Komplekt: Suur linnuraamat. Yuval Zommer. Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus. Jonas Jonasson

Sisu tutvustus

Suur linnuraamat
Yuval Zommer
64 lk, kõva köide

Miks lindude munad on ühest otsast teravamad?
Kas papagoid oskavad rääkida?
Miks on flamingo roosa?

Sellest raamatust leiad vastused neile ja paljudele teistele küsimustele lindude hämmastava maailma kohta. Lisaks saad piltidelt üles otsida 15 peidetud muna.

See imeliste illustratsioonidega loodusraamat tutvustab mitmesuguseid maailma eri paigus tegutsevaid värvikirevaid ja imelisi, aga ka veidraid ja lausa uskumatute kommetega sulelisi.

Raamatus on ka rohkesti põnevaid fakte erinevate linnuliikide jahipidamisviiside, ellujäämisoskuste ja pulmamängude kohta.

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus
Jonas Jonasson
312 lk, kõva köide

Pärast pikka ja erakordselt sündmusterikast elu jõuab Allan Karlsson vanadekodusse ja ühel päeval on paratamatult käes kolme numbriga tähistatav sünnipäev. Kohal on valla volikogu esimees ja kohaliku ajalehe esindaja. Allanile on aga ees terendav nii vastumeelne, et ta ronib toaaknast välja ja põgeneb oma sünnipäevapeolt.
Kiiruga haarab ta bussijaamast kaasa kohvri, mida tal paluti hetkeks valvata, ning peagi on tal kannul nii kurikaeltest kohvriomanikud kui ka politsei. Romaan jutustab Allani kuu aega kestnud tagaajamisest läbi Rootsi. Kuid see on ka reis läbi 20. sajandi ajaloo ja piiritult muretu Allani eluloo. Kuidas sattus Allan tulevase president Trumaniga õhtust sööma? Ja sõitis Churchilliga lennukis ning esimees Mao noore naisega jõelaeval? Ehkki Allanil puudub igasugune huvi poliitika ja religiooni vastu, kujunevad asjaolud siiski sellisteks, et ta mõjutab ainuüksi oma olemasoluga enamikku 20. sajandi olulisemaid sündmusi.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Nicole Krauss

Suur koda

7,00 

17,40 

Louis-Ferdinand Celine

Reis öö lõppu

25,40 

Liz Fenwick

Maja Cornwallis

20,30 

Soodus

Edward Rutherfurd

New York

9,00 

29,90 

Soodus

Sofi Oksanen

Baby Jane

5,00 

13,90 

Haruki Murakami

Värvitu Tazaki Tsukuru ja tema palverännaku aastad

21,25 

Haruki Murakami

1Q84

III osa

24,90 

J. K. Rowling

Ootamatu võimalus

18,60 

Liz Fenwick

Cornwalli armulugu

21,25 

Carlos Ruiz Zafón

Marina

19,90