Lauaviinamarjad oma aiast

Harri Poom

19,90 

Sisu tutvustus

Aednikust autor Harri Poom tutvustab oma raamatut nõnda: „Ligi paar aastakümmet tagasi, kui meil aiandis viinamarju ka müügiks hakkas jaguma, ei teatud ega usutud eriti, et Eestis saab väga maitsvaid viinamarju kasvatada. Tollal laatadel käies ja marju pakkudes olin korduvalt tunnistajaks siirale üllatusele, et meie oma viinamarjad tõesti ongi mitte ainult söödavad, vaid ikka väga head. Nii mõnestki ilmest oli aru saada, et inimene lihtsalt viisakusest soostus mekkima, kui nii kenasti pakutakse – aga midagi head ta küll ei oodanud. Põnev oli jälgida, kuis too veidi tõrjuv ja tugevalt skeptiline ilme järsku meeldivalt üllatunuga asendus. „Kas tõesti omakasvatatud?!” järgnes jahmunud küsimus.

Kõik aiapidajad teavad juba ammu, et Eestis kasvavad paremad viinamarjad, kui poest osta on. Kuidas selliseid maitseküllaseid marju ise kasvatada ja mida kõike seejuures silmas pidada?  Katsusin sellesse raamatusse koondada oma nüüdseks aastakümnetepikkuse kogemuse.“

Autor käsitleb põhjalikult viinapuude paljundamisvõimalusi, kasvunõudeid, istutamist ja istutamisjärgset hooldust, viinapuude lõikust ja noorendamist ning pahalasi, kes võivad saagi rikkuda. Oma kogemustest lähtudes soovitab ta ka parimaid sorte avamaale ja katmikalale.

Harri Poom on õppinud Tartu Ülikoolis keemiat ja Räpina Aianduskoolis aiandust. Ta on kirjutanud palju aiandusteemalisi artikleid ning koostanud mitu ajakirja Kodu ja Aed aiavihikut. Viinamarjaraamat pole tal kaugeltki esimene. Kirjastus Varrak on välja andnud teose „kaktused kääbustest hiiglasteni“ (2012), Hea Lugu aga „Maalehe arbuusi- ja meloniraamatu“ (2013) ja „Maalehe pirniraamatu“ (2019).

Juba aastaid on Harri Poom Saare-Tõrvaaugu aiandi aednikuna teinud koostööd Tallinna Botaanikaaiaga kaktuste- ja viinamarjanäituste korraldamisel.

Detailne info

Teised on vaadanud

Jaan Kross

Kallid krantsid

Kirjad vangilaagritest ja asumiselt Siberis 1946 - 1954

34,95 

Kertu Bramanis, Riho-Bruno Bramanis

Kerge-raske-kivi

Reisime koos maailma äärele! Suriname. Sulawesi. Polüneesia

25,95 

Heinrich Beltz

Puude ja põõsaste vormilõikus

Soovitusi ja nõuandeid

15,90 

Dr Matti J.Peura

Kuidas ma võitsin depressiooni

Ühe arsti isiklik lugu

16,95 

Tairi Albert

Kodune mahepõllundus

21,95 

Peep Veedla

Rahvuslinnud ja sümbollinnud Euroopas ja kaugemal

27,95 

Jochen Veser

Taimekahjustajad

Diagnoos ja tõrjemeetodid

15,90 

Lembi Kaasik

Eesti rahva kannatuste aasta

Koguteos I

29,95 

Ella Räty, Hanna Marttinen

Metsaaed

21,90 

Zia Allaway

Tubane aiapidamine

Loominguline lähenemisviis toidu- ja maitsetaimede kasvatamisele

24,15