?

Hoogsalt algava tehnopõneviku iga peatükk pakub rohkem küsimusi kui vastuseid, kuid sekka ka harivaid seiku tuumafüüsika arenguloost.

Detailne info

Teised on vaadanud

Jo Nesbø

Veri lumel. Veel verd

21,25 

Mats Olsson

Paremateski peredes

22,25 

Agatha Christie

Uurivad Tommy ja Tuppence

II osa

19,30 

Soodus

Lone Theils

Saatuslik merereis

3,00 

21,25 

Daniel Cole

Kaltsunukk

24,20 

Robert Galbraith

Kus on kurja kodu

23,20 

Soodus

John le Carré

Öine administraator

9,00 

28,00 

Soodus

Yana Vagner

Vongozero

5,00 

22,25 

Soodus

Asa Larsson

Veresüü

6,00 

16,20 

Soodus

Erik Valeur

Seitsmes laps

3,00 

26,10