Katki

Kodu. Küüditamine. Gulag

Koostaja Vahur Laiapea

23,90 

Sisu tutvustus

Ma hakkasin kirjutama seda lugu sellepärast, et need, kelle jäljetutel haudadel praegu kasvab kastehein või ürgmets, tulevad peaaegu igal ööl oma haudadest minu juurde ja tuletavad end meelde. … On möödunud pool sajandit sellest, kui olin nendega koos. Olen enamuses unustanud nende nimed, nemad aga tulevad ikka ja jälle. Elmar Valpi (1913 – 1995)

Kogumik „Katki“ toob kokku pildid nende inimeste eludest, kelle nõukogude võim Teise maailmasõja eel, ajal ja järel küüditatute ja arreteeritutena Venemaale saatis. Koostaja Vahur Laiapea kogus katkendeid paljudest varem ilmunud väljaannetest ja jagas need kolme ossa: Ema, Laps ja Isa. Siinsete kaante vahel on ligemale 80 inimese mälestused, murdosa kannatusest, mis inimesed katki tegi.

„Kui midagi nii kohutavat sünnib, siis inimene küsib: miks just mina? Ja midagi pole teha – me ei leia vastust sellele küsimusele,” kirjutab raamatu eessõnas vaimulik Toomas Paul. Kuidas toime tulla kõikjale kanduva vägivalla ja selle jälgedega? Meelde tuletades. Meeles hoides. Mäletades.

Detailne info

Teised on vaadanud

Silvia Pärmann

Kusagil maailma lõpus

24,90 

Roland Tõnisson

Uue maailma hällilaul

23,90 

Soodus

Katarina Bivald

Unistuste raamatupood

13,00 

26,00 

Ragne Värk

Minu magus köök

Koogid – lihtsad ja küpsetamata

21,90 

Sophie de Mullenheim

Kuidas kaitsta loodust?

16,70 

Marje Riis

Mesiniku aabits

21,90 

David Sundin

Raamat, mis ei tahtnud, et teda loetaks

16,90 

Soodus

Kätlin Vainola, Peep Männil

Karuelu aabits

Raamat + DVD

5,90 

9,99 

Jo Nesbø

Macbeth

26,95 

Adolf Mardikas ja teised nutikad mutikad

Ristsõnad. Suvi 2021

9,90