Lilleniidu rajamine koduaeda

Evely Ustav

Sisu tutvustus

Aiakujundajast autor Evely Ustav tutvustab oma raamatut nõnda: “Oma koduaeda lilleniitu luues saame looduse ilu ja liigirikkuse endale lähemale tuua. Pole oluline, kui suur ala monokultuursest murust liigirikkaks ja kauniks lilleniiduks muudetud saab. Tähtis on see, et lilleniidu rajamine toob endaga alati kaasa elurikkust, teeb meile rõõmu ja vähendab samal ajal murupinna hoolduseks kuluvat aega.

Lilleniidu rajamine nõuab aega ja kannatust, kuid pole midagi mõnusamat, kui seista sumedal suveõhtul oma loodu keskel, imetledes õrna õitekooslust ja tuules mänglevaid kõrrelisi ja kuulata rohutirtsude sirinat.

Koduaeda lilleniitu rajades võid kasutada Eesti looduslikke liike või soovi korral ilmestada loodut ka kultuurliikidega. Raamat on mõeldud praktiliseks abimeheks sellel põneval teekonnal. Kirjeldan lilleniidu rajamise meetodeid, kauneid niiduliike, seemnete kogumise nippe, lilleniidu rajamist ja hooldust.“

Evely Ustav on Tartu Ülikoolis omandanud magistrikraadi bioloogias ja õppinud Räpina Aianduskoolis aiandust. Praegu on ta Oxfordi Aiadisaini Kolledžis lõpetamas aiakujundaja eriala.

 

 

Detailne info

Teised on vaadanud

Tiit Koha

Aiakahjurid

Kutsumata külalised aias

21,25 

Kaja Heinsalu, Neeme Raud

Kainus

Sõltuvusest vabaks

24,90 

Kai Mäses, Merike Varandi

Lugeda on lõbus, joonistada mõnus

11,95 

Mart Ojasalu

Roosid Eesti aedades

22,30 

Soodus

Aive Luigela

Maitsetaimed terviseks ja aednikule rõõmuks.

9,00 

15,90 

Aasta aias. Märkmik-kalender 2021

15,90 

Tairi Albert

Kodune mahepõllundus

21,95 

Varje Talivee

Eesti kaunimad aiad

23,90 

Frank M. von Berger

Sibullilled

15,40 

Eneli Käger

Taimekaitse

Aiavihik 60

4,90