Kusagil maailma lõpus

Silvia Pärmann

Sisu tutvustus

Rohkete fotodega illustreeritud reisiraamat viib ööd veetma ühe mungaga kloostri torkivale diivanile Põhja-Makedoonia mägedes; papaiamoosiga pannkooke sööma Myanmari; tiirule ümber kõrvakujulise järve Hiinas, matusepeole Sulawesi saarel; maailma peaaegu kõige põhjapoolsema Lenini kuju juurde Teravmägedel, vahepeal GULAGi laagrina tegutsenud kloostrisse keset Valget merd ja veel hulka paikadesse, mille kaardilt leidmine on paras väljakutse. Kohtadesse, kus vanad traditsioonid on veel elus juba kohale jõudnud moodsa maailma kõrval – küladesse, kus isa on veel kalur, poeg aga juba lohesurfitreener; ema toob sajandite pikkust traditsiooni hoides paljaste kätega ookeani põhjast välja mereande, tütar peab ilusalongi või trendikat kassikohvikut.

Peamiselt vaid koos oma kaameraga, vahel ka sõpradega koos reisiv autor näeb vaeva sulandumisega nendesse maailmadesse, kukub selles läbi – ent sellest hoolimata tabab situatsioone, mille puhul võiks arvata, et ta on majaseintega üheks sulanud, et kohalike elule nii lähedalt pilgu heita saab. Nendes lugudes on kuhjaga huumorit, veel rohkem aga kirjeldamatut vabaduse tunnet.

Silvia Pärmann on fotograaf ja reisiajakirjanik, keda leiab harva populaarsetest puhkusesihtkohtadest. Suurlinnade tuled kutsuvad ka teda, ent olles ka ise pärit ühest maailma lõpust, tunneb ta end eriti koduselt just perifeerias.

Detailne info

Teised on vaadanud

Müüdid ja legendid

Õpilase entsüklopeedia

27,90 

Soodus

Meil maal

Otsi pildid. Leia sõnad

7,00 

12,00 

Andrus Kivirähk

Tont ja Facebook

19,90 

Yuri Slezkine

Valitsuse maja

Vene revolutsiooni saaga

29,90 

Rein Müllerson

Elada huvitaval ajal - needus või võimalus?

Tehes ja jälgides rahvusvahelist õigust: meenutusi ja vaateid

23,90 

Soodus

Agatha Christie

Saladuslik juhtum Stylesis

9,00 

23,20 

Jaan Rannap

Metskits Lembi ja verevennad

14,90 

Dr Toomas Toomsoo

Migreenist vabaks õige toiduga

24,95 

Santa Montefiore

Salatunnid

Deverillide kroonika IV osa

27,90 

Dr Matti J.Peura

Kuidas ma võitsin depressiooni

Ühe arsti isiklik lugu

16,95