Kuidas lapsed mõtlevad?

Igapäevased olukorrad. Praktilised lahendused

Angharad Rudkin, Tanith Carey

Sisu tutvustus

Hommikusel kiirel ajal keeldub laps äkki jopet selga panemast ja hakkab vaidlema, kui soojalt peaks täna riidesse panema. Leiad lapse magamistoa seinale kriidiga joonistamas ja kordamas: “Seina peale ei tohi joonistada.” Sedasorti olukorrad on igale lapsevanemale tuttavad. Tavaliselt ootavad meid kiired kohustused ja lapsega argumenteerimiseks pole piisavalt aega, samuti laseme ennastki kannatamatult emotsioonidel haarata. Üksteise järel analüüsib autor sedasorti olukordi ning osapoolte tegelikke mõtteid ja soove. Selle pinnalt saab leida õige lahenduse. Palju oleneb ka lapse vanusest. Raamatus jagatakse arenguetapid 2–3-aastaste, 4–5-aastaste ja 6–7-aastaste peatükiks ning konfliktolukordade lahendamisel arvestatakse lapse ealisi iseärasusi. Pikemalt võetakse jutuks keerulised teemad nagu kolimine, koolipinged, lahutus, rahaasjad või digimaailma ohud.

Me kõik oleksime palju paremad lapsevanemad, kui mõistaksime paremini lapse käitumise tagamaid ning suudaksime iga vaidluse või konflikti lahendada rahuliku meele ja positiivse suhtumisega. Just seda raamat meile õpetabki.

Suurbritannia autori Tanith Carey sulest on ilmunud mitmeid kasvatusalaseid raamatuid. Selle raamatu kirjutamiseks on ta appi võtnud kliinilise psühholoogi dr Angharad Rudkini ja uusimad teadmised ajutalitluse ja arengu kohta.

Detailne info

Teised on vaadanud

Kirsti Timmer

Taroskoop 2021

19,90 

Philip Norman

Wild Thing

Jimi Hendrixi elulugu

32,90 

Mirjam Peil

Meie kodude kraam

22,90 

Alver Kivi

Saaremaa ralli

29,90 

Kristiina Genno

Nastja maagiline 2021

6,90 

Jüri Kuuskemaa

Vana Tallinna pärimused ja tõsilood

28,90 

Tarmo Tuule

Niiiii suur kala!

14,00 

Dagmar Oja, Kaire Vilgats

Ilusad suured tüdrukud

Superbäkid Kaire Vilgats ja Dagmar Oja avameelselt volüümikate naiste elust ja enese väärtustamisest laval ja lava taga

19,90 

Tarmo Tuule

TATTNOKK ehk lapsed pole milleski süüdi!

14,00 

Mary L. Trump

Liiga palju, aga ei kunagi küllalt

Kuidas minu perekond lõi maailma kõige ohtlikuma mehe

23,90