Konstantin Päts

Vang nr 12

Vladimir Pool

Sisu tutvustus

Raamatus on kronoloogilise jutustusena avaldatud KGB arhiividest pärinevad haruldased dokumendid – erakirjad, ülekuulamisprotokollid ja fotod –, mis heidavad valgust president Konstantin Pätsi viimastele eluaastatele ja tema pere käekäigule.
Raamatu koostaja ja autor Vladimir Pool on kunagine Eesti NSV KGB esimehe asetäitja ning majandusvastuluure juht. 2019. aastal ilmus tema autobiograafia „Minu elu ja teenistus KGBs“. Alates 1988. aastast juhtis ta Eesti NSV KGB komisjoni, kes tegeles NSV Liidu julgeolekuorganite ohvrite rehabiliteerimisega. See võimaldas talle juurdepääsu olulistele ja ka salajastele dokumentidele, mis heitsid valgust president Pätsu jt Eesti Vabariigi riigitegelaste saatusele pärast 1940. a suve.
Raamatu toimetaja, ajaloolane Küllo Arjakas ütleb oma järelsõnas: „Arvukate ülekuulamiste põhjalikud protokollid näitavad, et Konstantin Päts – vaatamata ahvatlevatele lubadustele või ähvardustele – ei läinud võõrvõimuga koostööle.“ Järelsõna avab raamatus rekonstrueeritud sündmustiku tausta, täiendab seda teistest allikatest pärit andmetega ning kirjeldab kokkuvõtvalt Konstantin Pätsi säilmete kodumulda jõudmise lugu.

Detailne info

Teised on vaadanud

Piia Rand

Eesti kirivööd

Kirivöö kudumise õpetus ja 218 kirivöö mustrit

39,95 

James Patterson ja Cynthia Fagen

Kennedy dünastia

40,90 

Priit Kuusk

Wend Weis

19,90 

Kai Mäses, Merike Varandi

Lugeda on lõbus, joonistada mõnus

11,95 

Enn Kaup

Minu Antarktika

Daamideta tantsuõhtud

19,95 

Ragne Värk

Minu magus köök

Koogid – lihtsad ja küpsetamata

21,90 

Jaan Kross

Kallid krantsid

Kirjad vangilaagritest ja asumiselt Siberis 1946 - 1954

34,95 

Marina Laikjõe

Kõige ilusamad jalutuskäigud Pariisis

26,95 

Kaja Heinsalu, Neeme Raud

Kainus

Sõltuvusest vabaks

24,90 

Michael Powell

Head ööd! 101 viisi hea une leidmiseks

13,95